Sveikatingumo atostogos kontrastingajame Tunise: ką verta pamatyti ir patirti?

Tunisas – kontrastų šalis, kurioje per vieną kelionę iš šiaurės į pietus galima aplankyti romėnų griuvėsius, Viduržemio jūros pakrantę, įtvirtintas medinas su mečetėmis ir turgavietėmis bei visureigiais pasiekti įspūdingas dykumų oazes. Šioje šalyje keliautojų laukia tikri gamtos stebuklai: šimtmečius įvairių civilizacijų formuotas kultūrinis paveldas, laukiniai paplūdimiai, o svarbiausia – Tunisas yra puiki vieta atgauti jėgas, nes čia nuo seniausių laikų natūralūs jūros ištekliai buvo naudojami gydymo tikslais. Nuo gegužės tiesioginius skrydžius į Tunisą pradedantis kelionių organizatorius „Novaturas“ kviečia aktyvuoti savo „atostogeną“ ir pasinerti į sveikatingumo atostogas, tuo pačiu aplankant gražiausias šalies vietas. 

Pasinerkite į sveikatingumo atostogas

Jei ieškote autentikos bei geros savijautos oazės, Tunise gausu viešbučių, kuriuose teikiamos SPA, masažo bei hidroterapijos paslaugos, padėsiančios visiškai atsipalaiduoti per atostogas. Svetingumo, Viduržemio jūros saldumo, jazminų ir apelsinų žiedų kvapų šalyje sveikatingumo tradicijos yra giliai įsišaknijusios. Vanduo čia visada buvo natūralus grožio ir sveikatos šaltinis – nuo romėnų terminių pirčių iki medinų hamamų. Šiuo metu Tunisas yra antroji šalis pasaulyje (po Prancūzijos) pagal gydymo vandeniu – hidroterapijos paplitimą.  

Talasoterapija yra hidroterapijos forma – tai profilaktinis ir gydomasis tam tikros temperatūros jūros vandens naudojimas kartu su jūros dumbliais ir jūros purvu. Tokios procedūros – patrauklus pasirinkimas keliautojams, ieškantiems poilsio, asmeninės priežiūros bei galimybės atrasti naujas vietas. 

Talasoterapijos bei hidroterapijos procedūros išskirtinėje aplinkoje stiprina imunitetą, leidžia įveikti nuovargį bei stresą ir pasinerti į malonius pojūčius. Talasoterapija gali būti derinama su terminiu gydymu, nes Tunise yra daugybė dar romėnų laikus siekiančių šaltinių. Tarp įvairiausių sveikatos ir grožio procedūrų rekomenduojamos ir atskiros antistresinės procedūros, po kurių namo tikrai sugrįšite pailsėję bei atsipalaidavę. Turistų dėmesiui siūlomi puikūs sveikatingumo centrai:

Prabangus paplūdimio viešbutis „Steigenberger Marhaba Thalasso“ dar naujiena Chamamete, Tunise, čia siūlomas ramus poilsį prie Viduržemio jūros. Šis kurortas, įsikūręs nuostabiame pakrantės ruože, puikiai tinka tiek šeimų, tiek porų poilsiui.

Dar vieną prabangų 5 žvaigždučių viešbutį „Iberostar Selection Diar El Andalous“ rasite prie Tuniso Port El Kantaoui paplūdimio, visai netoli istorinio Susos miesto. Viešbutis, apsuptas sodų, siūlo rytietiškas procedūras, masažus, poilsio baseinus bei sauną. 

„Jaz Tour Khalef Thalasso & Spa“ viešbutis teikia aukščiausios kokybės paslaugas. Jis išsidėstęs 10 hektarų parke, prie Port El Kantaoui uosto ir įvažiavimo į Susos miestą , o jo langai žvelgia į jūrą.

