Vardan tos Lietuvos arba 140 val. savo noru „pragare“ (IBCC – International Balaton Carp Cup – 14-20, April 2019)

2019 04 14-20 dienomis Vengrijoje prie nuostabaus Balatono ežero įvyko didžiausias karpių gaudymo komercinis turnyras pasaulyje (http://ibcc.hu/english/).

Įspūdingo grožio ežeras su smaragdo spalvos vandeniu turintis 60 000 ha plotą, kurio ilgis 77 km, plotis iki 14 km, vidutinis gylis 3-4m., didžiausias gylis 11,5m. Šiame ežere sugaunama 40 rūšių žuvys. Iš kurių didžiausios yra karpiai, starkiai, šamai, plačiakakčiai ir amūrai. Tikras žvejybos rojus!!!

IBCC taurė rengiama 5-rius metus iš eilės, kur komandų skaičius kasmet auga dešimtimis. Turnyras vyksta griežtai reglamentuojančiomis taisyklėmis su didžiuliais priziniais fondais. Korektiška – nešališka IBCC varžybų organizacija sulaukianti vis didesnio dalyvių skaičiaus (Šių metų varžybų metu buvo skirtos kelios nuobaudos, t.y. geltonos kortelės -tai 8 valandų draudimas dalyvauti varžybose bei raudona kortelė – pašalinimas iš turnyro).

Šiose varžybose 2019 m. užsiregistravo 250 komandų iš 24 pasaulio šalių (apie 730-750 žvejų-karpininkų). Žvejai atstovavo tokias žinomas komandas, kaip: Spomb, Starbaits, Nutrabaits, Stickybaits, Jetfish, Mivardi, Carp R Us, Imperial baits, SBS baits, Renmar baits, Senzor Planet ir t.t. Lietuva turėjo 3 komandų kvotą, bet intensyviai prašant buvo skirta papildoma ketvirta vieta „Deepex Lietuva“ komandai, kurią sudarė Algirdas Daukšas, Kęstas Strašinskas,Valdas Skiesgilas.

Algirdui Daukšui pirmą kartą teko dalyvauti 2018 metų IBCC varžybose, kur su komanda iš beveik 200 komandų užėmė gana aukštą 65 vietą.

Tuo metu komanda galėjo ir geriau pasirodyti, bet tam tikrų situacijų neįvertinimas, nors tokios patirties kaip ir turėjo dalyvaujant Rumunijoje Radutos telkinyje, padarė savo…

2018m. buvusios komandos nariai nusprendė dalyvauti savarankiškai, nes jie manė, kad gali ir be Algirdo patarimų ir žinių sėkmingai pasirodyti. Išsiskyrė keliai. Todėl, šių metų varžyboms atsirado tikslas operatyviai suburti naują komandą per artimiausius 4 mėnesius.

Algirdo kviesti artimiausi draugai karpininkai su kuriais jau daug metų žvejojo ir dalyvavo įvairiausiose karpių gaudymo varžybose, negalėjo vykti į čempionatą.

Tuomet 2018m. rudenio pabaigoje buvo susitarta su Valdu nors su juo Algirdo nebuvo dar nė karto žvejota. Tikri užsispyrę lietuviai, žemaičiai, kad ir kas atsitiks vistiek važiuos ir sudalyvaus. Vyrai meldėsi, kad IBCC leistų jiems užregistruoti komandą. Paraleliai buvo ieškomi remėjai. Dėl rėmimo buvo sutarta su gerai visiems žinomu lietuviškų pašarų žūklei gamintoju „Deepex“.

Gintautas Daunys, UAB „Deepex“ vadovas, jau šį rudenį buvo davęs Algirdui testuoti pagamintus spec.pašarus (boilius) karpiams. Paėmus juos į rankas jis iš karto suprato, kad tai tikrai nuostabus kūrinys. Po tam tikrų korekcijų, buvo individualiai pagaminti Balatono karpiams skirti pašarai (boiliai).

