Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Vilniuje ant biurų sienų atidarytas menininko Algio Kriščiūno įspūdingo dydžio paveikslas

Vilniaus Naujamiesčio rajoną papuošė išskirtiniai gatvės meno kūriniai – žinomo Lietuvos menininko Algio Kriščiūno paveikslai. Įspūdingo dydžio kūriniai – vieni didžiausių tokių piešinių Lietuvoje. 

„Šiais piešiniais norėjau papasakoti kaip kasdien naudojamos technologijos lengvina mūsų gyvenimus. Pavyzdžiui, įkvėptas garsiojo XVII amžiaus olandų tapytojo Johanne‘o  Vermeerio paveikslo „Mergina su perlo auskaru“, savo paveiksle sukūriau merginą ne perlo auskaru, tačiau su belaide ausine ausyje“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako paveikslų idėjos autorius Algis Kriščiūnas.

„Technologijos taip prasiskverbusios į mūsų kasdienybę, jog jas priimame kaip savaime suprantamą dalyką. Užtat pakanka vos akimirkos kai kas nors neveikia taip kaip įprasta ir suprantame, kokie priklausomi esame nuo šių mūsų gyvenimą, darbą, laisvalaikį lengvinančių sprendimų“,   priduria A. Kriščiūnas.

Garsaus menininko viziją – įamžinti šiuolaikinio žmogaus gyvenimus lengvinančias technologijas – ant sostinės Naujamiesčio pastatų sienų perkėlė menininkas, tapytojas Tadas Vincaitis. Tai ilgametę patirtį gatvės meno srityje sukaupęs kūrėjas.

Bendras nutapytas sienų plotas siekia net 1427 kv.m.  tai vienas didžiausių piešinių Lietuvoje. Kūrinys Vilniaus Žemaitės gatvėje nutapytas bendrovės „Bitė Lietuva“ iniciatyva ‒ piešinys matomas tiek iš Žemaitės, tiek iš Skroblų gatvių pusės.

„Tai bus didžiausias mano kada nors nutapytas piešinys. Jaučiau didelę atsakomybę tinkamai perkelti ir perteikti A. Kriščiūno kūrinį. Šiam dideliam darbui atlikti užtrukome net apie 3 mėnesius – visą vasarą dirbome kasdien, kai tik buvo darbui tinkamos sąlygos. Neabejoju, kad įspūdingas, modernus kūrinys labai tinka atgimstančiam Naujamiesčiui“,  pasakoja Tadas Vincaitis.

„Naujamiestį puošiantis piešinys – dovana Vilniui ir Naujamiesčio gyventojams, kuris šiuo metu sparčiai atsinaujina. Būtent Naujamiestyje įsikūrę ir abu lietuviškieji vienaragiai – milijardo eurų įvertį pasiekę talentingų Lietuvos verslininkų sukurti startuoliai – „Vinted“ ir „Nord Security“. Tikiu, kad ryškus, modernus piešinys privers nusišypsoti ne vieną praeivį ir primins darnų mūsų santykį su kasdien naudojamomis technologijomis“, ‒ sako Gintas Butėnas, „Bitės“ generalinis direktorius. 

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency”
Vilniuje ant biurų sienų atidarytas menininko Algio Kriščiūno įspūdingo dydžio paveikslas

Facebook Comments