Vandenlenčių sporto atletus Lietuvoje devintą kartą suvienys „Red Bull WakeDuel“ varžybos

Birželį Lietuvoje, jau devintą kartą vyks „Red Bull WakeDuel“ varžybos. Tai – didžiausias ir prestižiskiausias vandenelnčių sporto konkursas Baltijos regione, į kurį suvažiuoja stipriausi atletai iš viso pasaulio. Savo dalyvavimą renginyje, vyksiančiame ateinančią vasarą, jau patvirtino lietuviai Domantas Kazickas ir Viltė Matuzevičiūtė, Vokietijos atstovas Felix Georgi ir daugelį kitų.

Šių varžybų unikalumas – dvikovų formatas, kuomet laimi tik vienas.  Įprastai oponentai plaukia po du ratus ir teisėjai vertina geresnįjį kiekvieno atleto ratą. Aukštesnį įvertinimą gavęs atletas žengia į tolimesnį etapą – toks formatas padeda išlaikyti įtampą, skatina dalyvių perfekcionizmą ir įspūdingus rezultatus.

Varžybų dinamiką vertina ne tik žiūrovai, bet ir patys sportininkai. Anot jų, spaudimas padeda atlikti įspūdingus triukus. „Kiekvienais metais viskas keičiasi – dalyvauja nauji atletai, jau pažįstami veidai per metus dar labiau patobulėja, tampa kūrybingesni.  Smagu matyti, kaip lygis Lietuvoje paaugo nuo pirmo karto prieš devynerius metus, pagerėjo trasų kokybė ir sportininkų lygis. Čia šis sportas mėgstamas visų, į jį daug investuojama, puikiai išvystyta infrastruktūra, o tai neabejotinai žada šviesią šią sporto ateitį“, – komentuoja atletas iš Vokietijos F. Georgi.

Lyderių laukiamas renginys

Atletai pripažįsta, kad šių varžybų laukia kiekvieną sezoną. „Dalyvavimas tokio lygio renginyje yra neapsakoma patirtis. Kartais sunku suvokti, kad turi galimybę varžytis su geriausiais pasaulio atletais ir išbandyti vienas techniškiausių figūrų pasaulyje. Gera matyti, kad kiekvienais metais lietuvių šiose varžybose daugėja, rezultatai gerėja, o tai puikiai atspindi vandenlenčių sporto populiarumo augimą Lietuvoje. Turime vieną geriausių pasaulyje vandenlenčių sporto infrastruktūrų, o kai tokios sąlygos, tai ateityje neabejotinai turėsime ir pasaulinio lygio atletų“, – teigia vandenlenčių sporto atstovas D. Kazickas.

Varžybų konkurentui antrina ir vandenlentininkė V. Matuzevičiūtė. Anot jos, dalyvauti tokio lygio čempionate yra neapsakomas jausmas: „Tai ne tik galimybė plaukti tarp pasaulio geriausių, kaupiant svarbią varžybinę patirtį, bet ir garbė atstovauti savo šaliai. Reikėtų pasidžiaugti, kad Lietuva nenusileidžia pasauliui treniruočių sąlygomis, galima stebėti, kaip su kiekvienomis varžybomis kyla lietuvių lygis.“

„Red Bull WakeDuel“ yra aukščiausio lygio vandenlenčių sporto renginys, prilygstantis stipriausių lygų pasaulinėms varžyboms. Varžybos dalyvauja AAA sąstatas su geriausiais pasaulio atletais, todėl žiūrovų įprastai laukia daugybė kvapą gniaužiančių dvikovų. Įprastai varžybos tampa erdve atrasti naujus talentus, o patiems sportininkams tai puiki galimybė užmegzti pažintis ne tik varžybų metu, bet ir počempionatinėse linksmybėse.

Šiais metais lietuvių kvalifikacija vyks gegužės 25 d. parke  „WakeWay“, atvira kvalifikacija – birželio 5 d. „313 cable park“, o finalinis etapas sportininkų ir žiūrovų laukia birželio 8 d., „313 cable park“. Nugalėtojams atiteks piniginiai prizai. Registracija į varžybas jau vyksta.

Pranešimą paskelbė: Laura Dabulytė, Budinti komunikacija, UAB

Vandenlenčių sporto atletus  Lietuvoje devintą kartą suvienys „Red Bull WakeDuel“ varžybos


Vandenlenčių sporto atletus  Lietuvoje devintą kartą suvienys „Red Bull WakeDuel“ varžybos


Vandenlenčių sporto atletus  Lietuvoje devintą kartą suvienys „Red Bull WakeDuel“ varžybos


Vandenlenčių sporto atletus  Lietuvoje devintą kartą suvienys „Red Bull WakeDuel“ varžybos

Facebook Comments