„Mahdia Palace Thalasso“– 5 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs pačioje Mahdijos turistinės zonos širdyje, šalia turkio mėlynumo jūros ir smėlėto paplūdimio, savo svečiams siūlo visą šiuolaikinį komfortą ir gerą savijautą.

Pailsėkite Tuniso kurortuose  

Tunise rasite ne tik daugybę sveikatinimo centrų, bet ir puikių kurortų, kur galėsite lepintis saulės voniomis paplūdimiuose, atsigaivinti jūroje arba prie viešbučių įrengtuose lauko baseinuose. Apie 70 km į pietus nuo Tuniso sostinės driekiasi Jazminų miesto Chamameto įlankos pakrantė, aplink kurią išsidėstę įspūdingiausi šalies paplūdimiai. Geriausia vieta pasigrožėti švelnia smėlėta pakrante yra virš miesto stūksantis fortas, kurio siena supa labai gerai išlikusią mediną. Šio miesto ir kurorto simbolis – jazminas. Jo čia įvairiais pavidalais galėsite įsigyti parduotuvėlėse. 

Kita šios pakrantės maršruto stotelė – Susa, kur į jūrą žvelgia balti namai ir senasis kvartalas. Rytinėje Tuniso pakrantėje, Viduržemio jūros skalaujamame ir už 140 kilometrų nuo sostinės esančiame Susos mieste puikiai dera senovinės legendos bei šiuolaikiškumas. Tai daugialypis miestas, kuriame verda turistinis, komercinis, pramoninis bei universitetinis gyvenimas. Senoji miesto dalis kontrastuoja su netoliese esančiais moderniais rajonais, kurie tapo poilsio ir atsipalaidavimo vietomis. Švelnus klimatas palankus pramogoms visai šeimai, o balto smėlio pakrantė su paplūdimių restoranėliais – romantiškiems pasivaikščiojimams. Susos mieste žaidėjų laukia golfo laukai, o pailsėti ir pasimėgauti gastronominiais įspūdžiais kviečia puikūs restoranai, barai ir arbatos parduotuvės. Netoliese yra pramogų parkai, kartingų trasa ir botanikos sodas su egzotiškų rūšių paukščiais ir augalais.  

Pagrindinė Tuniso turizmo sostinė Monastyras. Apie 100 tūkst. gyventojų turintis miestas gali pasiūlyti viską, ką Tunisas turi geriausio – nuo puikių viešbučių, auksinės pakrantės iki istorinio palikimo ir tradicinio paveldo. Čia išlikęs vienas įspūdingiausių fortų Šiaurės Afrikoje, turistus traukia Islamo meno muziejus, laivų prieplauka ir jūros krantinė. Po Monastyrą važinėja turistinis traukinys – tai vienas geriausių būdų apžiūrėti miestą, kuris yra dar ir puiki vieta išbandyti tradicinius Tuniso valgius  restoranėliuose ir užeigose, siūlančiuose gausybę jūros gėrybių bei tunisietiškų patiekalų.

Į pietus nuo Monastyro miesto, mažo pusiasalio, vadinamo Afrikos kyšuliu, esantis Mahdijos pakrantės miestas yra vienas ramiausių rojaus kampelių Tuniso kurortų grandinėje. Nardymo entuziastams tai viena geriausių vietų visame Tunise, daugelį  vilioja ir netoli krantų seniai nuskendusių laivų liekanos. O šiuolaikiški viešbučiai ir kurortai, kuriuose teikiamos sveikatinimo ir talasoterapijos procedūros, leido Mahdijai tapti tikru atostogų Tunise etalonu.

Susipažinkite su autentiška Tuniso virtuve

Sveikatingumo atostogos neatsiejamos nuo gero maisto. Tuniso virtuvė originali, turtinga ir įvairi, jos pagrindą sudaro daržovės, aviena, jautiena bei makaronai. Pakrantės užeigose taip pat rasite daug žuvies patiekalų. Prie daugumos vietinių patiekalų patiekiamas harissa padažas, pagamintas iš smulkintų paprikų, česnakų ir prieskonių, troškinamas alyvuogių aliejuje ir valgomas su duona. Šis tipiškas padažas vietinių laikomas puikiu afrodiziaku. 

