UV spauda – kas tai ir kam galima panaudoti?

Norėdami atsispausdinti vienetinius marškinėlius, vizitines korteles ar įmonės atributiką, dažnai pirmą kartą susiduriame su įvairiais spaudos būdais. Žinoma, specialistai spaustuvėje pasiūlo geriausią variantą, kaip išpildyti jūsų projektą ir gauti kokybišką rezultatą, tačiau, kad nepasimestumėte, verta žinoti apie tuos spaudos būdus ir kodėl jie jums siūlomi. Šiandien apie tai kas yra UV spauda.

Kas yra UV spauda?

UV spausdinimas yra unikalus skaitmeninio spausdinimo metodas, naudojant ultravioletinę (UV) šviesą, kad dažai, klijai ar dangos išdžiūtų ar sutvirtėtų beveik iš karto, kai tik jie patenka ant popieriaus, tekstilės, aliuminio, putplasčio plokštės, akrilo ar kito paviršiaus. Iš tikrųjų tol, kol paviršius telpa ir tinka patalpinti į spausdintuvą, ši spausdinimo technika gali būti naudojama atspausdinti grafiką beveik ant bet ko.

Sutvirtinimo ultravioletiniais spinduliais technika – fotocheminis džiovinimo procesas – iš pradžių buvo pristatyta ir naudota kaip priemonė greitai išdžiovinti gelinius nagų lakus, naudojamus manikiūre, tačiau pastaruoju metu ją patvirtino spaustuvės pramonė, kur ji naudojama spausdinant ant įvairius dalykus, pradedant brošiūras, baigiant butelių etiketėmis. Procesas yra tas pats, kas tradicinis spausdinimas, vienintelis skirtumas yra naudojami rašalai ir džiovinimo procesas – ir aukščiausios kokybės produktai.

Kuo skiriasi nuo tradicinės spaudos?

Tradicinėje spaudoje naudojami tirpiklių pagrindu pagaminti dažai, jie gali išgaruoti ir išskirti lakiuosius organinius junginius, kurie gali būti kenksmingi aplinkai. Šis metodas taip pat naudoja šilumą bei ją lydintį kvapą. Be to, tam reikalingi papildomi purškimo milteliai, padedantys atlikti džiovinimą, o tai gali užtrukti kelias dienas. Rašalai įsigeria į spausdinimo terpę, todėl spalvos gali atrodyti išplautos ir išblukusios. Dėl to tradicinis spausdinimo procesas apsiriboja popieriumi bei kortelėmis ir todėl jo negalima naudoti tokioms medžiagoms kaip plastikas, stiklas, metalas, folija ar akrilas.

Tuo tarpu UV spausdinimas leidžia atspausdintą daiktą naudoti iš karto, nes jis džiovinamas jau spausdinimo metu, jis neturi jokio kvapo, nėra kenksmingas aplinkai bei tinka įvairiems paviršiams spausdinti.

UV spaudos privalumai

Kiekvienas spaudos būdas turi savo privalumų. Svarbu žinoti, jog kiekvienas užsakymas yra skirtingas, tad specialistas rekomenduos, konkretų būdą jūsų projekto įgyvendinimui. O lyginant abstrakčiai, UV spauda dažniausiai mintyse lyginama su paprastu skaitmeninius spausdinimu, sublimacija bei šilkografija. Dar būtų galima lyginti su siuvinėjimu ant rūbų tačiau apsiribokime spaudos būdais.

Greitai džiūsta. Kadangi rašalas ant pagrindo džiūsta taip greitai, cheminių medžiagų sąveika su medžiaga labai sumažėja. Tai reiškia, kad galite spausdinti ar daugiau įvairesnių medžiagų. Vienas pavyzdžių yra papiruso popierius kūrybiškiems sprendimams, medžiaga, kuri kitaip būtų itin jautri.

Ryškumas ir spalva. Taikant UV spausdinimo metodą, ryškumas ir spalvų sodrumas pagerėja, nes yra labai mažai tikimybės, kad rašalo taškai pasklis po pagrindą (jie per greitai džiūsta). Rašalas taip pat neįsigeria į pagrindą – jis lieka sukietėjęs ant išorinio paviršiaus.

Atsparus įbrėžimams. Atspausdinta grafika yra atspari įbrėžimams ir pažeidimams, tad patogiau tvarkyti, transportuoti ir montuoti, nesijaudinant, kad gali būti padaryta žala objektui, sakykim išorėje naudojamam stendui. Tai taip pat reiškia, kad po to, kai jie bus faktiškai pastatyti, ženklai „visiškai naują“ išvaizdą išlaikys daug ilgiau.

Spartesnė gamyba. Momentinis kietėjimo procesas, vykstantis naudojant tiesioginio pagrindo UV rašalinį spausdintuvą, reiškia, kad gamyba yra žymiai greitesnė nei naudojant kitus metodus. Net spausdinant dvipusius ženklus vis tiek sutaupysite laiko.

Kam naudojama UV spauda?

UV spauda yra pakankamai universali. Žinoma, priklauso nuo dažų, rašalo bei pačio spausdintuvo techninių parametrų. Paprastai tai dažnaas pasirinkimas spausdinti ant kietų ar lanksčių paviršių, pavyzdžiui plastiko, metalo ar medžio. Populiaru su UV spausdintuvais kurti unikalias dovanas ar įmonės atributiką: puodelius, termosus, USB laikmenas, nešiojamus įkroviklius, telefonų bei kompiuterių dėklus ir kt. Tačiau galima naudoti ir apipavidalinant džemperius, kepuraites, palapines, tentus ir kitus, sudėtingesnės struktūros tekstilės gaminius. Taigi, kaip ir sakėme – pakankamai universali spaudos technika.

Facebook Comments