Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

3 dovanų idėjos: nuoširdžios, bet neapsunkinančios

dovanos

Dovanos, nors ir susijusios su šventėmis, kai kada kelia daugiau klausimų nei darbas. Gal todėl tapo populiaru įteikti ne kokį konkretų daiktą, o dovanų čekį ar pinigų kupiūrą. Suprask, žmogus pats galės įsigyti, ko norės. Aišku, čia irgi esama klausimų – kokį voką parinkti, ką rašyti atviruke, kokią kupiūrą dėti į voką ar kokio prekybos centro čekį pirkti.

1. Pinigai / dovanų čekis

Kaip skaitytojai jau suprato, dovanos ne visada lengvai išrenkamos. Įteikti voką su pinigais – bene saugiausias variantas. Išimtis: jei žmogus, kurį sveikinsite, yra minėjęs, kad pinigai – bloga dovana. Tačiau daugeliu atvejų vokelis gimtadienio ar kita proga atrodo kaip tikslingas, mandagus ir draugiškas gestas. Tik atkreipkite dėmesį, kad kalbame apie dovanas, o ne kyšius.

Sunkiau nuspręsti, ar įteikti eurų kupiūrą, ar dovanų čekį. Jei sumąstoma, kad geriausia – čekis, vėl atsiranda klaustukas. Bandoma sumąstyti, kokios parduotuvės čekis adresatui patiktų. Visgi apgalvojama ir nusprendžiama.

2. Pledas – jaukumo simbolis

Jauki, stilinga dovana. Pledas, kaip sakoma, neprapuls. Tai gali būti ir daili interjero detalė, pagyvinanti erdvę, ir komfortiškas ilgų žiemos vakarų palydovas. Tiesa, pastebėtina, jog pledas praverčia ne tik šaltuoju metų laiku. Vadinasi, sprendimas kaip dovaną nupirkti pledą – tikslingas.

Parduotuvėse apstu skirtingų pledų, asortimentas toks, kad riekės paskirti ne porą minučių, kol rasite tinkamiausią prekę. Bet rinkimasis malonus ir nuoširdus.

3. Simbolinė dovana – puodelis

Ne visos dovanos turi būti brangios. Tai priklauso nuo progos ir nuo tuzino kitų veiksnių. Ypač universalus, jaukus ir visuomet reikalingas. Kas? Arbatos puodelis. Žmogui, mėgstančiam kavą ir (ar) arbatą, tai yra kasdien naudojamas daiktas. O kai įteikiate artimajam / draugui puodelį, tai gavėjas mėgaudamasis arbata ar kava jus prisimins.

Juk kavos ar arbatos reikšmė ne paviršutiniška, o kultūrinė. Vietoj „gal susitikime?“ ar „gal nueikime į barą?“ siūloma „kavos“.

Neapsunkinančios dovanos

Dabar prisiminkite šio straipsnio antraštę: 3 dovanų idėjos: nuoširdžios, bet neapsunkinančios. Neapsunkinančios dovanos – ne tik tos, kurios neapsunkina dovanojančiojo, bet ir tos, kurios nesukuria nemalonios padėties adresatui. Pavyzdžiui, žinote, kad draugui labai patinka saldumynai. Jei į gimtadienį susirenka keletas svečių ir visi atneša saldėsių, tai tikrai nieko blogo. Bet jeigu kompiuterinių žaidimų mėgėjui keli draugai įteiks po naujausią žaidimą… Bičiulis išpakuoja vieną dovaną: dėmesio vertas kompiuterinis žaidimas. Išpakuoja kitą: toks pat kompiuterinis žaidimas… Trečią: vėl toks pat turinys… Ketvirtą, penktą…

Pasirodo, kai kada rizikinga dovanoti daiktus. Aišku, yra išimčių. Štai minėtas puodelis tikrai pravers, be to, mažai tikėtina, kad visi sugalvos įteikti po puodelį, tuo labiau mažesnė tikimybė, kad puodeliai bus vienodi.

Dovanų įvaizdis

Kai vis daugiau žmonių nusprendžia dovanoti ne indų servizą ar kokį kitą daiktą, reikalaujantį dėžės, tai ir tradicinis dovanų įvaizdis ima kisti.

Nepaisant, kad itin daug žmonių dovanoja pinigus ar čekius, kartais galima puikiai „sužaisti“ ieškant kitokio varianto. Pavyzdžiui, jūsų bičiulis mėgsta skaityti, bet neįsivaizduojate, kiek ir kokių knygų yra perskaitęs. Iš to, kas yra jo namų lentynose, spręsti negali, nes daug kas imama iš bibliotekos. Tiesiogiai irgi nepaklausi. Tačiau, jei užmegztumėte pokalbį apie knygas, tikriausiai pavyktų nors kiek sužinoti.

Štai užsimenate, kad pastebėjote, jog labai populiarūs yra skandinavų detektyvai. Išrutuliojus pokalbį gali tapti aišku, ar šis žanras jūsų draugui patinka. Galbūt atskleis, kad skaito trečią kokios nors serijos dalį ir vėliau neabejotinai ieškos tęsinio. Tą tęstinį ir galite padovanoti. Kyla abejonių? Jei žinote, kas dar ateis į šventę, galite pasitarti, susiderinti, kad dovanos nesidubliuotų (jei nebijote išduoti, ką ketinate įteikti).

Beje, jeigu paklaustumėte, kurią dovaną iš aptartų labiausiai rekomenduotume, atsakytume, jog nėra visiems atvejams optimalaus varianto. Vieną kartą tai būtų pinigai ar čekis, kitą kartą – pledas, dar kitu atveju – puodelis. Svarbiausia, kad nei vienos iš šių dovanų nereikėtų „nurašyti“ kai netinkamos.

 

 

Facebook Comments