Daugeliui karpininkų yra įdomu dėl varžybų pašarinės bazės. Ją sudarė 2 skirtingos Deepex boilių rūšys šaltam ir šiltesniam vandeniui. Buvo naudojamos Deepex peletės, Deepex ir Memelcarp tigriniai riešutai. Nedidelė dalis kukurūzų. Pašarų sunaudota arti 200kg.

Sutarus su IBCC dėl galimybės dalyvauti varžybose bei sutarus su rėmėju, buvo likę tik rasti dar vieną komandos narį.

Tam tikrų kolegų patarimu, Algirdas kreipėsi į Kęstą iš Kauno, kurį jau pažinojo keleta metų kaip gerą karpininką, turintį didžiulę patirtį įvairiose varžybose, gerą mąstymą – „skaitantį“ vandenį su stipriu savo ego bei lengvą ranką sektorių traukime.

Beliko naujai iškeptai komandai vykti į Balatoną.. Vyrai jaudinosi, nes tinkamai nepažinojo vienas kito.

Komandos inventoriumi, visa pašarine baze, įranga, bei kitomis svarbiomis smulkmenomis rūpinosi Algirdas, nes po 2018m. IBCC padarė rimtas išvadas ir korekcijas. Varžyboms pasiruošti taip pat labai padėjo ir kaimynai latviai iš „Kerio carp“ komandos, ypatingai Aleksėjus, kuris turi milžinišką patirtį karpinėje žūklėje ir mielai su Algirdu dalinosi informacija. Dėkui kolegoms, Latviukams!

Susikrovę visą karpinę amuniciją, kuri vos tilpo į gana talpų mikroautobusą bei dviašę priekabą, palaiminti mylimų žmonų, vyrai į Vengriją išvyko 2019-04-11 d. siekti savo svajonės, vardan tos Lietuvos…..

Kelyje, praėjus keletai valandų, vyrai suprato, kad ras bendrą kalbą, nors yra gana didelis iššūkis 10 parų būti kartu, palaužti savo charakterius ir siekti tikslo ką tik suburtai komandai.

Jumoras buvo ta jėga, kuri juos atpalaiduodavo.

Sėkmingai pasiekę Balatono prieigas, pasak Algirdo:

– „visų pirma nuvykome į viešbutuką, kur po trupučio poilsio priėmėme sprendimą praeiti plaukiojimo inventoriaus patikrą ir registraciją. Nuvykę į bazę greitai praėjome patikrą, gavome patikrinimo žetonus ant valčių ir tikėdami Kęsto stebuklinga ranka nuėjome registruotis“.

Užsiregistravusi komanda turėjo traukti savo burtų eiliškumą. Atsipūtęs Kęstas iš eiliškumo burtų dėžės ištraukė….214 eilę iš 250 komandų…

Pamatę Kęsto rūškaną veidą, vyrai mintyse save ramino, kad tai dar tik eilė, o ne sektorius… Šalia stovėjusi vengrė parodė, kad tai geras eiliškumas.

Po registracijos buvo nuspręsta aplankyti Balatono priekrantę, kur įrengta daug kavinių su nuostabiu vaizdu. Apsikabinę žvejo statulą, bei paprašę jos pagalbos, vyrai nuvyko atgal į viešbutuką pailsėti bei aptarti sektorių zonas…

Algirdo padaryta anksčiau vykusių IBCC 4 varžybų analizė leido daryti prielaidą, kad šį sezoną per varžybas sėkmingi bus 50-125 sektoriai. Taip ir atsitiko.

Kitą dieną, prie Deepex Lithuania komandos prisijungė ir kitos 3 lietuvių komandos, kurios praėjo registraciją bei patikras. Vyrai sužinojo, kad jos gana greit trauks burtus, eiliškumas pirmąjame šimtuke..

Prasidėjo sektorių traukimas. Kitos komandos traukė svajotus sektorius 100-104-99…

Atėjus Deepex Lithuania komandos eilei, tylėdami, drebantys, pakilę į sceną, bei pasisveikinę su organizatoriais, komandos nariai, palaikydami traukiantį burtus Kęstą, ištraukia 66 sektorių.. Mums tapo ramu, Kęstas su Valdu šypsojosi, kažką pagausim….

