Tarptautiniame animacijos festivalyje „Annecy“ – lietuviškas animacinis filmas ir industrijos pristatymas

Šiandien Prancūzijoje prasideda tarptautinis animacijos festivalis „Annecy“, o rytoj – jo metu vykstanti animacijos industrijos mugė „MIFA“, kurioje šiemet vėl veiks jungtinis Baltijos šalių animacijos stendas „Animated Baltics“.

Birželio 12-18 d., Anesi mieste vykstančioje animacijos šventėje, šių metų konkursinėje festivalio programoje varžysis vienas lietuviškas animacinis filmas, o industrijos mugėje dalyvaus Lietuvos prodiuseriai ir kino kūrėjai.

„Annecy“ yra seniausias ir vienas svarbiausių animacijos industrijos renginių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Šiemet konkursinėje trumpametražių filmų programoje varžosi režisierės Skirmantos Jakaitės filmas „Daug geresnis” (prod. Agnė Adomėnė). Neseniai praėjuosiuose Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė” šis trumpametražis filmas buvo nominuotas geriausio animacinio filmo kategorijoje. 

Festivalio metu vyksta vienintelė Europoje tik animacijos industrijai skirta mugė „MIFA“. Į ją kasmet atvyksta per 11 tūkstančių profesionalų iš viso pasaulio. Jie dalyvauja susitikimuose, ieško potencialių partnerių naujiems ir jau vykdomiems projektams, aktyviai domisi valstybės finansinės paramos schemomis, mokestinėmis lengvatomis. Mugėje taip pat vyksta konferencijos industrijai aktualiais klausimais, sėkmingų projektų pristatymai, dalinamasi patirtimi.

„Animaciniai filmai užima svarbų vaidmenį Europoje ir visada prisidėjo prie mūsų kultūrinio švietimo bei tapatybės. Europos animacijos scena – kūrybinga ir įvairiapusė, o dažniausiai realizuojami filmai – bendros gamybos. Atėjo laikas tęsti Europos animacinių filmų sėkmę ir atkreipti tarptautinį dėmesį į animacinius filmus, skirtus suaugusiems“, – sako Markéta Šantrochová, EFP prezidentė ir Čekijos kino centro vadovė.

Industrijos renginyje jungtiniame stende „Animated Baltics“ kartu su Latvija ir Estija bus  pristatoma Lietuva. „MIFA“ mugėje, Baltijos šalių stende, visiems besidomintiems bus teikiama informacija apie Baltijos šalių animaciją – veikiančias gamybos įmones bei studijas, jų siūlomas paslaugas, animacijos kūrėjus bei jų darbus ir projektus, vyks susitikimai su kino profesionalais.

Pranešimą paskelbė: Indrė Ažondenė, Lietuvos kino centras
Tarptautiniame animacijos festivalyje „Annecy“ – lietuviškas animacinis filmas ir industrijos pristatymas

Facebook Comments