Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Vilniaus mažasis teatras kviečia palaikyti Ukrainą, išvystant spektaklį „Blogi keliai“

Jau šią savaitę, ketvirtadienį, birželio 9 d. 18.30 val., Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre bus rodomas Kyjivo Dramos ir komedijos teatro kairiajame Dniepro krante spektaklis „Blogi keliai“ (režisierė – Tamara Trunova, pjesės autorė – Natalija Vorožbit). Dalis už bilietus surinktų lėšų bus skirta Ukrainai, išreiškiant palaikymą jos žmonėms bei kultūrai.

Pjesėje „Blogi keliai“ kalbama apie gyvenimą karo draskomoje Ukrainoje. Tai šešios istorijos apie karo užaštrintus ir iškreiptus moterų ir vyrų santykius, apie žaizdas, kurių niekada nepavyks užgydyti. Pagrindinė veikėja leidžiasi į pilkąją zoną ieškoti dokumentinės medžiagos, bet atsiduria situacijoje, kur aukos ir budeliai gali pasikeisti vietomis, o meilė tampa kažkuo nepasiekiamu.

Karas Ukrainos rytuose – tai ne tik sprogimai, apšaudymai ir žuvusiųjų vardai. Kitoje fronto pusėje gyvena (ne)paprasti žmonės, kuriuos suartino išardyti Donbaso keliai. Karas – tai kur kas daugiau nei didvyriai bei mitų kūrimas. Daug daugiau jame paties gyvenimo, kuriame išnyksta riba tarp gėrio ir blogio. Tačiau yra realių žmonių, suluošintų likimų ir nutrūkusių santykių, kurie visada palieka sunkų pėdsaką net ir taikos metais – net tada, kai viskas yra gerai.

Spektaklis pagal šią pjesę pirmą kartą parodytas Londono teatro „Royal Court Theatre Upstairs“ scenoje 2017 m. lapkričio 15 d. Po metų premjera įvyko Kyjivo akademinio dramos ir komedijos teatro scenoje. Spektaklis „Blogi keliai“ nuo 2018 m. pelnė ne vieną itin reikšmingą apdovanojimą: 2018 m. Kyjivo teatro kritikų reitinge „Kivskij rachunok“ išrinktas geriausiu metų spektakliu. 2019 m. Ukrainos Teatro festivalyje „GRA“ „Blogi keliai“ buvo išrinktas geriausiu festivalio dramos spektakliu, taip pat apdovanotas už geriausią režisūrą ir garso režisieriaus darbą. Balstogės (Lenkija) „Wschód-Zachód“ (2020) ir Berlyno „Radar Ost“ (2020 – online ir 2021 – offline programoje) festivalių dalyvis. Na, o šiemet spektaklis ir jo kūrėjai (režisierė Tamara Trunova, dramaturgė Natalija Vorožbit, scenografas Jurijus Larionovas, aktoriai Valerija Chodos ir Andrijus Isajenko) įvertinti aukščiausiu Ukrainos apdovanojimu – T. Ševčenkos vardo Ukrainos nacionaline premija „Teatro meno“ nominacijoje.

Spektakliui „Blogi keliai“ aukštus įvertinimus skyrė ir žinomi žiniasklaidos žurnalai bei interneto svetainės: nacionalinis britų dienraštis „The Guardian“: „Galinga pjesė… Per karą moters pasirinktų sunkių emocinių kelių metafora. Vorožbit tampa ukrainietiškąja Sarah Kane.“ Britų naujienų svetainė „The Independent“: „Laukinis žvilgsnis į karą, vedantį nužmogėjimo link.“ Žymus Niujorko internetinis teatro žurnalas „Exeunt Magazine“: „Ryžtingas asmeniškumo ir seksualumo, siaubingo karo intymumo tyrinėjimas.“

Režisierė Tamara Trunova dėkoja Lietuvai už paramą, skirtą Ukrainai: „Šiandien, kai Ukraina jaučia seserišką Lietuvos ranką kovodama su blogiu, ypač svarbu užfiksuoti, kad juoda spalva neturi ribų, kol baltoji jų nenubrėžia.“ „Blogi keliai“ man yra apie žmogaus bendravimą su pačiu savimi, su kitais žmonėmis, apie santykius tarp valstybių ir apie mūsų ryšį su pasauliu. Apie nutrauktus saitus.“

Pasakoja viena iš spektaklio aktorių Valeria Khodos, įkūnijanti žurnalistę: „Šią pjesę vaidinome kelerius metus, ir kaskart svarstydavau, kiek dar ištversiu, kiek dar galėsiu atlikti savo rolę. Juk kiekvieną kartą vaidindami mes sukeliame skausmą žiūrovams, kurie tiesiog negali likti abejingi žiūrėdami spektaklį. Ir tik dabar, po vasario 24-osios, aš suprantu, kad turėjome vaidinti dažniau ir apie visą šį karo siaubą kalbėti dar garsiau!“

Kūrybinė grupė: dramaturgė – Natalija Vorožbit, režisierė – Tamara Trunova, scenografas – Yuriy Larionov, kostiumų dailininkė – Kristina Korabelnikova, garso dizaineriai: Tamara Trunova, Akmal Gurezov, režisierės asistentė – Natalia Dubrova.

Vaidina: Kateryna Kachan, Oksana Zhdanova, Anastasia Pustovit, Maryna Klimova, Svitlana Shtanko, Dmytro Oliynyk, Dmytro Solovyov, Volodymyr Kravchuk, Oleksandr Sokolov, Lesya Samaeva, Valeria Khodos, Andriy Isayenko.

Išreikšti palaikymą Ukrainai galite jau šį ketvirtadienį, birželio 9 d. 18.30 val., Vilniaus mažajame teatre, apsilankydami spektaklyje „Blogi keliai“. Spektaklis vyks ukrainiečių kalba su lietuviškais subtitrais. Bilietus platina bilietai.lt.

Pranešimą paskelbė: Kornelija Anelauskaitė, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Vilniaus mažasis teatras kviečia palaikyti Ukrainą, išvystant spektaklį „Blogi keliai“

Facebook Comments