Virtualios realybės filmo „Pasaka“ premjera: pasinerkite į stebuklų pasaulį!

Galimybė patekti į tikrų tikriausią pasaką skamba kaip neįgyvendinama fantazija. Vis tik tai įmanoma! Po Lietuvą pakerėjusio virtualios realybės filmo „Angelų takais“ sėkmės, žiūrovams pristatoma žinomų režisierių Agnijos Leonovos ir Oleg Nikolajenko premjera – eksperimentinis virtualios realybės meninis filmas „Pasaka“. Interaktyvus kūrinys panardins į įstabų dailininko gyvenimą ir jo dukrai sekamą pasaką.

Patirti stebuklus žiūrovai gali jau nuo šiandien – gegužės 10 dienos pirmajame virtualios realybės kino teatre „VR Cinema“ Vilniuje.

„Šis naujas filmas bus rodomas išimtinai tik mūsų virtualios realybės kino teatre. Tokia platforma, kaip VR CINEMA, jauniems kūrėjams, dirbantiems su inovatyviais produktais, padeda pasiekti daugybę žmonių. Skatinu nebijoti ir kitus kūrėjus dirbti su virtualios realybės technologijomis“, teigia pirmojo virtualios realybės kino teatro „VR Cinema“ įkūrėjas ir vadovas Lukas Verpetinskas.

„Pasaka“ – įkvepianti ir įtraukianti istorija apie gyvenimo ir kūrybos paralelę bei šeimos svarbą. Virtualios realybės filmo siužeto centre – žinomas dailininkas, sekantis dukrai pasaką, paremtą savo ir žmonos meilės istorija. Pasakoje nežinomos šalies karalius pasikviečia savo sūnus ir praneša, kad vienas iš jų taps jo įpėdiniu. Karalius jiems iškelia užduotį – pereiti pavojų ir išbandymų kupiną mišką, kurio viduryje stovi marmuriniai rūmai, o juose – kabanti ugnis. Vyresnieji sūnūs miške pasiklysta, o jaunėlis išsigelbėja. Padedamas gražiosios fėjos jis įveikia visus sunkumus ir tampa karaliumi.

 „Tai filmas visai šeimai. Suaugusius įtrauks filmo siužetas ir stilistika, jaunesniam žiūrovui gali būti įdomi animacinė dalis. Pagrindinis „Pasakos“ žiūrovas – smalsus žmogus, norintis pamatyti eksperimentinį kiną su VR technologija“, sako pripažinimo sulaukusi jaunosios kartos režisierė Agnija Leonova.

Fantazijas ir realybę sujungia vaidybinio ir animacinio kino žanrų derinys

Filmo idėja kilo ieškant istorijos, kurioje būtų galima sieti skirtingas technologijas – filmavimą ir animaciją bei sukurti sąsają tarp pasakos ir realybės. Agnijai Leonovai ir Olegui Nikolajenko dailininko prototipas pasirodė pats tinkamiausias ir įdomiausias – jo gyvenimo istoriją galima nagrinėti ir papasakoti per jo paties kūrybą. „Pasakoje“ vystomas siužetas, jame atskleidžiamų veikėjų charakteriai kinematografiškai išraiškingi ir itin dėkingi virtualios realybės formatui.

Per žymus dailininko Gintaro Gesevičiaus paveikslus, interaktyvios virtualios realybės animacijos forma, „keliauja“ pasakojimas, tėvo dukrai sekama pasaka, o dailininko šeimos istorija įpinta 360° vaidybinio kino formatu.

Pagrindinį vaidmenį filme atlieka aktorius Valentinas Novopolskis, o jo dukrą įkūnijo Ieva Gladij. Taip pat vaidina Justina Vanžodytė-Šurajeva ir Kipras Mašidlauskas. Gal būt žiūrovai atpažins ir Markučių dvaro erdves, kuriose ši istorija buvo filmuota.

Vienas iš filmo tikslų, anot A. Leonovos, yra nuosekliai, laikantis siužeto linijos, eksperimentuoti su VR kino gramatika, ieškant naujų vizualinės kalbos išraiškų, padedančių sukurti žiūrovui patrauklų ir įtaigų filmą. Filme panaudotos šiuolaikinės technologijos. 2D animacija įterpta į 3D erdvę. Ji kuria tikrovės pojūtį, tarsi patys žiūrovai dalyvautų šio filmo įvykių sūkuryje. Netikėta, kad žiūrovai ir patys galės lemti filme pasakojamos istorijos pabaigą, pasirinkti vieną iš dviejų  – ar palikti herojus gyventi pasakoje, ar nukreipti jų gyvenimą realybės link.  

Į virtualios realybės pasaulį – su patirties bagažu

„Pasakos“ kūrėjai Agnijai Leonovaitechnologijų ir mokslinės fantastikos temos anaiptol nėra naujiena. Lietuvos teatro režisierė yra sukūrusi spektaklius apie dirbtinį intelektą „Y: Alisa“ ir „Sapiens“, o jos spektaklyje „Tinklas“ pasakojama apie žmogaus ir virtualios realybės santykį, ieškoma paralelių tarp scenos menų ir interaktyvių technologijų. Didžioji jos kūrybos dalis yra inspiruota meilės ateičiai ir futuristinėms temoms, joje taip pat dažnai analizuojamos kūrėjo ir jo kūrybos sąsajos.

„Žingsnis į VR technologijas buvo pakankamai logiškas sprendimas, norint nuo domėjimosi jomis pereiti prie susidūrimo su pačia technologija, pažinti kaip meno kūriniai gali būti kuriami virtualioje realybėje“, – sako A. Leonova.

Žengti į virtualios realybės pasaulį A. Leonova ryžosi kartu su mentoriumi – ukrainiečių kilmės režisieriumi Oleg Nikolajenko. Suomijoje gyvenantis kūrėjas anksčiau dirbo teatre, o pastaruosius kelerius metus kuria meninius virtualios realybės projektus pasitelkdamas „Unity“ programą. Jo filmai yra nominuoti Kanų, Tribeca ir NewImages fetivaliuose.

Leonova taip pat labai dėkinga interaktyvių technologijų gamintojams GLUK MEDIA, kurie sutiko vykdyti šį meninį eksperimentą ir subūrė kompetentingą komandą filmo gamybai.

Bendras Agnijos Leonovos, Oleg Nikolajenko ir GLUK MEDIA darbas atrinktas į festivalio „The Fine Arts Fiml festival“ programą Los Andžele. Jį Lietuvos žiūrovai galės pamatyti virtualios realybės kino teatre „VR Cinema“ Vilniuje nuo gegužės 10 dienos. Projektas pilnai finansuotas Lietuvos kino centro.

 https://vrcinema.lt/pasaka/

Pranešimą paskelbė: Jovita Jarutienė, UAB RYŠIAI SU VISUOMENE
Virtualios realybės filmo „Pasaka“ premjera: pasinerkite į stebuklų pasaulį!

Facebook Comments