Trečią kartą kvies KNYGŲ AIKŠTĖ Sostinės dienose

Rugsėjo 2–4 dienomis Vilniuje vyks tradicinė šventė „Sostinės dienos 2022“. Jų metu šiemet jau trečią kartą Katedros aikštėje įsikurs ir skaitytojus kvies jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų paviljonas „Knygų aikštė“. Leidėjai lauks skaitytojų su knygų naujienomis, o literatūriniai renginiai šiemet vyks net dviejose scenose: prie Knygų aikštės paviljono ir prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro.

Lietuvos leidėjų asociacijos organizuojamoje Knygų aikštėje bus galima įsigyti naujausių knygų, susitikti su autoriais bei gauti jų autografus, dalyvauti literatūriniuose renginiuose. Keičiasi autoriai, renginiai, pristatomos knygos, tačiau mūsų kvietimas skaitytojams tas pats – „Susitinkam prie bokšto!“ Ne vienas rašytojas į Knygų aikštę atvyksta jau ne pirmą kartą – ir šiemet pasimatyti kvies Tomas Dirgėla, Rimantas Kmita, Violeta Palčinskaitė, Indrė Pavilonytė ir Martynas Pavilonis su Marmiais, Justinas Žilinskas. Vaikų pamėgta Kakė Makė taip pat atvyks pradžiuginti savo mažuosius skaitytojus.

Knygų aikštė savo skaitytojų lauks Katedros aikštėje, tarp parko ir Katedros varpinės. 3 dienas čia bus literatūrinių pasimatymų vieta, čia pristatysime naujienas, klausysimės naujų kūrinių ištraukų. Šiemet Knygų aikštės paviljone įsikurs Lietuvos leidėjų asociacijos nariai – net 34 leidyklos. Abiejose scenose planuojama virš 40 renginių vaikams ir suaugusiems.

Lolita Varanavičienė, Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė: „Tie, kas sukasi knygų pasaulyje, puikiai žino, kad skaitytojų domėjimasis knygomis yra cikliškas: priklauso nuo metų laiko ar tam tikrų rinkos tradicijų. Be abejo, Kalėdos – svarbiausias metas naujoms knygoms, jos visame pasaulyje daugybę metų yra geidžiama dovana artimiesiems ar sau. Knygų mugė Lietuvoje, tapusi puikia tradicine knygos švente – taip pat metas panirti į naujų knygų jūrą, pamatyti ir išgirsti autorius, susipažinti su minties naujienomis, stabtelėti ir įsitikinti, kad knygų pasaulis nemirė – priešingai, jis kaip niekad įvairus ir viliojantis.

Sostinės dienos tampa tarsi įžanga ir į Kalėdas, ir į knygų mugę. Po vasaros nuotykių ir malonumų, kai pakeleivis dažnai būna romanas ar eseistikos knyga, rugsėjis grąžina prie žemės, rimtesnių temų,  susikaupimo. Ateina negrožinės literatūros laikas, o prasidedantys mokslo metai skatina ir naujų  knygų vaikams žvalgytuves. Todėl leidėjų kvietimas „susitikti prie bokšto” prasmingai  praplečia Sostinės dienų kaip tradicinės, įprastos miestelėnų šventės ribas. Siūlome turinį, ne tik pramogą, kviečiame į naujų knygų paradą ir susitikimus su autoriais, kuriuos gerai pažįstame ir kuriais pasitikime, kartu tai puikus metas debiutui. Svarbi ir leidėjų puoselėjama tradicija palydėti vasarą naujomis knygomis, kurios atvažiuos į leidėjų palapinę tiesiai iš spaustuvių. Taigi skelbiame naujo knygų sezono pradžią.“

Kaip ir pernai, į ekskursijas kvies Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija. Sostinės dienų lankytojų lauks trys ekskursijos: „Trys Vilniaus pilys“, „Sostų karai ir Vilniaus pilys“ ir „Vilniaus pilių vartai ir sienos“.

Knygų aikštės dalyviai kviečia: #susitinkamprieboksto! Mus rasite:

  • Penktadienį, rugsėjo 2 d.: 11.00-20.00
  • Šeštadienį, rugsėjo 3 d.: 10.00-20.00
  • Sekmadienį, rugsėjo 4 d.: 10.00-18.00

LLA veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Pranešimą paskelbė: Remigijus Jokubauskas, Lietuvos leidėjų asociacija

Facebook Comments