Taro ir Lenormand kortos: pagrindiniai skirtumai ir panašumai

Mistinės ir ezoterinės praktikos, tokios kaip kortų dėstymas, dažnai naudojamos kaip būdas sužinoti apie ateitį arba atsakyti į gyvenimiškus klausimus. Tarp daugelio skirtingų kortų rūšių, taro ir Lenormand kortos yra tarp populiariausių. Nors abi kortų rūšys yra naudojamos panašiais tikslais, jos turi daug esminių skirtumų.

Istorija ir Kilmė

Taro Kortos

Taro kortų istorija yra paslaptinga ir neaiški. Manoma, kad jos kilo iš Renesanso Italijos ar Egipto. Taro kortos dažnai susijusios su kabala, alchemija ir pagrindiniais archetipais.

Lenormand Kortos

Šios kortos pavadintos prancūzų pranašės Marie Anne Lenormand vardu. Jos yra ypač populiarios Europoje ir yra susijusios su konkrečiais simboliais, kurių interpretacija yra gana tiesmuka.

Struktūra ir Skaičius

Taro Kortos

Taro kortų rinkinyje dažniausiai yra 78 kortos, suskirstytos į Didžiuosius ir Mažuosius Arkanus. Kortos turi platų spektrą simbolių ir gali būti interpretuojamos įvairiapusiškai.

Lenormand Kortos

Lenormand kortų rinkinyje yra 36 kortos. Kiekviena korta atstovauja konkretų simbolį, ir interpretacijos yra labiau tiesmukos nei taro kortų atveju.

Interpretacija

Taro Kortos

Taro kortų dėstymas gali būti labai simbolinis ir gilus, reikalaujantis išsamaus psichologinio ir dvasinio pamastymo. Kortos gali būti interpretuojamos atsižvelgiant į jų poziciją dėstyme, sąveiką su kitomis kortomis, ir net savo poziciją aukštyn kojomis arba apverstai.

Lenormand Kortos

Lenormand kortos dažniausiai yra naudojamos konkretiems atsakymams gauti. Jos yra žymiai mažiau simbolinės ir abstrakčios nei taro kortos.

Panašumai

Nepaisant skirtumų, abiejų rūšių kortos yra naudojamos kaip įrankiai meditacijai, refleksijai ir, žinoma, ateities spėjimams. Be to, abiejomis rūšimis galima atlikti įvairius dėstymus, kurie gali būti pritaikyti pagal klausimo specifikaciją.

Taro kortos ir Lenormand kortos yra dvi labai skirtingos sistemos, skirtos tiek panašiems, tiek skirtingiems tikslams. Taro kortos yra daugiau orientuotos į dvasinius ir simbolinius aspektus, tuo tarpu Lenormand kortos yra praktiškesnės. Pasirinkimas tarp šių dviejų priklauso nuo to, ko siekia asmuo: gilesnio savęs pažinimo ar konkrečių atsakymų.

Skirtumai Praktikoje

Taro Kortos

Taro kortų dėstymai gali būti labai sudėtingi, su daugybe variacijų ir pozicijų. Tai reiškia, kad skaitymas gali užtrukti ilgiau ir reikalauti išsamios analizės. Taro taip pat dažnai siejamas su meditacija ir dvasiniu augimu.

Lenormand Kortos

Lenormand kortos yra konkrečios, todėl jų dėstymai yra paprastesni ir trumpesni. Jos taip pat tinka greitiems atsakymams ir situacijos analizei. Lenormand kortos dažnai naudojamos kaip papildoma priemonė kartu su kitais pranašavimo metodais, kaip antai astrologija ar numerologija.

Populiarumas

Taro kortos yra plačiai pripažintos ir naudojamos visame pasaulyje. Jos yra žinomos dėl savo simbolinio turinio ir gilesnio prasmingumo.

Lenormand kortos, nors ir mažiau populiarios už taro, yra stipriai įsitvirtinę Europoje, ypač Prancūzijoje ir Vokietijoje. Jų praktiškas požiūris suteikia joms unikalų charakterį ir trauką.

Reikalingi Gebėjimai

Taro kortų interpretacija reikalauja daugiau laiko ir pastangų įsisavinti. Gali būti naudinga turėti gilias žinias apie simboliką, mitologiją ir psichologiją. Lenormand kortos yra lengviau perprantamos ir gali būti puikus pasirinkimas pradedantiesiems ar tiems, kurie nori greitų atsakymų.

Paskirtis ir Panaudojimas

Taro kortos dažnai naudojamos kaip asmeninio augimo ir savęs pažinimo priemonė, tuo tarpu Lenormand kortos dažniausiai naudojamos kaip būdas gauti konkretesnius atsakymus ar nurodymus. Taro gali padėti atsakyti į klausimus kaip „Kodėl?” ir „Kaip?”, o Lenormand paprastai atsako į „Ką?” ir „Kada?”.

Išvada

Nors taro ir Lenormand kortos gali atrodyti panašios iš pirmo žvilgsnio, jos yra labai skirtingos tiek savo struktūra, tiek panaudojimu, tiek reikalingais gebėjimais. Taro kortos siūlo gilų ir simbolinį pažinimą, o Lenormand kortos suteikia konkrečius ir praktiškus atsakymus. Pasirinkti tarp jų reiškia nuspręsti, kokio tipo įžvalgos jums labiausiai tinka ir kokiu būdu norite su jomis susipažinti.

Facebook Comments