Vasaros topas – ant žarijų kepti kiaulienos kepsniai: patiks visai šeimai ir asmeniui nekainuos nė 2 eurų (receptas)

Kiauliena, kaip ir vištiena, išlieka mėgstamiausios lietuvių mėsos rūšys, o atėjus grilinimo sezonui, gardžius kiaulienos nugarinės kepsnelius pasiruoš ir išsikeps net virtuvės naujokai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė primena, kad jei rūpi sveikata ir kokybiškai paruoštas maistas, vertėtų rinktis liesesnę mėsą ir nekepti jos keptuvėje su riebalais. Sveikatai palankiausia yra virta, troškinta arba orkaitėje, grilyje kepta mėsa. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, kad tiekėjai itin kruopščiai atrenkami, tad prekybos tinklo parduotuvėse kiaulienos asortimentas atkeliauja tik iš aukščiausius standartus atitinkančių ūkių.

Dažniau rinkimės šviežią mėsą, nepiktnaudžiaukime rūkyta ar vytinta

Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, jog kiauliena gali būti puikus baltymų, geležies, cinko, kalio, A, D ir B grupės vitaminų šaltinis. Lyginant ją su aviena ar jautiena, kiaulienoje yra daugiau tiamino (B1 vitamino), tačiau jos nauda žmogaus kūnui priklauso ir nuo mėsos paruošimo bei saikingo vartojimo.

„Kiauliena, lyginant su baltos mėsos rūšimis, turtingesnė sočiaisiais riebalais – tai maisto komponentas, skatinantis širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Taigi, kiauliena, kaip ir kitomis raudonos mėsos rūšimis, nereikėtų mėgautis dažniau nei kartą per savaitę. Be to, pirmenybę reikėtų teikti liesesnėms kiaulienos dalims ir ruošti mėsą be papildomų riebalų. Taip pat kiaulienos reikėtų mažiau vartoti ar vengti alergiškiems žmonėms, nes joje yra histamino. Per didelis jo kiekis maiste padidina alerginių reakcijų, uždegiminių procesų riziką“, – primena dr. E. Gavelienė.

Pasak ekspertės, rūkyta ar vytinta, vyniotinių paruošimui naudojama kiauliena neturėtų būti kasdienis mūsų produktas: „Tokios mėsos gaminių rekomenduotina skanauti itin retai dėl nemažo druskos kiekio ir rūkymo metu susidariusių sveikatai nepalankių junginių.“

Net prieš pat pikniką galima nusipirkti marinuotos mėsos 

Prasidėjus šiltajam sezonui, daugelis renkasi kiaulieną pagal norimą paruošimo būdą. Tai gali būti tiek žalia ir vėliau namuose marinuojama mėsa, tiek iš anksto griliui paruošti kiaulienos gaminiai. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, kepimui ir iškyloms gamtoje pirkėjai dažniausiai ieško marinuotų kiaulienos kepsnelių, šašlykų bei šonkaulių.

„Pirkėjai gali jaustis ramūs, kad jų išsirinkta mėsa bus kokybiška, šviežia ir gardi, nes kiaulienos asortimentas atkeliauja tik iš aukščiausius standartus atitinkančių ūkių. Vykstant iškylauti ir užsukus į prekybos centrus, juose galima įsigyti ne tik jau paruoštos mėsos, bet ir visko, ko reikia grilinimui.Pastebime, kad populiariausias grilio kuras yra anglys, taip pat pirkėjai dažniau įsigyja vienkartines kepsnines: jos neužima daug vietos, tad keliaujant į gamtą jas labai patogu pasiimti su savimi“, sako O. Suchočeva.

Specialistė pataria, kad nusipirkus didesnį gabalą mėsos, dalį jo galite užšaldyti, bet geriau šaldiklyje nelaikyti ilgiau nei 6 mėnesius: „Mėsai dažnai rasite akcijų, o norint sutaupyti, verta paieškoti privačios „Rimi“ etiketės produktų – jie bus aukštos kokybės, bet pigesni už kitus savo kategorijoje.“

Ji primena, kad prekybos tinklas visoje Lietuvoje sumažino daugiau kaip 600 pirkėjų mėgstamų produktų įprastas kainas iki bene žemiausių rinkoje. „Prieš tai atlikta apklausa parodė, kad 40 proc. pirkėjų stebi kainas skirtinguose prekybos centruose. Nuo šiol to nebereikia daryti – prekybos tinkle „Rimi“ visas mėgstamas prekes galima įsigyti už patrauklią kainą. Taigi, nebereikia rinktis tarp keleto skirtingų prekybos vietų, norint susirinkti savo kasdienį produktų krepšelį, užteks vos vieno apsilankymo „Rimi“ fizinėje parduotuvėje arba užsakymo suformavimo elektroninėje erdvėje“, – pažymi O. Suchočeva.

Kulinarijos technologė Lina Barčaitė pataria visada namuose turėti džiovintų prieskoninių žolelių tiek marinavimui, tiek įvairiausių patiekalų gardinimui: „Visada pravers čiobreliai, raudonėliai, mairūnas, bazilikas, pertražolės, džiovinto svogūno ir česnako milteliai ar granulės, kurias prieš vartojimą dar galima papildomai pagrūsti grūstuvėje.“

Prekybos centruose itin didelis prieskonių pasirinkimas – yra mišinių, skirtų gardinti atskiriems patiekalams, skirtingoms mėsos rūšims. „Vis tik patarčiau renkantis mišinius atidžiai perskaityti jų sudėtį ir pirmenybę teikti universalesniems bei neutralesniems, be to, taupiau būtų pirkti prieskonius be druskos“, – pataria L. Barčaitė.

Kiaulienos nugarinės kepsneliai*

RECEPTAS

Patiekalui reikės:

kiaulienos nugarinės be kaulų – pjaustyta kiaulienos nugarinė be kaulų „Rimi“ 7,49 €/ 720 g;

2 šaukštų alyvuogių aliejaus;

4 šaukštelių citrinos sulčių;

1 šaukšto Vorčesterio padažo;

2 šaukštelių džiovinto raudonėlio;

1 šaukštelio druskos;

1 šaukštelio svogūnų miltelių;

1 šaukštelio česnako miltelių;

1 šaukštelio pipirų;

1/2 šaukštelio garstyčių miltelių.

Kaip gaminti:

  1. Dideliame dubenyje sumaišykite žoleles, prieskonius, padažą ir aliejų. Sudėkite kiaulienos pjausnius, įtrinkite juos marinatu ir uždengę laikykite šaldytuve 8 valandas arba per naktį.
  2. Prieš kepdami mėsą nusausinkite. Kepkite po 4-5 minutes iš vienos pusės. Prieš patiekdami, palikite 5 minutes pastovėti. 

Skanaus! 

*Šios produktų kainos užfiksuotos birželio 2 d. e.parduotuvėje „Rimi.lt“.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Vasaros topas – ant žarijų kepti kiaulienos kepsniai: patiks visai šeimai ir asmeniui nekainuos nė 2 eurų (receptas)

Facebook Comments