Vilniuje duris atveria išskirtinis automobilių muziejus

Gegužės 18 d. buvusiame Vilniaus taksi parke atidarytas naujas Auto muziejus. Tai didžiausias Lietuvoje privatus muziejus, kuriame bus galima išvysti išskirtines transporto priemones, atspindinčias automobilizacijos vystymosi šimtmetį – nuo XIX a. menančių dviračių ir karietų, iki pirmųjų lietuviškų lenktyninių bolidų bei prezidentus vežiojusių šarvuotų automobilių. Ekspozicijos lankytojams žadama pristatyti daugiau kaip 100 unikalių eksponatų, atkeliavusių iš privačių kolekcijų visame pasaulyje.

„Nekantriai laukiame, kol vilniečiai bei miesto svečiai galės gyvai susipažinti su išskirtine Auto muziejaus transporto priemonių kolekcija. Atvykus į ekspoziciją, jausmas išties ypatingas – tarsi vaikščiotum ne tarp klasikinių automobilių, tačiau apžiūrinėtum tikrus meno kūrinius, kurių unikalus dizainas bei estetika sužavi ne vien technikos entuziastus. Įspūdingi ne tik eksponatai, tačiau ir juos supantys pasakojimai, išskirtinės asmenybės, nuotykiai bei istoriniai laikmečiai. Tikime, kad Auto muziejus taps nacionaliniams muziejams lygiaverčiu lankytinu objektu, praturtinančiu sostinės kultūros paveldą“, – pasakoja Auto muziejaus direktorius Povilas Eitutis.

Auto muziejus įsikūrė senajame Vilniaus taksi parke, kuris buvo pastatytas 1974 metais ir dažnai yra įvardijamas kaip Naujininkų mikrorajono simbolis. Prieš šešerius metus pastate buvo pradėti remonto darbai, o šiemet jo pažiba tapo muziejaus ekspozicija. Grožio ir estetikos gerbėjų čia laukia prabangūs vienetiniai automobiliai, greičio ir nuotykių ištroškusių – medalius iškovojusių lenktynininkų bolidai, istorijos mylėtojai galės prisiliesti prie tarpukario gatvių puošmenų, o besidomintys legendiniais Lietuvos personažais susipažins su transporto priemonėmis, kurios vežiojo ne vieną šalies prezidentą.

„Auto muziejaus idėją gvildenome ne vienerius metus. Svarbiausia užduotis mums buvo paruošti tikrai aukšto lygio ekspoziciją, kuria būtų galima didžiuotis, kurti vertę visuomenei ir nustebinti net automobilių mylėtojus iš kitų šalių. Tačiau muziejui reikėjo ir unikalios vietos – buvęs taksi parkas tam tiko idealiai. Sovietmečio pabaigoje ovalo formos serpantinu važinėjo net 800 taksi automobilių, o dabar čia puikuojasi įspūdingi XX a. transporto technikos šedevrai. Net neabejojame, kad ši vieta taps nauju traukos centru bei laisvalaikio praleidimo vieta – tai mūsų dovana Vilniui bei miesto svečiams“, – sako Povilas Eitutis.

Auto muziejus veiks visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 19 val., išskyrus antradieniais. Specialūs kainos pasiūlymai bus taikomi šeimoms bei lankytojų grupėms, taip pat už papildomą mokestį bus galima apsilankyti individualioje ekskursijoje su muziejaus gidais. Dėl eksponatų gausos, rekomenduojama automobilių kolekcijos vizitui numatyti bent dvi valandas. Ateityje planuojama Auto muziejaus prieigose įrengti kavinę, vaikų kampelį, organizuoti renginius bei kolaboracijas su meno kūrėjais.

Pranešimą paskelbė: Raimonda Cukurienė, VšĮ Technikos istorijos
Vilniuje duris atveria išskirtinis automobilių muziejus

Facebook Comments