Vilniaus universitetas sostinei gimtadienio proga dovanoja nuotaikingas istorijas apie Vilnių

Artėjant Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui, Vilniaus universitetas sostinės gyventojams, svečiams ir visai Lietuvai dovanoja išskirtinę dovaną – nuotaikingus „Vilniaus istorijų“ pasakojimus, kurie leis susipažinti su miesto gyvenimu LDK laikais, sužinoti apie reikšmingiausias miestui asmenybes, įvykius, inovacijas, meilės istorijas, konfliktus ir pergales.

Kas sieja Lietuvos didįjį kunigaikštį Gediminą ir šiuolaikinius politikus? Kaip Vilniaus Žaliasis tiltas XVII a. turėjo tapti 8-uoju pasaulio stebuklu? Kokių veislių šunis augino tuometiniai miesto didikai ir kokius patiekalus buvo galima rasti ant jų kasdienio stalo?

Atsakymus į šiuos klausimus ir daug kitų įdomybių sužinosite pamatę 65 animuotus pasakojimus, kuriuos kruopščiai parengti padėjo Vilniaus universiteto istorikai, o balsą jiems suteikė aktorius Leonardas Pobedonoscevas.

„Prieš kelerius metus sulaukę sėkmės su internetiniu istorijos populiarinimo projektu „Orbis Lituaniae“ – 800 tekstų įvairiausiomis LDK istorijos temomis, nusprendėme toliau jį tęsti ir paieškoti naujų sklaidos formų. Mūsų mokslininkai yra atradę įdomių siužetų, kuriais tikrai verta plačiau pasidalinti. Šįkart siūlome mokslo ir meno kūrybinį produktą, kuris leis virtualiai aplankyti išnykusias Vilniaus vietas ir išgirsti seniai prabėgusios epochos balsą – šie pasakojimai išskirtiniai, kaip ir jų pasirodymo dienos proga – Vilniaus miesto gimtadienis“, – teigia Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Animuotus „Vilniaus istorijų“ pasakojimus galite rasite Delfi.lt kanale. Naujomis istorijomis apie Vilnių bus džiuginama visą ateinantį mėnesį.

„Vilniaus istorijos“ yra sudedamoji projekto „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vartai“ (www.ldkistorija.lt) dalis. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. Projektą vykdo Vilniaus universitetas.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

Facebook Comments