Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Vinguriuojančiais kalnų keliais

SardinijaSerpantinai, arba staigiai kylantys ar besileidžiantys, vingiuoti kalnų keliai – mums, lietuviams, dar egzotiškas vaizdas ir patirtis. Dažniausiai su tokiais keliais susiduriame kelionių metu. Vienus tai gąsdina, kitus žavi, o abejingų turbūt nelieka. Vairuoti tokiais keliais ir pavojinga, ir įdomu. Keliautojų pamėgta Sardinijos sala Viduržemio jūroje – puikus pavyzdys, kur sutinkame daug serpantinų, vingiuojančių ne tik kalnais, bet ir visai jūros pakrante. Aukšta ir stačia jūros pakrante.

Sardinija – pažintinio turizmo meka. Čia atvažiuoti ir visą savaitę praleisti viename viešbutyje – tikrai retas dalykas. Tokį poilsį besirenkantieji dažniausiai keliauja į Turkiją, Egiptą, kur pažinimui pakanka vos vienos kitos ekskursijų dienos. Na o štai tokioje vietoje kaip Sardinija geriausia keliauti visą atostogų laiką. Patogiausia ir pigiausia – nuomotu automobiliu, iš anksto rezervavus viešbučius skirtingose salos dalyse esančiuose viešbučiuose. Automobilių nuomą Sardinijoje nėra brangi, ilgesniam laikui siekiantis vos dešimt ar penkioliką eurų už parą, tad toks salos pažinimo būdas tikrai pasiteisina.

O pamatyti čia tikrai yra ką. Sardinijos sala, ypač rytinė jos dalis – kalnuota, su tuneliais automobiliams, stačiomis uolomis jūros pakrantėse ir gausiais siaurais kalnų keliukais. Vaizdai, atsiveriantys važiuojant automobiliu, išties įspūdingi, ne veltui vietiniai vietomis įrengę nedideles pakelės aikšteles. Jose dažnai galima sutikti sustojusius turistus, gausiai fotografuojančius įspūdingus vaizdus į kalnus ir jūra bei aikčiojančius iš susižavėjimo.

Vietomis keliai Sardinijoje tikrai staigiai į kalnus. Kai kur, nedideliuose miesteliuose, terasomis kylančiuose į viršų, yra tokių keliukų, kur atrodo neįmanoma pravažiuoti. Nes automobilis tiesiog nesugebės užkilti. Galbūt tie keliukai skirti tik pėstiesiems, ir niekas jais nevažinėja. Būtų logiška. Telieka palinkėti sėkmės, kad navigacija nelieptų sukti į tokį keliuką ir netektų kaip nors atbulomis grįžinėti atgal.

Sardinija žavi ir savo paplūdimiais. Vietomis jie platūs ir smėlėti, vietomis – vos nedideli ploteliai, įsiterpę tarp aukštų uolų. Tokie paplūdimiai retai lankomi turistų, jie dažniausiai ramūs, jaukūs. Į kai kuriuos iš jų patekti galima tik kelis kilometrus einant siaurais kalnų takeliais. Tačiau sardiniečiais ir čia pasistengė  tokiose vietose padarytos automobilių stovėjimo aiktštelės, takeliai pažymėti rodyklėmis, tad taip ir patogu, ir pasiklysti sunku. Sardinija išties puiki vieta pažintiniam turizmui,  ypač mėgstantiems grožėtis gamtos vaizdais ir aktyviai keliauti automobiliu.

Facebook Comments