Valgomojo stalas – vienas svarbiausių švenčių atributų: dizainerė patarė, kaip išsirinkti tinkamiausią

Šeimos ar draugų susibūrimas prie šventinėmis vaišėmis nukrautų stalų – sena ir dar šiandien aktualumo nepraradusi gražiausių metų švenčių tradicija. Ją puoselėdami, daugelis šalies gyventojų, rodo prekybininkų statistika, gruodį ypač aktyviai ima dairytis šios kategorijos baldų. Tačiau interjero dizainerė pastebi – renkantis naują valgomojo stalą, o kartu – ir kėdes, verta gerai pirkinius apgalvoti. Todėl specialistė dalinasi penkiais patarimais, kaip valgomojo baldus tinkamai derinti prie namų ir jų šeimininkų poreikių.  

Jau du dešimtmečius jaukius klientų namus padedančio kurti didžiausio baldų salonų tinklo Lietuvoje „Gintaro baldai“ rinkodaros vadovas Kirilas Kokotkinas teigia, jog gruodį naujų valgomojo stalų ir kėdžių ieško dažnas šalies gyventojas. Todėl, anot jo, šios kategorijos prekių pardavimai metų pabaigoje gerokai ūgteli – net iki 30 proc.

„Sprendimą įsigyti valgomojo baldus nulemia artėjančios šventės. Būtent gruodžio mėnesį jau keletą metų iš eilės pastebime stalų, kėdžių ir valgomojo baldų komplektų pirkimo intensyvumą. Dėl šios priežasties prieš šventes visuomet stengiamės atnaujinti šios kategorijos baldų asortimentą“, – sako K. Kokotkinas.

Kaip pastebi bendrovės interjero dizainerė Jūratė Sventickienė, jau tapo tradicija, kad Kūčios ir Kalėdos artimuosius sukviečia prie bendro stalo, kurį įprasta nukrauti gausiomis šventinėmis vaišėmis. „Gražiausioms metų šventėms žmonės ruošiasi – jei valgomojo baldai netelpa namuose, netgi perplanuoja interjerus. Tai puikiai suprantama, nes šiandien dažnas gyvena mažesnėse erdvėse, kuriose pastatyti stalą, sutalpinantį gausų būrį svečių, gali tapti iššūkiu. Tačiau išeičių visada yra. Valgomojo baldai namuose yra svarbūs, todėl, prieš perkant naują stalą ir kėdes, verta viską gerai apgalvoti. Tai padaryti bus lengviau, žinant pagrindines rekomendacijas“, – teigia J. Sventickienė.

Įsivertinkite poreikius

Naujų valgomojo baldų integraciją į namus interjero dizainerė pataria pradėti nuo įsivertinimo, kur stalas planuojamas statyti. Interjero dizainerė siūlo apgalvoti, kiek jam reikės vietos, ar jos užteks. Anot pašnekovės, svarbu ir tai, kad stalas namuose nebūtų pernelyg didelis, netrukdytų judėti.

„Taip pat reikėtų apgalvoti, kiek vietų prie šio baldo prireiks. Derėtų paskaičiuoti namuose gyvenančių žmonių ir dažniausiai apsilankančių svečių skaičių. Svarbu ir tai, ar prie stalo sėdės vaikai. Juk tik retuose namuose reikalingas stalas, sutalpinantis, pavyzdžiui, aštuonis žmones. Galbūt pakanka standartinio keturviečio? Toks stalas gali būti puikiai naudojamas kasdien, o jei dažnai sulaukiate svečių, rinkitės išskleidžiamą. Taip prireikus baldą praplatinsite ir sutalpinsite tiek visą šeimą, tiek didesnę kompaniją“, – pažymi ji.

Tik, anot interjero dizainerės, nors praplėtimo detalės dažniausiai būna intergruotos į patį stalą ir dažniausiai jų nereikia atskirai sandėliuoti, tačiau būna ir išlygų, tad verta suplanuoti, kur stalą praplatinančią dalį reikės laikyti, kuomet pastaroji nebus naudojama. „Kalbant apie baldo formą, stačiakampis stalas yra pats optimaliausias variantas. Apvaliam paprastai reikia daugiau vietos, didesnės erdvės“, – priduria dizainerė.

