W galerija taksofono būdelėje pristato šiuolaikinių japonų menininkų parodą (kvietimas žiniasklaidai)
|Rugsėjo 14 d., šeštadienį, Naujosios Vilnios Dūmų kvartale įsikūrusioje W galerijoje atidaroma tarpdisciplininė trijų šiuolaikinių japonų menininkų paroda „Žodžiai kaip dumplės: ką pamatyti tarp jų“. Joje per poezijos, muzikos ir skulptūros jungtį bus mėginama įsiklausyti į atsidūrusiųjų visuomenės paribiuose balsus.
Trumpalaikės, tik 3 dienas vyksiančios parodos metu lankytojus pasitiks ir parodą jiems pristatys patys ekspozicijos rengėjai: kuratorė Manami Totsuka ir koordinatorius Masana Sannomiya.
Pasiteirauta, kaip kilo mintis žodžius prilyginti dumplėms – orą pučiančiam įtaisui, kuratorė M. Totsuka atkreipia dėmesį, kad žodžiai yra tarsi akordeono klostės: laiko įvairiai sulankstyti, jie savyje talpina gausius kultūros ir istorijos kodus.
„Mūsų rankos, kurios atveria ir vėl suglaudžia šiuos žodžius, taip pat yra suformuotos kultūros ir istorijos“, – lygina pašnekovė ir atkreipia dėmesį, kad tiek poezijoje, tiek teisėje vartojami tie patys žodžiai, tik jiems priskiriamos reikšmės – skirtingos.
„Tekstui prasmę suteikia rašytojo intencija ir skaitytojo supratimas – praeities ir dabarties perspektyvų susitikimas. Žodžiai ir jų aiškinimo būdai priklauso nuo kultūrinio konteksto; nuodugnūs šio reiškinio tyrinėjimai istorijoje ir kultūroje išlieka kertiniai po šiai dienai“, – pažymi M. Totsuka.
Ar galime suprasti kitus, tyrinėdami interpretacijos būdus per meną? Ar menu galime užpildyti tarp skirtingų žmonių ir kultūrų atsiveriančias spragas?
Savąsias atsakymų į šiuos klausimus paieškas parodoje pristatys Kazuki OISHI, poeziją paverčiantis skulptūra; Naha KANIE, kuri, kurdama savo taisykles, rašo laiškus iš niekur, ir Chiaki HAIBARA, naudojanti žaidimą kaip dialogo su nematomais kitais metaforą ir nagrinėjanti, kaip kuriamos sąveikos tarp žmonių palaikymo strategijos.
„Šioje parodoje permąstomi kintantys istorijos ir dabarties pagrindai, klausiama, kaip menas gali sukurti bendrą prasmę skirtingose aplinkose“, – apibendrina parodos kuratorė.
PARODOS PROGRAMA
Lankytojai laukiami rugsėjo 14, 15, 16 d.
Darbo valandos: 11–19 val.
Vieta: W galerija (Dūmų g. 3 K-5, Naujoji Vilnia)
Ekskursija su gidu (japonų / anglų kalba): visas tris parodos dienas 15:00-15:30 val.
Oficialus parodos atidarymas – rugsėjo 14 d., šeštadienį, 15:00 val., Vytauto Tomaševičiaus kūrybos studijos patalpose, Dūmų g. 3-K5, Vilniuje.
Rugsėjo 15 d., sekmadienį, 17:00–19:00 val. besidomintieji šiuolaikinėmis Japonijos realijomis kviečiami į diskusiją „Marginalizuoti balsai ir visuomenės sveikata“.
Parodos organizatoriai žada apmąstymus provokuojantį pašnekesį – kaip atrodo Japonijos ir Lietuvos visuomenės paribiuose atsiduriančių gyventojų grupių patirtis iš visuomenės sveikatos perspektyvos? Susitikimo metu bus analizuojami atvejai, kaip Japonijos pagyvenusių žmonių bendruomenėje gyvenantys asmenys dalyvauja šiuolaikinės muzikos užsiėmimuose ir kaip ligoninėse girdimas moterų balsas. Organizatoriai tikisi, kad diskusija prisidės kuriant įtraukesnę visuomenę abiejose šalyse.
Diskusija vyks anglų kalba (esant poreikiui – su nuosekliuoju vertimu į lietuvių kalbą). Diskusija vyks Vytauto Tomaševičiaus kūrybos studijos patalpose.
Parodos lankymas ir dalyvavimas diskusijoje nemokamas.
Organizatoriai: nevyriausybinės organizacijos BARD (Japonija) ir „Versli mama“ (Lietuva).
Parodą globoja Japonijos ambasada Lietuvoje.
2024 m. rugsėjo mėn. 14 d., šeštadienį, 14 val. kviečiame žiniasklaidos atstovus į parodos atidarymą ir pristatymą su kuratore Manami Totsuka bei koordinatoriumi Masana Sannomiya.
Esant poreikiui, bus užtikrintas nuoseklusis vertimas iš anglų kalbos. RSVP iki 2024 m. rugsėjo 13 d. 15 val. mob. tel.+370 610 75 261.
Apie W galeriją
Naujam gyvenimui prisikeliančioje Naujosios Vilnios dalgių fabriko teritorijoje W galerija duris atvėrė prieš metus ir įsikūrė netradicinėje erdvėje – taksofono būdelėje. Ją šiuolaikinio meno eksperimentams ir visuomenės kultūriniam švietimui padovanojo telekomunikacijų kompanija „Telia“.
W galerijoje pristatomas šiuolaikinis menas žiūrovams atviras kiaurą parą ir prieinamas nemokamai. W galerijos koncepto sumanytojai – sutuoktiniai Vytautas ir Skaidrė Tomaševičiai. Galeriją administruoja moterų įgalėjimą skatinanti nevyriausybinė organizacija „Versli mama“.
Pranešimą paskelbė: Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė, VšĮ Versli mama