Vasaros stovykla – pramoga vaikams, atokvėpis tėvams

Pasak liaudies išminties, roges reikia ruošti vasarą. Tad, prasidėjus naujiems metams ir už lango karaliaujant žiemai, pats metas į savo darbų kalendorių įtraukti užduotį „vasaros stovykla vaikams 2023 m.“. Laisvų vietų tėvų ir, svarbiausia, vaikų palankiai vertinamose vasaros stovyklose, sparčiai mažėja. Tad, laukiantys paskutinės akimirkos, rizikuoja likti… „ant ledo“. Šiuo atveju – be vaikų vasaros stovyklos ir su dideliu galvos skausmu, kaip suplanuoti saugias ir turiningas atžalos atostogas.

O jei šiuo metu ne sprendžiate, kuri vasaros stovykla – geriausias pasirinkimas, o tik svarstote kelis galimus vaiko vasaros atostogų „scenarijus“, kviečiame susipažinti su privalumais, kuriuos vaikams suteikia stovykla.

Nors stovykla ir yra pramoga vaikams, tačiau vis dažniau jos teikiamus privalumus įvertina ir tėvai. Vaikas išmoksta naujų įgūdžių, susiranda naujų draugų, pasikrauna naujų įspūdžių, o tuo tarpu tėvai gali praleisti laiką negalvodami apie rūpinimąsi vaikais ir skirti daugiau laiko sau. Tai ypač aktualu pastaraisiais metais, kuomet vis dažniau dėmesys atkreipiamas į suaugusiųjų emocinę sveikatą ir psichologinę pusiausvyrą.

Saugi aplinka

Išleisdami savo atžalą į stovyklą galite būti tikri, jog patikite vaiką į rūpestingų, visapusiška jo gerove besirūpinsiančių stovyklos vadovų rankas. Juk tai, sutikite, kur kas geresnė alternatyva nei palikti atžalą namuose vieną, patikėjus garbės žodžiu, jog elgsis taip, kaip tikitės.

Buvimas gryname ore

Kada, jei ne vasarą, mėgautis buvimu lauke! Deja, toli gražu ne kiekvienas gyvename name su nuosavu kiemeliu, po kurį, nesibaiminant dėl jų saugumo, gali laisvai bėgioti vaikai. Ne visi turime ir kaime gyvenančius tėvus, laukiančius atostogauti atvykstančių anūkų. Vienas iš privalumų, kurį gali pasiūlyti stovykla vaikams „Basakojis“ – turiningas laiko leidimas natūralios gamtos apsuptyje. Dienos, praleistos gryname ore – svarus indėlis ne tik į geros nuotaikos „rezervą“, bet ir didelė vitamino D, būtino stipriam imunitetui, dozė!

Fizinis aktyvumas

Tikriausiai, pagalvoję apie savo vaiko dienotvarkę neprieštarausite mokslininkų išvadoms, jog šiuolaikiniai vaikai laiką leidžia pasyviai. Mokykla, namų darbų ruošimas, sėdėjimas prie kompiuterio: argi ne pažįstama rutina? Vasaros stovykla – vaikams puikus stimulas įsitraukti į bendrą, aktyvią veiklą. Estafetės, krepšinis ir futbolas, lenktynės originaliuoju „flinstomobiliu“ – tik maža dalis aktyvių pramogų, kurias siūlo vaikų stovykla „Basakojis“.

Turiningas laiko leidimas, leidžiantis atsiskleisti vaiko potencialui

Tikėtina, jog edukaciniai (pvz., protmūšis) ar kūrybiniai užsiėmimai, kuriuos vaikas išmėgins stovykloje, padės atrasti asmeniškai priimtiną veiklą ar net atskleis užslėptą talentą.

Asmeninių savybių ugdymas

Stovykla – vaikui galbūt pirmą kartą ilgesniam laikui atsiskyrus nuo tėvų ir patekus į naują aplinką su bendraamžiais – viena geriausių „mokyklų“, padedanti ugdyti tokias visose srityse svarbias savybes, kaip, pavyzdžiui, savarankiškumas, bendradarbiavimas, kūrybiškumas, atsakomybė, pagarba, tikslo siekimas ir kt.

Galiausiai, stovykla – tai įspūdžiai, išliksiantys visą gyvenimą. O, galbūt, tarp būrio stovyklos dalyvių užsimegs tvirti draugystės ryšiai, nenutrūksiantys ilgus metus.

„Basakojis – tai jėga, šoksim, dūksim – visada“. Pravėrus gimtųjų namų duris, šis šūkis gyvybingai aidi kiekvieno vaiko, sugrįžusio iš „BASAKOJO“ vasaros stovyklos vaikams, širdyje.

Bilietas į šią stovyklą – tai lyg bilietas į nuotykį. Įlaipinkite savo vaiką į vasaros traukinį, kol šis dar nespėjo nuvažiuoti!

Daugiau informacijos:

+370 618 48288

stovyklabasakojis@gmail.com

Pranešimą paskelbė: Tadas Ukrinas, UAB Potissimus
Vasaros stovykla – pramoga vaikams, atokvėpis tėvams

Facebook Comments