XV-asis tarptautinis folkloro festivalis ,,Saulelė raudona“ kviečia į Plungę

Birželio 14-16 dienomis Plungėje vyks tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona”, kuris Plungėje yra rengiamas kas 2 metus. Festivalis organizuojamas, siekiant puoselėti įvairių Lietuvos regionų folklorą, etnines tradicijas bei  supažindinti plungiškius ir miesto svečius su skirtingų Lietuvos regionų ir kitų šalių tradiciniais šokiais ir dainomis. Šio festivalio iniciatoriai ir organizatoriai Plungės kultūros centras bei kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“, vadovė Dalia Stasikėlienė. Festivalis vyks Plungės miesto šventės metu, tad taps svarbiu šventės akcentu.

Šiais metais festivalyje dalyvaus folkloro kolektyvai: ,,Olšina“ iš Čekijos, ,,Kūzuls“ iš Latvijos, ,,Materinka“ iš Ukrainos, ,,Strops“ iš Latvijos, ,,Gastauta“ (Rokiškis), ,,Senoliai“ (Klaipėda), ,,Žeiria“ (Varėna), ,,Žibinyčia“ (Marijampolė), ,,Taduja“ (Kelmė), ,,Platelee“ (Plateliai), ,,Šateikee“ (Šateikiai) ir festivalio ,,Saulelė raudona“ šeimininkai Plungės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Gondinga“.

Penktadienį, birželio 14 d. 17 val. Plungės Senamiesčio aikštėje savo pasirodymais džiugins pirmieji festivalio svečiai iš Čekijos, Latvijos, Ukrainos ir Plungės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Gondinga“. 19 val. Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje įvyks festivalio ir miesto šventės atidarymo koncertas su populiariosios klasikos atlikėju Eugenijumi Chrebtovu ir VDU kameriniu orkestru, kuriam diriguos maestro Vytautas Lukočius.

Šeštadienį nuo 10 val. Senamiesčio aikštėje vyks tautodailės ir senųjų amatų mugė. 13.00 val. Plungės Babrungo slėnio estradoje prasidės XV tarptautinio folkloro festivalio „Saulelė raudona“ dalyvių koncertas, kuriame per 300 folkloro atlikėjų sukurs nuostabią tradicinių šokių ir dainų šventę.   Po dieninio koncerto Plungės Senamiesčio aikštėje ir prie Florijono paminklo pirmą kartą festivalio dalyviai plungiškius ir miesto svečius įtrauks  į ,,Folkloro ratus“, kur lauks pasidainavimai ir smagūs liaudies žaidimai. Nuo 16 val. vyks teatralizuota šventinė eisena, o 18 val. Babrungo slėnyje įvyks didysis folkloro festivalio vakaro koncertas, kuriame 12 skirtingų folkloro kolektyvų ne tik iš Lietuvos, bet ir Ukrainos, Čekijos bei Latvijos stebins specialiai festivaliui ,,Saulelė raudona“ parengtomis programomis. Vakaro svečias gerai žinomas operos solistas ir televizijos laidų vedėjas Liudas Mikalauskas.

Sekmadienį (birželio 16 d.) 11.00 val. Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje įvyks Liaudies giesmių ir muzikos koncertas, kuriame dalyvaus folkloro ansambliai iš Čekijos, Ukrainos, Latvijos, festivalio šeimininkai ,,Gondinga“ iš Plungės ir ,,Gastauta“ iš Rokiškio.

Festivalio dienomis Plungės Oginskių parke kviečiame pamatyti Žemaitiško rašto, teksto ir gamtos instaliaciją, tai dar vienas išskirtinis Plungės kultūros centro projektas, inicijuotas kultūros centro direktoriaus Romo Matulio, įgyvendintas dailininkės Viktorijos Venckutės, siekiant įprasminti žemaitiško rašto metus. Vaikštant po parką plungiškiams ir miesto svečiams atsivers žemaitiškų žodžių, dainų, eilėraščių ir posakių lobynai, įamžinti ant baltų audeklų, pabrėžiant žemaitiško rašto ir kalbos autentiškumą

Projekto veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė. Visa festivalio ir Plungės miesto šventės programa www.plungeskc.lt Susitikime Plungėje birželio 14-16 dienomis.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Šarkauskaitė, Plungės kultūros centras

Facebook Comments