Tauragė švenčia: 515-ąjį miesto gimtadienį pasitinka trijų dienų šventine programa

Šį savaitgalį Tauragė švenčia 515-ąjį miesto gimtadienį, tris dienas truksiančioje miesto šventėje – gerai žinomų atlikėjų pasirodymai, edukacijos, parodos, mugės, sporto rungtynės ir kiti dėmesio verti renginiai.

Tauragės miesto gimtadienis startuos apskrities Dainų švente, kuri suburs daugiau kaip 2500 dalyvių – šiuolaikinio ir liaudies šokio šokėjus, folkloro kolektyvus, pučiamųjų instrumentų orkestrus, chorus ir vokalinius ansamblius. Birželio 3-ąją vyksianti Dainų šventė šiemet pavadinta praeitį ir dabartį jungiančiu „Karšuvos žemės vaikai“ vardu.

„Esame tikri – mes mokame saugoti savo praeitį, semiamės išminties iš protėvių, sekame jų pavyzdžiu ir drąsiai galime atsakyti, kad esame verti jų priesakų ir tęsiame krašto istoriją. O išsaugotais ir puoselėjamais liaudies kultūros lobynais didžiuojamės ir norime jais dalintis su visais. Juk visi esame Karšuvos žemės vaikai“,– teigia šventės scenarijaus autorius ir vyriausiasis režisierius Gintaras Zareckas.

Pirmąją miesto šventės dieną tauragiškiams ir miesto svečiams taip pat bus pristatyta originali keturių autorių paroda „Ex Nova”. Tauragiškės kūrėjos Rita Grikšienė, Sigita Flaksienė, Jūratė Bytautė, Areta Didžionienė pristatys iš buityje panaudotų daiktų ir jų pakuočių sukurtus darbus. Parodos bendraautores kūrėjas jungia ta pati tvarumo idėja, noras suteikti naują gyvenimą jau panaudotiems daiktams, dar kartą paskatinti visus atkreipti dėmesį į savo kasdienius įpročius.

Birželio 3 d., Tauragės menų festivalio „Kvadratu“ atidarymo metu, projekto „Warning“ ekspoziciją surengs Tarpdisciplininio meno kūrėjas Vladimiras Mackevičius. Projektas „Warning“ – tai gyva, vis pasipildanti naujais kūriniais ekspozicija. Nūdienos akivaizdoje itin aktuali ekspozicija kviečia nepamiršti taikos ir laisvės kainos, skatina prisidėti prie nukentėjusių palaikymo. Ši ekspozicija apie tai, kad reikia neprarasti žmogiškumo, ištiesti ranką tiems, kam jos labiausiai reikia, būti neabejingiems.

„Kultūra Tauragėje subrendo, ji yra gili ir įvairi. Mūsų mieste sutelpa visos kultūros ir stiliai, čia susirenka jaunesni ir vyresni, čia galima pamatyti ir pajusti kultūros svarbą mūsų nuotaikai, darbui ir gyvenimui. Esu dėkingas kiekvienam kūrėjui, kolektyvams ir jų vadovams už nuoširdų darbą ir kūrybą, kuri sužavės kiekvieną atėjusį į miesto šventės renginius“,– sakė Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Daug dėmesio skirta ne tik kultūros, bet ir sporto renginiams. Miesto šventės metu Tauragėje vyks Lietuvos 3×3 krepšinio čempionato etapas, Lietuvos 3×3 mėgėjų vasaros čempionato antras etapas bei Lietuvos 3×3 krepšinio čempionato finalo varžybos. Vytauto stadione taip pat bus surengtas futbolo turnyras „Tauragės futbolui 100“, o SK „Šilas“ tinklinio aikštelėje – paplūdimio tinklinio festivalis.

Šeštadienį, Tauragėje prasidės dvi dienas truksianti tautodailės dirbinių mugė „Tauro rago beieškant“. Mugės metu Bažnyčių gatvėje įsikurs daugiau kaip 150 lietuviškų amatų ir skonių prekeivių.

Jono Viktoro Kalvano parke vaikus užburs pramogų zona „Vaikystės parkas“ – įvairūs atrakcionai, karuselės bei kitos nemokamos pramogos. Miesto šventės svečius nustebins iki šiol Tauragėje nematytas pabėgimo kambarys „Galvosūkių autobusas“. Žaidimo metu dalyviai vos per pusvalandį sužinos, kaip išvalyti vandenynus, atgaivinti miškus, išvalyti orą, kad Žemė taptų švaresnė ir žalesnė.

Šventinį šeštadienį  miesto svečiams pasirodymus surengs meno kolektyvai, bus galima pamatyti Šilalės kultūros centro muzikinio teatro dviejų dalių inscenizacija „Intrigų miestas“ (pagal V. Šekspyro kūrybą). Taip pat paruošta ugniagesių gelbėtojų parodomoji programa, senovinių automobilių paroda „Seni kibirai“, o prie Atviros jaunimo erdvės suplanuotas piknikas jaunimui bei „Savanorystės skvero“ atidarymas, skirtas paminėti Jaunimo metus. 

Birželio 4-osios šventinių renginių maratoną pabaigs vakaro akcentu tapsiantis koncertas su Justinu Jaručiu, BIX ir DJ Jovani. Koncertas vyks Tauragės vasaros estradoje, kuri šiais metais pasipuoš išskirtine apšviestų medžių instaliacija, o vakarą Vasaros estradoje vainikuos įspūdingas lazerių šou.

Sekmadienį miesto šventės svečiai kviečiami į susitikimą su puikiai žinomu lenktyninku Roku Baciuška, jo bagio ir JEEP atstovų automobilių paristatymą. Paskutinę miesto šventės dieną Šokių studija „Time to Move“ bei šokių klubas „Amadeus Dance“ surengs „Sekminių šiupinį“, o trijų dienų šventinę programą užbaigs geros nuotaikos grupės „Žemaitukai“ koncertas.

Tauragės miesto šventės programa

 

Pranešimą paskelbė: Kasparas Bertašius, Tauragės rajono savivaldybė
Tauragė švenčia: 515-ąjį miesto gimtadienį pasitinka trijų dienų šventine programa

Facebook Comments