Derinkite prie vyraujančio interjero

Kitas patarimas renkantis valgomojo stalą – kitų namuose esančių korpusinių baldų įvertinimas. Interjero dizainerė rekomenduoja atsižvelgti, kokie jie erdvėje dominuoja, kaip yra sustatyti.

„Naują stalą priderinti namuose gali būti iššūkis, jei namie dominuoja, pavyzdžiui, šviesaus ąžuolo spalva, gali būti sunku atitaikyti stalo atspalvį. Tokiu atveju ieškokite kitų dominuojančių spalvų arba detalių. Tai gali būti palangių, durų ar kitų interjero detalių spalva. Jeigu namie yra baltos palangės ir durys, tuomet rinkitės baltos spalvos stalą. Raskite interjere dominuojančią spalvą ar akcentus – baldus tada galima derinti prie jų“, – teigia pašnekovė.

Apgalvokite priežiūrą

Užsiminusi apie stalviršio spalvos pasirinkimą, J. Sventickienė siūlo apsvarstyti ir jo medžiagiškumą, nes pastarųjų pasirinkimas – ypač gausus. Stalviršis gali būti blizgios plokštės, natūralaus marmuro, akmens masės bei daugelio kitų, t.y. – pagamintas iš natūralių arba sintetinių medžiagų.

„Svarbu stalviršio dėvėjimasis bei jo kasdienė priežiūra. Jei stalą planuojate naudoti kasdien, įsivertinkite, jog su iš medžio masyvo pagamintu ar medžio lukštu dengtu stalviršiu reikės elgtis atsargiau, nes šios dangos bijo drėgmės, sąlyčio su karščiu. Tuo tarpu sintetiniai – laminuotos medžio drožlių plokštės, dirbtinio akmens ar marmuro imitacijos stalviršiai bus lengviau prižiūrimi, mažiau braižysis, nebijos drėgmės“, – tikina interjero dizainerė.

Rinkitės sumanumą

Norintiems, kad valgomojo stalas suderintų skirtingus poreikius ir sutalpintų svečius, J. Sventickienė pataria pagalvoti apie transformuojamus baldus. Jie, anot interjero dizainerės, šiuo metu yra patys paklausiausi.  

„Turėti 4-6 vietų stalą kasdienai nėra būtina, ypač mažesnėse erdvėse. Galima rinktis transformuojamą baldą. Jis puikiai naudojamas ir kaip žurnalinis staliukas, ir stalas, kurį praplėtus ir paaukštinus, lengvai sutilps svečiai. Tuomet nereikia net daug kėdžių, stovinčių kasdien be funkcijos ir laukiančių ypatingų progų. Be to, tokio transformuojamo baldo konstrukcija neturi stalą praplečiančių išimamų detalių, taigi nebereikia galvoti, kur jas laikyti“, – akcentuoja pašnekovė.

Eksperimentuokite su kėdėmis

J. Sventickienė rekomenduoja stalą rinktis kiek nuosaikesnį, „ramesnį“, o tuo tarpu kėdės gali būti išraiškingesnės. Anot jos, stalo centras yra stalviršis, jo apdaila ir medžiagiškumas, tačiau šis baldas dažniausiai būna labiau konservatyvus ir mažiau atviras eksperimentams.

„Kėdės suteikia daugiau erdvės išraiškai, galite rinktis drąsesnių formų ir spalvų kėdes, įdomesnės faktūros audinius, kūrybiškiau rinktis jų spalvą ar medžiagiškumą. Kėdžių kojelės gali būti įvairios – medinės, metalinės, juodos ar aukso spalvos. Jos neretai tampa ir visos svetainės ar virtuvės akcentu, kurį išskiria tiek audinys, tiek ir forma. Nebijokite rinktis aksomo, dirbtinės odos ar natūralaus medžio. Kėdėms valyti – gausu valymo priemonių ir impregnantų, todėl ir prižiūrėti jas nesudėtinga“, – akcentuoja salono „Gintaro baldai“ dizainerė.

Pranešimą paskelbė: Paula Zlatkutė, UAB „INK agency“

Valgomojo stalas – vienas svarbiausių švenčių atributų: dizainerė patarė, kaip išsirinkti tinkamiausią


Valgomojo stalas – vienas svarbiausių švenčių atributų: dizainerė patarė, kaip išsirinkti tinkamiausią


Valgomojo stalas – vienas svarbiausių švenčių atributų: dizainerė patarė, kaip išsirinkti tinkamiausią

Facebook Comments