Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

TOP patarimai kaip išsirinkti padelio raketę

padelio teniso kortai

Išsirinkti tobulą padelio raketę, su kuria galėsite laisvaui žaisti padelio teniso korte nėra lengva, todėl čia paminėsime tam tikras pagrindines charakteristikas, į kurias reikia atsižvelgti perkant. Užsirašykite!

Forma priklauso nuo žaidimo stiliaus

Viena iš pagrindinių padelio rakečių savybių yra forma, nes ji gali labai paveikti žaidimo stilių. Apskritai galime išskirti 3 formų tipus:

Apvali forma

Apvalios padelio raketės yra kontrolinės padelio raketės. Jai būdinga tai, kad padelio raketės centre yra saldžioji vieta (su saldžiąja vieta turime omenyje idealią sritį, kurioje kamuolys turi nukristi, kad gautų gerą smūgį), ir ši vieta yra didesnė nei kitose formose. Todėl apvalios formos padelio raketės idealiai tinka visų tipų žaidėjams, ypač pradedantiesiems.

Deimanto forma

Deimanto formos padelio raketės yra galingos padelio raketės. Jie idealiai tinka labiau patyrusiems žaidėjams, kurie renkasi didesnę jėgą smūgiuodami kamuolį dėl jėgos trūkumo arba dėl to, kad jiems patinka, kad kamuolys daug atšoktų. Neigiamas šio būdo aspektas yra tas, kad jie turi mažiau kontrolės, nes saldus taškas yra mažesnis ir yra daugiau padelio raketės galo srityje.

Ašaros forma

Ašaros formos padelio raketės žinomos kaip subalansuotos padelio raketės. Taip yra todėl, kad jo forma gimsta iš apvalių padelio rakečių ir deimantinių padelio rakečių mišinio, todėl jos yra puikus valdymo ir galios balansas. Ši forma rekomenduojama žaidėjams, kurie jau turi šiek tiek patirties ir turi labiau subalansuotą žaidimą, tai yra, jiems nereikia daug kontrolės ar per daug jėgos.

Raketės stabilumo laipsnis

Padel raketės forma taip pat lems jūsų turimą pusiausvyrą. Kai kalbame apie pusiausvyrą, turime omenyje padelio raketės stabilumo laipsnį. Ir, kaip ir formos, taip pat randame 3 pagrindinius tipus:

Žemo balanso raketės

Žemo balanso raketės turi svorį, kuris šiek tiek pasviręs link rankenos, o tai leidžia geriau valdyti raketę. Šio tipo peiliukai dažniausiai yra apvalios formos ir idealiai tinka visų tipų žaidėjams, ypač pradedantiesiems.

Vidutinio balanso raketės

Vidutinio balanso padelio raketė turi svorį, kuris dedamas tarp galvos ir rankenos. Šis svoris paskirstomas santykinai tolygiau nei aukšto ir žemo balanso irklinės raketės. Šios padelio raketės dažniausiai yra ašaros formos ir yra tos, kurios užtikrina tobulą jėgos ir valdymo pusiausvyrą.

Aukšto balanso raketės

Aukšto balanso padelio rakečių svoris šiek tiek pasviręs link galvos, o tai suteikia daugiau galios. Šio tipo padelio raketės dažniausiai būna deimanto formos.

Paviršiaus standumas

Kitas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis padelio raketę, yra jos paviršiaus standumas, tai yra lankstumo lygis, kurį turi padelio raketė, kai jai daromas spaudimas. Šią savybę tiesiogiai įtakoja medžiaga, iš kurios jis pagamintas. Taigi, galime rasti:

Minkštos

Šios padelio raketės yra pagamintos iš stiklo pluošto, kaip pagrindinio audinio. Ši medžiaga pasižymi didesniu lankstumu, o tai reiškia, kad kai kamuolys atsitrenkia į padelio raketę, jis labiau atšoka. Be to, jie sugeria didžiąją dalį energijos, kai liečiasi su kamuoliu, todėl yra patogesni ir idealiai tinka pradedantiesiems, nes su jais lengviau grąžinti agresyvius smūgius.

Kietos

Kietos padelio raketės pagamintos iš anglies pluošto. Ši medžiaga yra kietesnė ir mažiau lanksti nei stiklo pluoštas, todėl paprastai minkštos raketės anglies sudėtyje neturi (arba turi labai mažai). Iš šios medžiagos pagamintos padelio raketės yra brangesnės, nes yra ir patvaresnės nei minkštos padelio raketės, nes anglies pluošto kokybė ir savybės ilgiau išlieka nepakitusios.

Padelio teniso rinkoje yra daug įvairių anglies audinių (įprastos anglies, 12K anglies…), todėl taip pat svarbu žinoti jų kietumo / lankstumo lygį.

Lengvos ir sunkios padėlio raketės

Svoris vaidina pagrindinį vaidmenį renkantis tinkamą padelio raketę. Griežtos taisyklės dėl tikslių gramų, kuriuos turi sverti padelio raketė, nėra, todėl viskas priklauso nuo žaidėjo pageidavimų.
Pagal svorį padelio raketės skirstomos į dvi pagrindines kategorijas: lengvąsias ir sunkiąsias padelio raketes. Sunkesnė padelio raketė suteiks jums gerą galią, bet sumažins valdymą, o lengvesnė padelio raketė suteiks jums daugiau kontrolės ir mažiau galios.

Lengvosios padelio raketės labiau tinka pradedantiesiems ir mėgėjams, o sunkiosios padelio raketės labiau tinka pažengusiems ir patyrusiems žaidėjams.

Naudojama guma

Esmė yra dar vienas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti. Kai kalbame apie šerdį, turime omenyje gumą, naudojamą plokščio padelio teniso raketės paviršiaus konstrukcijoje. Dažniausiai naudojamos gumos rūšys:

PUTOS. Iš putplasčio gaminamos švelnaus prisilietimo padelio raketės. Tai pigesnė ir lankstesnė medžiaga, todėl ji dažniausiai naudojama žemo lygio padelio raketėms. Šiandien populiariausios yra šerdys iš EVA gumos. Ši medžiaga yra patvaresnė ir standesnė nei putplastis.

Šaltinis: oksportas.com

Facebook Comments