Nusifotografavę prie žemėlapio su Žemaitijos ir Lietuvos vėliavomis, komanda išvyko į viešbutį pailsėti prieš anksti prasidedančias varžybas.

Po neramios, emocijų pilnos, mažai miegotos nakties, vyrai vyksta į savo 66 sektorių… Neįprasta tai, kad sunku orientuotis pagal vengrų nurodytas kryptis, adresus… Niekaip neradę savo sektoriaus, Algirdui teko lipti per tvorą į privačią teritoriją, kad įsitikintų ar ten nėra komandos sektoriaus…

Suradę 67 sektorių ir pasiklausę keliomis kalbomis maršalo (taip vadinamas varžybų teisėjas), kuris labai silpnai supranta anglų kalbą, vyrai supranta, kad už 1,5 km yra jų žvejybos vieta kur jų lauks jiems priskirtas slovakas maršalas…

Nuvykę į sektorių, pastebėjo su ryškia liemene apsirengusį teisėją, kuris mojuodamas pasitiko lietuvius. Reikėjo įsirengti stovyklavietę, kurioje teks „gyventi“ 6 paras. Aplinkui buvo susidariusios didelės balos su varlių karalyste, kurios atšilus orams, vakarais kurkdavo įspūdingas triadas. Sutarę su vietiniais dėl elektros tiekimo (labai svarbus momentas) stovyklavietė buvo paruošta.

Dvi didžiulės palapinės iš šonų, o per vidurį iš Memelcarp Nash Gezebo pavesinė. Vyrai nusprendė, kad Algirdas miegos vienas, o Valdas su Kęstu.

Prisipūtę 2 valtis, atsinešę 2 variklius, kelis akumuliatorius, bei pasijungę echolotą ir 2019-04-14 po 12val. komandos nariai išplaukia apsižvalgyti po sektorių.

Žvejybai sektorius buvo idealus, nes turėjo tiltą su platforma, kur galima buvo vakarais ant suolo sėdėti gerti kavą ir gėrėtis vaizdais, pririšti prie tilto valtis, bei be vargo ant tilto sutalpinti stovus su meškerėmis. Viskas tiko, tik reikėjo pagauti laimikius…

Ežero dugnas buvo lėkštas, visur gylis vienodas nuo 2m iki 2,5m, tolygiai didėjantis per atstumą… Pasak, Algirdo: – „Mums atrodė, kad nelabai pasisekė su gyliais sektoriuje. Gelbėjo Nash lazda, prieš varžybas įsigyta iš Memelcarp su kuria „prasiskambinome“ visus įmanomus dugno taškus.“

Pasistatę keturis naktį šviečiančius markerius į galimai perspektyvias vietas, pasišėrę Deepex peletėmis bei boiliais, buvo užtempti masalai. Liko laukti…

Pirma naktis…adrenalinas.. Algirdas klausosi savo kolegų naktinio knarkimo koncerto.Staiga sučirškia Algirdo Fox signalizatorius, per miegus pašoka ir išbėga iš palapinės šaukdamas kolegoms. Ant tilto pakertama labai laukta pirma žuvis, sverianti 16,75 kg. Kiti komandos nariai pramiegojo pirmąjį laimikį.

Kitos dienos metu vis dar laikomi masalai tose pačiose vietose ir laukiami kibimai, vakarop vėl suveikia Fox signalizatorius. Žuvys nekimba. Žinodami vyrai, kad kelios komandos įsiveržė į priekį, pradeda galvoti apie kitą gaudymo planą, keičiant gaudymo vietas. Komanda palaiko Kęsto sprendimą artintis arčiau žolių. 2 valandos nakties kibimas išverčia Algirdą iš lovos. Pagauta trečia žuvis. Komanda – 20-tuke. Valdo prašymu „užtempiama“ viena meškerė, link kaimynų čekų sektoriaus. Pasirodo jis teisus. Iš tos vietos sulaukta 2 žuvų. Pirminis taškas, kur buvo pagautos 3 žuvys nebyliai tylėjo. Tai varė į neviltį. Kęstas matydamas, kad arčiau žolių šalia Algirdo gaudomos vietos nekimba, pasiūlė žvejoti iš toliau, t.y. 300m nuo kranto. Po gero pusvalandžio, kai buvo užtempta meškerė, iš naujos vietos buvo realizuotas dar vienas kibimas su gražiu karpiu.

