Vasara – ne tik atostogų, bet ir vagysčių sezonas

Įsibėgėjus vasarai žmonės į kiemus išneša kiemo baldus, kepsnines, dviračius ir kitus šiltojo sezono atributus. Deja, taip galime palengvinti darbą vagišiams, kurie, pasirodo, čiumpa bet ką. Ypač patraukliais tapo sunkios ir gana didelės kepsninės arba lauko baldai.

Vagysčių skaičius auga

Draudimo bendrovės ERGO Žalų administravimo departamento direktorius Gytis Matiukas sako, kad lyginant pastarųjų metų vagysčių nuostolius, akivaizdu, kad jų daugėja, mat per karantiną situacija buvo aprimusi.

„Lyginant pastarųjų trejų metų pirmo pusmečio vagysčių skaičių, matome, kad 2020-aisiais per sausį-birželį fiksavome 25 vagystes iš kiemų, už kurias vidutiniškai išmokėjome 1 232 eurus. Pernai jų buvo jau 30, o vidutinė žala siekė 1 186 eurus. Šiemet per tą patį laikotarpį sulaukėme net 47 skundų. Panašu, kad tokių vagysčių skaičius didėja, tačiau plėšikai čiumpa ir pigesnius daiktus“, – sako G. Matiukas.

Draudikų duomenys rodo, kad vagišiai dažniausiai iš kiemo tempia sparčiai populiarėjančias kiaušinio formos kepsnines, kieme tvarkytis padedančius robotus bei dviračius. Anot ERGO atstovo, 2020-aisiais didžiausia vagystės iš kiemo žala siekė net 2 018 eurų, kuomet iš terasos buvo nugvelbti baldai: sofa, foteliai, stalas ir kepsninė.

Pernai bendrovė atlygino 1 711 eurų nuostolį už nugvelbtą baseino robotą. O šiemet – 500 eurų už dviratį. Nors apdraustų namų teritorijos būna aptvertos, plėšikai nupjauna spynas ar net išlupa dalį tvoros ir taip patenka į vidų.

Iš viso 2020-aisiais apvogtiems klientams ERGO išmokėjo beveik 62 tūkst. eurų, pernai – daugiau kaip 60 tūkst. eurų, o per pirmuosius šešis šių metų mėnesius – daugiau kaip 10 tūkst. eurų.  

Grobia net garso kolonėles

2019 m. policija šalyje registravo 11 261 vagystės atvejį. 2020-aisiais šis skaičius sumažėjo 16 proc. – iki 9 477. 2021-aisiai registruota dar penktadaliu vagysčių mažau – 7 462. Tuo tarpu vien per tris pirmus šių metų mėnesius jau registruotos 1 973 vagystės, o tai yra net 30 proc. daugiau, nei per tą patį laikotarpį ankstesniais metais.

„Be vagysčių iš kiemų pastebime ir didelių nuostolių dėl įsilaužimų į namus ar garažus. Klientams yra išmokamos kompensacijos už pavogtus brangius laikrodžius, žiedus, apyrankes ir kitus juvelyrinius dirbinius. Įsilaužimo metu būna ne tik pavogti brangūs daiktai, bet ir piktybiškai suniokojamas turtas“, – pasakoja G. Matiukas. Didžiausia tokių vagysčių išmoka 2020-aisiais siekė 9286 eurus, 2021-aisiais – 9500 eurų.

ERGO užfiksavo ir keletą neįprastų vagysčių. Viena iš tokių įvyko Ispanijoje, kur į namus įsilaužta gyventojams miegant. Išlaužus balkono duris pavogti pirmame aukšte buvę daiktai. Nuostoliai siekė beveik 3 tūkst. eurų.

Kito apiplėšimo metu, kartu su traktoriumi-žoliapjove bei vaikišku keturračiu pagrobti tokie neįprasti daiktai, kaip kolonėlė, dulkų siurblys, kirvis bei oro kompresorius.

ERGO atstovas teigia, kad dažniausiai vagystės iš namų vyksta vasaros metu, kuomet daugybė gyventojų atostogauja ir palieka namus be priežiūros: „Prieš išvažiuojant iš namų, reikėtų pasirūpinti daiktų apsauga – jie turėtų būti kuo mažiau matomi praeiviams, pavyzdžiui, kepsnines verta uždengti tam pritaikytais uždangalais. Juk vagišiai pirmiausia stebi, kartais net su dronais, norimą apvogti objektą ir tik tuomet daro nusikaltimą. Gali padėti net ir fiktyvus užrašas ant tvoros „piktas šuo“. Verta bendradarbiauti ir palaikyti gerus santykius su kaimynais, kurie pirmieji pastebės besisukiojančius svetimus žmones. Ir, be abejo, atostogų nuotraukomis socialiniuose tinkluose geriau pasidalinti jau grįžus iš kelionės.“

ERGO Baltijos šalyse 

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 280 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už daugiau kaip 201 mln. eurų. Beveik 640 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Draudimo bendrovė ERGO 2020 ir 2021 m. Lietuvoje įvardinta geriausiai klientus aptarnaujančia ne gyvybės draudimo sektoriaus įmone (remiantis bendrovės „Dive Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimu). 2022 m. įmonė gavo atitikties ISO aplinkosaugos standartui sertifikatą. ISO 14001:2015 skirtas toms organizacijoms, kurios siekia užtikrinti sistemingą savo atsakomybės aplinkosaugos srityje valdymą, padedantį įgyvendinti darnaus vystymosi tikslų aplinkosaugos komponento uždavinius.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“
Vasara – ne tik atostogų, bet ir vagysčių sezonas

Facebook Comments