Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis kviečia į koncertą „Degesija“

Po ilgos pertraukos gegužės 13 d. Vilniaus universiteto (VU) dainų ir šokių ansamblis kviečia į koncertą „Degesija“. Tai jau tradicija tapęs, kasmet pavasarį Šv. Jonų bažnyčioje rengtas ansamblio naujos programos pristatymas, kuris šiemet įvyks VILNIUS TECH „LinkMenų fabrike“, 20 val. 30 min. Šis koncertas bus pirmasis po pandemijos laikotarpio.

„Ir degẽsėj pradėjo žolė augt“ – tokiais žodžiais VU dainų ir šokių ansamblis kviečia į koncertą, kuris žymi visišką atgimimą – tiek savo, tiek gamtos aplink.

„Gyvenimo ratas – gamtoje ir žmoguje – jis yra visada. Tai nėra vien tik gražus ciklas, jis patiria griūtis, žaizdas, tačiau tik dėl gamtos gyvybės galių ir žmogaus valios, troškimo tos visos pažeistos vietos atgyja ir prisikelia naujam tikslui gyvenime“, – sako ansamblio meno vadovas Eugenijus Čiplys.

Koncertinėje programoje šįkart itin gausu kūrinių vandens ir kitų gamtos elementų tema, simbolizuojančių nesibaigiantį gamtos ciklą bei gyvybės ratą. Koncerte skambės Vidmanto Bartulio, Vido Aleksandravičiaus, Eugenijaus Čiplio, Giedriaus Svilainio ir kitų lietuvių kompozitorių muzikiniai kūriniai. Choreografiją bei muziką papildys ir šiuolaikinės meno priemonės – įspūdingi šviesos efektai.

Programai pasirengti padeda žymus fizikas, mokslo istorikas, etnologas, profesorius Libertas Klimka, kuris gegužės 8 d. VU Didžiojoje auloje skaitė paskaitą „Gyvybės rato idėja lietuvių etnožinijoje“, papildančią ir praplečiančią koncertinės programos idėją.

Šio koncerto pavadinimas „Degesija“ – pagal V. Bartulio kūrinį „Degesija“ (degesė – išdegusi pelkė). Jis simbolizuoja paralelę tarp nenutrūkstamos, gaivališkos gamtos kaitos ir to, kas šiandien vyksta tarp žmonių. Kaip nuniokota gamta atgimsta, parodydama stebuklingą virsmą iš nebūties į viltimi pražystantį pavasarį, taip ir žmonių kartos neslopstančia meile ir bendrumu toliau suka gyvybės ratą.

Gegužės 13 d., 20 val. 30 min. Vilniuje, VILNIUS TECH „LinkMenų fabrike“, žiūrovai galės išvysti pavasarišką metamorfozę – VU dainų ir šokių ansamblio koncertą „Degesija“. Daugiau informacijos apie renginį galima rasti VU dainų ir šokių ansamblio Facebook paskyroje. Bilietus platina TIKETA.

Koncertas organizuojamas padedant VU Kultūros centrui.

VU dainų ir šokių ansamblis yra vienas seniausių ir žinomiausių akademinio jaunimo kolektyvų visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Nuo pat įkūrimo 1940 m. ansamblis nepaliovė plėstis, augti kūrybiškai ir, puoselėdamas ilgametes tradicijas, kurti jungtį tarp autentikos ir modernybės, tarp praeities ir dabarties. Šiuolaikiškas, jaunatviškas VU ansamblis vienija studentus, norinčius atsiskleisti per dainą, šokį, muziką, ir tampa galimybe išreikšti meilę ir pagarbą savai šaliai bei jos kultūrai.

VU dainų ir šokių ansamblis yra nuolat atsinaujinantis, augantis, trykštantis jaunatviškumu ir energija. Šiuo metu ansamblį sudaro daugiau nei 120 menine veikla užsiimančių VU studentų. Ansamblis sunkiai įsivaizduojamas be vadovų: meno vadovo E. Čiplio, choro vadovės Dovilės Mačiukaitės-Krasauskienės, orkestro vadovės Virginijos Alenskienės, šokėjų grupės vadovų Robertos Leščinskaitės-Jančiulienės ir Alberto Švelgino.

Pranešimą paskelbė: Irina Bukina, Vilniaus universitetas
Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis kviečia į koncertą „Degesija“

Facebook Comments