Visus reikalingus žvejyboje veiksmus, komanda susiderino per pora dienų. Vyrai susidirbo! Atsirado ir jumoras, jau nebebuvo svarbu kam kimba ar kam traukti, tik viena mintis kirbėjo kaip geriau pasirodyti.

Varžybų metu, Deepex Lithuania komandos vietos keitėsi. Pradžioje buvo dvidešimti, vėliau dešimti. Laikas ėjo. Vyrai „didino“ apsukas beveik nemiegodami. Darbas vijo darbą, „užtempimai“ – pašarai, sistemėlės, kojinės, maišai pašarai, akumuliatoriai ir t.t.

Naktys be miego nuo varlių kurkimo, kibimų. Pasiekiama ketvirtoji vieta. Nuo pirmos atsiliekama tik 49,5 kg.

Komandos narys Kęstas svajoja apie 3 vietą. Algirdas kategoriškai uždraudžia visiems svajoti apie žemesnes vietas nei pirmoji.

Pasak, Algirdo: -„Lemtinga priešpaskutinė naktis, kai mes sugauname 85 kg mus nukelia į pirmą vietą su 12 kg persvara. Savo akimis netikiu, kad negaudo taip aktyviai kitos komandos, o mes taip užsivedę, kaip automatai… Kažkas yra pasakęs, žmogaus galimybės yra beribės, tuo tikrai tikiu, nes sunkiai suvokiu kaip mes atlaikėme beveik keturias paras be miego.“

Pasak IBCC žurnalisto tiesioginės transliacijos varžybų apdovanojimo metu: – „Iš nežinomos šalies (turėta omenyje Lietuva) atsiradus nežinomai komandai Deepex Lithuania, įvyko įspūdingas varžybų finalas, kur vyrai parodė pasauliui ištvėrmę bei užsispyrimą, kai iš ketvirtos vietos kilo į pirmą ir nepalikdami jokių vilčių kitoms komandoms laimėti“. Deepex Lithuania komanda savo sektoriuje sulaukė pasaulinio lygio fish/hunting, vietinių kanalų žurnalistų ir televizijos antplūdžio. Buvo pagerbti ir visame pasaulyje žymaus olandų karpininko Ardy Veltkamp apsilankymu, kuris iš vyrų paėmęs interviu, paruoš laidą Olandijos, Belgijos ir Pietų Afrikos žvejų kanalams.

Likus paskutinei varžybų nakčiai, organizatoriai, prie kiekvienos lyderių komandos (pirmų trijų vietų) paskiria po papildomą teisėją, tam, kad operatyviai būtų fiksuojama/sveriama pagauta žuvis. Visa tiesioginė visų komandų gaudomų pagautų žuvų informacija online būdu per visas varžybas operatyviai buvo keliama į internetinę erdvę (http:ibcc.hu/english/).

Deepex Lithuania komandai paskirtas papildomas teisėjas buvo „nuskriaustas“ labiausiai, nes visą parą komanda neleido jam sumerkti akių dėl kas pusvalandį pagaunamų žuvų. O vyrai taip „varė“ jau ketvirtą parą. Paskambinus namiškiams, kurie visą savaitę taip pat „dirbo“ Lietuvoje visą parą palaikydami mylimus vyrus, tėvus, senelius, vyrams iš džiaugsmo bekalbant tryško ašaros, suprasdami, kad rezultatas pasiektas kruvinomis pastangomis. Taip tai žvejybinis (Paryžius – Dakaras) Ralis! Dėl savęs, dėl šeimos, vardant tos Lietuvos!!!

