Trakų 700 metų jubiliejų garsins ir beveik šimto aktorių spektaklis

Įsimintina, po dvejų metų sugrįžusia ir nepakartojamų įspūdžių dovanojusia miesto švente pradėjus vasarą, šiemet ir ruduo Trakuose pažers gausybę renginių. Vienas svarbiausių – Trakų 700-asis gimtadienis.

Šia didinga proga rugsėjo 8 dieną įvairiose miesto erdvėse vyks teatro, muzikos pasirodymai, sporto varžybos, amatininkų mugė, susitikimai su žymiomis Lietuvos asmenybėmis, bus įrengta vaikams skirtų pramogų zona.

Vos prasidėjus rugsėjui Trakų gyventojus ir svečius džiugins įspūdingas miesto įkūrimo 700-osios sukakties minėjimas. Jubiliejui bus skirtas visas srautas renginių, kurie jungs įvairias Trakų miesto vietas (Trakų Salos pilį, apžvalgos aikštelę ir kt.) ir bus skirti įvairaus amžiaus ir įvairių poreikių žmonėms – bus laukiami visi, net ir mažiausieji, kuriems taip pat netrūks pramogų.

Trakų Salos pilies vidiniame kieme bus parodytas specialiai šiai progai pastatytas „Trakų legendų“ spektaklis, o šventinį šurmulį sukurs miesto dalyje tarp Trakų Salos pilies ir apžvalgos aikštelės vykstanti mugė. Pasirodymą su Trakų karališkojo teatro aktoriais ir jų partneriais, kuriam vargu ar bus abejingų, režisuoja Vytautas Mikalauskas.  

Trakų karališkasis teatras su partneriais įvairių miestui svarbių sukakčių, švenčių metu susirinkusiesiems prie Galvės ežero atverdavo Trakų legendas – t. y. pristatydavo į vaizdinį rūbą įvilktus įvairius istorijos momentus atspindinčius pasakojimus. Dažniausiai tai vykdavo atviroje, plačioje erdvėje, o šiemet pirmą kartą vyks Trakų Salos pilies vidiniame kieme. Paklaustas apie šių metų pasirodymą, režisierius kol kas neatskleidė visų kūrybinių ir sceninių sprendimų, tačiau patvirtino, kad tai bus masiškiausias iš visų ligi šiol buvusių reginių, manoma, kad jame dalyvaus apie šimtas asmenų (pirmaeilius ir antraeilius vaidmenis atliekančių aktorių). Jis pabrėžė, kad svarbu šiai šventei sukurti ypatingą aurą – juk tai pirmasis viešai ir aiškiai švenčiamas Trakų gimtadienis. Istorija bus pateikiama per vaizdą, garsą ir mintį, tad bus įdomu jaunimui ir vyresniajai kartai.

Pilies kieme susirinkusiems ne mažiau įsimintinų įspūdžių žada nemokamas koncertas, kuriame savo  programą pristatys pučiamųjų instrumentų virtuozas, solistas Saulius Petreikis, grupė „Rondo“, aktorius, režisierius, kompozitorius Vidas Bareikis, didžėjus Jovani (Jonas Nainys).

Ištisus 2022-uosius Trakuose ir rajone vyksta Trakų įkūrimo 700 metų jubiliejui, Lietuvos karaimų ir Lietuvos jaunimo metams skirti renginiai. Vienas iš išskirtinių, tarptautinį atgarsį turinčių renginių – ir Trakų kultūros rūmų su partneriais rengiamas tarptautinis menų festivalis „Transmisijos“. Festivalis, rengiamas šūkiu „Trakai 700, kablelis istorijoje“, prasidės rugsėjo 4-ąją ir truks iki spalio.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Vlado Ščevinsko nuotr.

Pranešimą paskelbė: Irma Stadalnykaitė, Trakų rajono savivaldybės administracija

Facebook Comments