VU Kultūros centras kviečia į šventinio laikotarpio renginius

Po metų pertraukos, Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro meno kolektyvų kalėdiniai pasirodymai vėl vyks gyvai ir atvirai. VU Didžiojoje auloje ir Šv. Jonų bažnyčioje visą gruodžio mėnesį ir naujų metų sausio pradžioje įvyks net šeši renginiai, tarp jų – jaukūs šventiniai koncertai bei storytelling sesija.

Pirmasis renginys jau šį šeštadienį, gruodžio 11 d., 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 3) – koncertas „Prie vargonų su Mocartu“ iš ciklo „Muzikos valanda“. Koncerto programa skirta kompozitoriaus W. A. Mozarto 230-osioms mirties metinėms paminėti. Prie didžiausių Lietuvos vargonų susitiks ir klasikinės muzikos gerbėjus pradžiugins atlikėjai Jurgita Kazakevičiūtė (vargonai), Dainius Puišys (baritonas) ir Giedrius Gelgotas (fleita).

Šventinį renginių maratoną pratęs daugelio istorijų pasakotojų ir klausytojų pamėgtas renginys, kalėdų dvasios įsikvėpęs „Istorijų pasakojimo sal(i)onas“. Gruodžio 14 d., antradienį, 19 val. VU Konfucijaus institutą užpildys intriguojančios istorijos ir ypatingi kalėdiniai siurprizai. Vakaro programą rengia profesionali istorijų pasakotoja Milda Varnauskaitė. Renginys yra nemokamas ir atviras visiems norintiems ne tik pasiklausyti istorijų, bet ir papasakoti jų.

Jau tradicija tapęs VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ kalėdinis koncertas „Oktalėdos” grįžta ant Didžiosios aulos scenos gruodžio 18 d., šeštadienį, 17 val. Kaip visada, žiūrovų ir klausytojų lauks šiltos muzikos kupinas vakaras, kuriame skambės džiazas, rokas, bigbendinė muzika, visiems atpažįstamos melodijos, jautrios vokalinės dainos. Orkestras pristatys naujų šiuolaikinių kūrinių pučiamųjų orkestrui ir kartu su VU lindihopo šokių grupe pakvies linksmai pajudėti.

Gruodžio 19 d., sekmadienį, 15 val. VU Didžiosios aulos sceną užims VU liaudiškos muzikos ansamblis „Jaunimėlis“! Ar žinojote, kad šiemet šis kolektyvas švenčia savo jubiliejinį, 50-ąjį sezoną? Kalėdoms paminėti VU Didžiojoje auloje kolektyvas rengia gimtadieninę, jubiliejinę programą, kurioje atsivers tikra „Stebuklų skrynia“.

VU kamerinis orkestras gruodžio 25 d. 18 val. pristatys jau gražia ilgamete tradicija tapusį koncertą „Šv. Kalėdų vakarą…“. Pirmosios Kalėdų dienos vakarą Šv. Jonų bažnyčioje skambės gražiausios klasikinių ir šiuolaikinių autorių šventinės melodijos, kurių pasiklausyti kviečiami Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai.

Jaunatviškas VU kolektyvas yra vienas iš nedaugelio, kurie rengia koncertą būtent pirmąjį šv. Kalėdų vakarą. Jaunieji muzikantai šiuo ypatingu metų laiku mielai sutinka dalytis stebuklinga muzika su savo klausytojais. Kolektyvo meno vadovas Modestas Jankūnas pažymi, kad „Šv. Kalėdų vakarą…“ yra tolimas nuo kasdienybės renginys, tapęs tam tikra dvasine orkestro ir bendruomenės tradicija. „Kalėdiniuose koncertuose susiburia didžiulė ir palaikanti orkestro šeima: artimieji, draugai, buvę muzikantai, universiteto ir kultūros bendruomenės. Tai be galo emociškai įkvepia!“ – džiaugiasi orkestro vadovas.

Šventinį renginių maratoną naujų metų sausio 8 d. 18 val. užbaigs VU choras „Pro musica“, VU kamerinis orkestras ir Plungės kultūros centro kamerinis orkestras koncertu „Misa a Buenos Aires“. Jame nuskambės šiuolaikinio argentiniečių kompozitoriaus Martino Palmeri kūrinys „Misatango“. Tai vienos gražiausių šių laikų mišių, o jų variacijų tango ritmais Šv. Jonų bažnyčioje kviečiami pasiklausyti visi sakralinės muzikos mėgėjai.

VU Kultūros centras kiekvieną Kalėdų laikotarpį organizuoja daug gražių atvirų renginių. Išimtimi dėl pandemijos tapo tik 2020-ieji. Šiais metais sugrįžti su gyvais pasirodymais yra ypač džiugu.

Daugiau informacijos apie VU kultūrinius renginius Kalėdų laikotarpiu, bilietus, registraciją ir nuorodas rasite čia.

Pranešimą paskelbė: Irina Bukina, Vilniaus universitetas

Facebook Comments