Paskutinį rytą, apie 6 val. Deepex Lithuania sektoriuje atvyko IBCC organizatoriai su televizija ir paskelbė dar iki varžybų pabaigos likus 4 val. vyrus nugalėtojais. Nuo antros vietos skirtumas virš 120kg. Visi supranta, kad pavyti Lietuviukų neimanoma.

Pagal organizatorių tradiciją buvo išmaudyti… šaltame Balatono ežere… Paskutinių pastangų dėka, komanda susirenka daiktus, nusiprausia Balatone ir vyksta į apdovanojimo ceremoniją….

Išsękusius pasitinka smalsūs ir palaikantys pagarbūs žvilgsniai, nes tik tose varžybose dalyvavę tai supranta.

Filmuotojai ir žurnalistai liepia eiti į centrinę salės dalį. Ten jau laukia dar dvi lietuvių komandos, prie kurių prisiglaudžia nugalėtojai. Šios dvi lietuvių komandos irgi gerai pasirodė savo zonose…

Vykstant apdovanojimų ceremonijai, salėje, kurioje dalyvauja ne tik televizija, žurnalistai, bet ir apie 1000 žvejų ir aptarnaujančio personalo, skelbiamos nugalėtojų komandos. Prizų daugybė. Ateina mūsų Deepex Lithuania komandos sveikinimų eilė. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje laimėta I-oji vietą IBCC turnyre! Vyrai, laimingi pakyla į sceną, kur sulaukia organizatorių ir Vengrijos žvejų sporto komiteto vadovų sveikinimų. Įteikiamos taurės. Pasigirsta Lietuvos Himnas…. Vyrai pasimetę iš džiaugsmo su ašaromis akyse bando giedoti Lietuvos Himną, painiodami iš jaudulio žodžius… Vyrai –Lietuviai, čempionai! Vardan tos Lietuvos!

Smagu, kai garsinant Lietuvą ir kovojant dėl pergalės, pasilieka pagerbti ir pasidžiaugti (iš karto neišvažiuoja į namus) ne tik tautiečiai, bet ir kitų šalių komandos. Ačiū visiems už palaikymą!

IBCC statistika.

Pagauta : 26418,79 kg įskaitinių karpių (visi nuo 5kg.)

Viso vienetų : 2988 vnt.

Žvynuotieji : 2526 vnt.

Veidrodiniai : 462 vnt.

Bendras vidurkis: 8,84 kg

Deepex Lietuva komandos statistika.

Pagautas svoris: 629,81 Kg.

Bendras komandos vidurkis: 8,63 Kg.

15 veidrodinių karpių

58 žvynuotieji

73 pagauti karpiai

Pašarai varžyboms išskirtinai : Deepex 2 boilių skirtingos bazės

                                                     Deepex peletės 2 skirtingų dydžių

                                                     Deepex tigriniai riešutai

               Dirbo 4 kombinacijos su Deepex šėriminiu boiliu dedant 3 skirtingas viršūnėles.. Stipri trauka… 2 Deepex šėriminiai….BH braškė….Mainline shelfish-peper.

Priziniai apdovanojimai:

 • Vieta – 30.000 EUR
 • Vieta – 15.000 EUR
 • Vieta – 7.500 EUR
 • Vieta – 4.000 EUR
 • Vieta – 2.000 EUR

The prizes of the “5 Biggest Fish” competition:

 • Vieta – 20.000 EUR
 • Vieta – 10.000 EUR
 • Vieta – 5.000 EUR

The prize for the biggest fish in the competition: 10.000 EUR

10 rėmėjų zonų prizai.

Further prizes divided into sectors:

 • Vieta – 1.200 EUR + 500 EUR voucher
 • Vieta – 600 EUR + 500 EUR voucher
 • Vieta – 500 EUR voucher

Viso 39 nominacijos…..

Pranešimą paskelbė: Algirdas Daukšas, Finance property, UAB

Facebook Comments