Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu paaukota daugiau nei 73 tūkst. eurų

Vilniaus Rotušėje vykusios 21-osios Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu lankytojai ir rėmėjai paaukojo daugiau kaip 73 tūkst. eurų. Šį ketvirtadienį iškilmingoje ceremonijoje Lenkijos ambasadoje surinktos lėšos buvo išdalintos aštuonioms organizacijoms, padedančioms sunkumus patiriantiems žmonėms.

Į iškilmingą Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės uždarymo popietę atvyko Lenkijos ambasadoriaus sutuoktinė Joanna Radziwiłłowa, Kalėdų mugės organizacinio komiteto narės, remiamų organizacijų atstovai, Lietuvoje reziduojančių ambasadų atstovai ir kiti garbingi svečiai.

Šventinę ceremoniją atidarė Lenkijos ambasadoriaus sutuoktinė, kuri džiaugėsi galimybe prisidėti prie šios iniciatyvos.

„Pastarieji metai pasaulyje buvo kupini iššūkių ir neramumų – COVID-19 pandemija, karas Ukrainoje ir Izraelyje privertė daugelį bent akimirkai sustoti ir susimąstyti. Šiandien turime būti nepaprastai dėkingi ir laimingi už tai, ką turime ir kuo galime dalintis su kitais. Todėl noriu padėkoti šios iniciatyvos organizatoriams ir visiems, kurie aukojo ir prisidėjo“, – sakė J. Radziwiłłowa.

Padės ir dar vienai organizacijai

Tarptautinės Vilniaus Moterų asociacijos (IWAV) organizuojamoje Kalėdų labdaros mugėje surinktas lėšas buvo numatyta skirti 8 organizacijoms, tarp kurių „Vilniaus lietaus vaikų“ asociacija, Paparčių Šv. Juozapo šeimos namai, Tverų dienos centras, LASS šiaurės rytų centras, Vilniaus lopšelis-darželis „Coliukė“, „Vaikų linija“, viešoji įstaiga Senjorų socialinės globos namai, socialinės globos centras „Vija“.

„Jei pažvelgtume šiek tiek atgal, labdaros procesas prasidėjo dar ankstyvą pavasarį, kai buvo paskelbtas kvietimas teikti paraiškas. Gavome 19 paraiškų, visas organizacijas aplankėme, su jomis susipažinome ir galiausiai atrinkome 8. Labai džiaugiuosi galėdama pranešti, kad už surinktas lėšas galime paremti visus 8 projektus, visa jiems reikiama suma“, – kalbėjo Ugnė Kukliauskaitė-Kairienė, Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės paramos koordinatorė.

Mugės uždarymo ceremonijoje buvo paskelbta, kad pavyko surinkti daugiau nei planuota lėšų, todėl asociacija nusprendė padėti dar vienai organizacijai, pagelbėjančiai nuskriaustiesiems.

„Džiaugiamės, kad mūsų atkaklus darbas su partneriais leidžia išlaikyti įsipareigojimą padėti visiems numatytiems projektams ir dar daugiau. Todėl pagelbėsime dar vienai organizacijai, kurią paskelbsime po Naujųjų metų“, – teigė IWAV asociacijos pirmininkė Svitlana Saltis.

Finaliniame renginyje svečiams šventinę nuotaiką kūrė Lenkijos dainų ir šokio ansamblis „Wilenka“, kuris giedojo lenkų tradicines kalėdines giesmes. Susirinkusiuosius supažindino ir su nacionaliniu šokiu – polonezu, kuris 2023 m. gruodžio 6 d. buvo įtrauktas į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Nuo Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės pradžios jau yra surinkta daugiau nei 1,4 mln. eurų paramos ir paremta daugiau nei 100 organizacijų.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Lukošiūtė, UAB „Publicum”

Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu paaukota daugiau nei 73 tūkst. eurų

Facebook Comments