Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Unikali menininko sukurta programėlė padės vaikams išsaugoti planetą

Pirmą kartą vaikai tampa pasaulio balsu, kurio klausysis globalūs lyderiai. Unikali papildytos realybės programėlė „Earth Speakr“ jau veikia ir Lietuvoje, ji leidžia Europos vaikams kurti animuotas žinutes apie mūsų planetą, kurios yra transliuojamos sprendimų priėmėjams ir žmonėms visame pasaulyje. Žymus skandinavų menininkas Olafuras Eliassonas tokiu būdu siekia suteikti jaunajai kartai aktyvų vaidmenį formuojant tai, koks mūsų pasaulis yra šiandien, ir kas bus ateityje.

„„Earth Speakr“ yra bendras meno kūrinys, kuris kviečia vaikus tapti menininkais. Kuo taps „Earth Speakr“ priklauso nuo „žemės kalbėtojų“ – jų vaizduotės ir kūrybiškumo. Kūrinys susideda iš idėjų, ateities vizijų, iššūkių ir vilčių. Tai, ką vaikai sukurs, gali būti žaisminga, mįslinga, rimta ar poetiška. Nėra vieno teisingo kelio, todėl  visi lengvai gali sudalyvauti. „Earth Speakr“ skatina vaikus išsakyti savo jausmus ir mintis ir imtis aktyvaus vaidmens formuojant tai, koks mūsų pasaulis ir planeta yra šiandien ir kas bus ateityje“, – sako Olafuras Eliassonas.

Vaikai pasisako už mūsų planetą

Artimiausią pusmetį, visi norintys gali atsisiųsti „Earth Speakr“ programėlę ir savo aplinkoje kurti animacijas,    naudodami žaismingą interaktyvią technologiją. Vaikai ir jaunuoliai, kurie pagal savo amžių dar negali balsuoti, programėlės dėka gali suteikti savo balsą bet kokiam objektui – medžiui, banano žievei, dangui ar gatvei – ir prabilti juos supančios aplinkos ir planetos vardu. Vaikų sukurtomis žinutėmis dalijamasi svetainėje www.earthspeakr.art, o jas pamatyti fizinėje aplinkoje leidžia papildytos realybės technologija, naudojantis mobiliąja programėle.

„Iš vaikų paprastai tikimasi atidumo ir taisyklių laikymosi mokykloje. Tačiau dabar atėjo mūsų, suaugusiųjų, eilė įsiklausyti į vaikų žodžius. Per „Earth Speakr“ iniciatyvą, Olafuras Eliassonas suteikia vaikams unikalią galimybę kūrybiškai ir sąmoningai kurti idėjas, kurios potencialiai bus naudingos visų europiečių ateičiai. Vaikų balsai bus transliuojami Europos politikos formavimo epicentre, taip suteikiant jiems pasisakymo dėl mūsų visų bendros ateities galimybę, tad atidžiai įsiklausykite“, – sako Heiko Maasas, Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministras. 

Siekdamas maksimalaus visuomenės įsitraukimo, Eliassonas ir jo komanda sukūrė didžiąja dalimi skaitmeninį kūrinį, padedamas didelės komandos, kurią sudaro vaikai, tyrėjai ir kiti specialistai. „Earth Speakr“ yra išverstas į 24 oficialias Europos Sąjungos kalbas ir yra prieinamas visame pasaulyje. Projekte dalyvauja platus partnerių tinklas, įskaitant muziejus, bibliotekas, švietimo įstaigas, tokias kaip Gėtės institutas, tam, kad meno kūriniu būtų kuo plačiau dalijamasi skaitmeninėmis priemonėmis šiuo socialinės distancijos laikotarpiu.

Suaugusieji klausosi ateities

„Earth Speakr“ įgarsina vaikų mintis ir kviečia suaugusiuosius ir dabarties sprendimų priėmėjus, pokyčių iniciatorius ir globalius lyderius jas išgirsti. Svetainėje www.earthspeakr.art suaugusieji gali parodyti, kad jie įsiklauso į vaikų balsus, ir sukurti taip vadinamus „Loud Speakrs“ – išplėstinės realybės technologija paremtas žinutes. „Loud Speakrs“ žinutes galima patalpinti bet kuriose virtualaus žemėlapio vietose – aikštėse, parkuose, virš valstybinių pastatų ir netgi prie Lietuvos respublikos Seimo rūmų – kad kiti žmonės galėtų jas išgirsti. „Earth Speakr“ žinutės taip pat yra transliuojamos Justus Lipsius pastate Briuselyje, Europa pastatuose Europos parlamente Briuselyje ir Strasbūre bei Berlyne esančiame Lichthofe, Vokietijos užsienio ministerijoje. 

„Gyvenimą žemėje sudaro žmonių, gyvūnijos, augmenijos ir ekosistemų ko-egzistavimas. Privalome suvokti ir puoselėti šį bendrą būvį. Šių dienų diskusijose apie klimato kaitos politiką labai svarbu, kad ateities kartos balsas būtų girdimas aiškiai ir garsiai, nes ši karta gyvens pasaulyje, kurį šiandien formuojame.

Mano kūrinys „Earth Speakr“ kviečia vaikus pasisakyti apie klimatą, reiškiant susirūpinimą ar viltį. Programėlės pagalba jie gali prabilti per pasirinktus objektus juos supančioje aplinkoje. Meno kūrinys apjungia vaikų balsus ir pagarsina jų mintis.  Mes – suaugusieji, sprendimų priėmėjai, politikai – turime išgirsti vaikų kūrybines žinutes ir jas priimti rimtai“, – sako Olafuras Eliassonas. 

„Earth Speakr“ yra sukurtas naudojant papildytą realybę, jį sudaro nemokama programėlė ir interaktyvi interneto svetainė (www.earthspeakr.art), pateikiama 24 oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis. Žymus danų-islandų menininkas Olafuras Eliassonas sukūrė „Earth Speakr“ Vokietijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2020-aisiais proga, skatinant įvairaus amžiaus Europos gyventojų bendradarbiavimą ir diskusiją klimato kaitos ir mūsų planetos ateities klausimais. Iniciatyva įgyvendinama  bendradarbiaujant su Gėtės institutu, ją finansuoja  Federalinė užsienio reikalų tarnyba.

Pirmosios vaikų žinutės jau pasirodė „Earth Speakr“ virtualiame žemėlapyje, o pamatyti „Loud Speakrs“ žinutes papildytos realybės technologijos dėka galima žymiose vietose visoje Europos sąjungoje. Norėdami daugiau sužinoti apie „Earth Speakr“ ir dalyvauti kuriant meno kūrinį, atsisiųskite „Earth Speakr“  programėlę iš Google Play arba App Store, apsilankykite svetainėje www.earthspeakr.art ir dalyvaukite diskusijoje @earthspeakr socialiniuose tinkluose.

Ar esate pasiruošę išgirsti ateitį?

Pranešimą paskelbė: RUGILĖ CIBULSKAITĖ, UAB Headline agency
Unikali menininko sukurta programėlė padės vaikams išsaugoti planetą

Facebook Comments