Tuniso virtuvėje taip pat gausu salotų, kurios ruošiamos iš įvairiausių ingredientų, tačiau neabejotina pažiba bei pagrindinis patiekalų ingredientas yra alyvuogių aliejus – šalis užima ketvirtą vietą pasaulyje pagal alyvuogių aliejaus gamybą. Datulės ir riešutai, pavyzdžiui, migdolai, yra kasdienės tunisiečių mitybos raciono dalis, jų dedama ir į vietinius saldumynus bei likerius, o nacionalinis gėrimas – mėtų arbata, plikoma metaliniuose arbatinukuose ir patiekiama dekoruotuose stikliniuose puodeliuose. Ji vartojama visą dieną kaip karštas gėrimas atsigaivinimui, paprastai siūloma ir kaip svetingumo ženklas. Šios arbatos nauda – virškinimą gerinančios, gaivinančios ir diuretinės savybės. 

Pažinkite šalies istoriją

Kai jausitės pailsėję bei atgavę jėgas, būtinai skirkite laiko šiai nuostabiai šaliai pažinti. Tokio paties pavadinimo Tuniso sostinė yra šalies šiaurės rytuose. Pagrindinė miesto įžymybė yra Medinos rajonas, kuris 1979 m. buvo paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu. Už Bab el Bahr miesto vartų rasite siaurų gatvelių labirintą su mečetėmis, iš kurių atsiveria vaizdas į didžiausią ir seniausią Tuniso sostinės mečetę – Zitouna, užimančią daugiau kaip 5 000 kvadratinių metrų plotą ir turinčią 160 senovinių kolonų, atgabentų iš Kartaginos. 

Į kelionę netoli Tuniso sostinės paprastai įtraukiamas Sidi Bou Said – žavus bohemiškos atmosferos miestelis, iš kurio atsiveria vaizdas į Tuniso įlanką. Ankstyvas rytas arba saulėlydis – geriausias metas apsilankyti šiame mieste ir pamatyti, kaip saulės spinduliai išryškina baltas miesto pastatų sienas su mėlynais balkonais. Turkio jūros spalvomis galėsite mėgautis gurkšnodami tradicinę Tuniso mėtų arbatą – apims visiška atostogų ramybė. 

Pailsėję vėl ruoškitės pažinti šalį: El Džemo miestelis slepia didžiulį lobį – įspūdingą III a. amfiteatrą, geriausiai išlikusį visoje Šiaurės Afrikoje. Šis paminklas primena, kad čia kadaise buvo viena turtingiausių Romos imperijos kolonijų žemyne. Vienintelės pagrindinės gatvės gale pamatysite Koliziejų ir galėsite pasivaikščioti 65 m ilgio elipsės formos arenoje, kurioje vykdavo gladiatorių kovos su laukiniais žvėrimis. 

Sachara užima 40 proc.Tuniso teritorijos ir į ją gana lengva patekti iš daugelio šalies vietų. Šviesos, tyro oro, begalinių erdvių ir dykumos kraštovaizdžio nuogumo magija – Tunisą greičiausiai pažinti padės dviejų dienų ekskursija po Sacharą. Kelionės metu pamatysite vieną didingiausių romėnų palikimų – El Džemo amfiteatrą, galėsite pasisvečiuoti berberų trogloditų urvuose bei pasigrožėti Sacharos smėlynais jodinėdami ant kupranugarių. Neišdildomą įspūdį paliks saulės pasitikimas Chot El Džerido druskos ežere bei kelionė džipais į gražiausias kalnų oazes Chebikoje ir Tamerzoje. 

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Sveikatingumo atostogos kontrastingajame Tunise: ką verta pamatyti ir patirti?

Facebook Comments