Vilniaus mažasis teatras: situacija dėl „Dėdės Vanios“ buvo ekstremali

Likusios kelios valandos iki numatytos spektaklio „Dėdė Vania“ premjeros liepos 15-osios vakarą – vienos sudėtingiausių Vilniaus mažojo teatro gyvenime, atnešusios staigių ir netikėtų iššūkių. Apie didelio atgarsio sulaukusią situaciją, kai spektaklyje „Dėdė Vania“ vaidinantis aktorius Arūnas Sakalauskas premjeros dieną pakeistas, o į sceną lipo pats režisierius Tomi Janežičius, antradienį kalbėta Vilniaus mažajame teatre vykusioje spaudos konferencijoje.

Vilniaus mažojo teatro vadovas Simonas Keblas spaudos konferencijoje papasakojo, kad darbas su režisieriumi T. Janežičiumi prasidėjo dar 2019 m., spektaklio kūrimas ir premjera dėl pandemijos perkelta, galutinį rezultatą pristatyti T. Janežičius pakviestas šių metų liepos viduryje.

Režisierės Gabrielės Tuminaitės teigimu, prieš prasidedant „Dėdės Vanios“ repeticijoms vasarą, aktoriui Arūnui Sakalauskui, spektaklyje atliekančiam pagrindinį vaidmenį, buvo būtina planinė operacija, o reabilitacija užsitęsė ilgiau, nei visi tikėjosi.

„Todėl iš 16 suplanuotų repeticijų scenoje pilnu sąstatu, nebuvo galima repetuoti net 8 dienas. Nepaisant visko, Arūnas yra tikras teatro kareivis, perlipantis visus trukdžius eiti iki galo, ir, kaip visi aktoriai, net ir sunkiausiomis aplinkybėmis, nepaisydami sveikatos ar asmeninių tragedijų, lipo į sceną ir buvo kviečiamas į repeticijas, dirbo jose iki paskutinės dienos“, – pasakojo režisierė.

Likus kelioms valandoms iki premjeros, kaip sako G. Tuminaitė, režisierius T. Janežičius nusprendė žengti netikėtą žingsnį ir pateikti, jo suvokimu, geriausią savo spektaklio versiją: „Deja, ši staigmena nepasisekė, nes tos kelios valandos iki premjeros mums buvo sunkiausios per ilgą laiką. Buvo įvairių svarstymų, ką daryti su premjera, Arūnui iš karto sakėme, kad su juo darbo nebaigiame, tačiau turime pažiūrėti, ką siūlo režisierius. Kitą dieną, liepos 16-osios rytą, susitikimo su Meno taryba metu vienbalsiai nuspręsta palikti spektaklį, kuriame vaidina A. Sakalauskas.“

S. Keblas teigia, kad tai, kad teatre keičiami dalykai, nėra jokia naujiena, tačiau ši situacija Vilniaus mažajam teatrui buvo ekstremalus eksperimentas: „Viena vertus, režisierius turi teisę elgtis taip, kaip jam atrodo teisinga, kita vertus, tai nėra pats mums priimtiniausias sprendimas premjeros dieną pakeisti aktorių.“

G. Tuminaitė, paklausta, kur šiuo metu yra ir kaip laikosi A. Sakalauskas, teigia, kad pastarųjų dienų situacija – kupina streso, todėl norėtųsi gerbti visų aktorių poilsį ir atostogų laiką: „Norėtume, kad A. Sakalauskas užsiimtų savo darbu – vaidintų, kalbėtų apie vaidmenis, ir norėtųsi tiek jį, tiek kitus trupės narius atostogų metu apsaugoti, leisti jiems ilsėtis, atsiriboti. Nes aktoriai savo darbą tikrai padarė, o ir sezonas laukia labai intensyvus.“

Šiuo metu režisieriaus T. Janežičiaus darbas pagal kontraktą yra baigtas, tačiau, kaip teigia S. Keblas, kūrėjui išreiškus norą, jis laukiamas Vilniaus mažajame teatre, galintis pateikti papildomų rekomendacijų ir indikacijų spektakliui tobulinti. Tuo tarpu darbą su aktoriais, tarp jų ir A. Sakalausku, Vilniaus mažasis tęsia ir ketina tokį spektaklį, kokio žadėjo ir kokio tikėjosi žiūrovai, rodyti nuo rudens.

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro informacija

Pranešimą paskelbė: Virginija Sližauskaitė, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Vilniaus mažasis teatras: situacija dėl „Dėdės Vanios“ buvo ekstremali

Facebook Comments