Švedijos prekybos rūmai Lietuvoje surengė šimtametes tradicijas turinčią vėžių valgymo šventę

Švedijos prekybos rūmai Lietuvoje surengė tradicinę švedišką vėžių valgymo šventę, vadinamą „kräftskiva“. Švedams tai itin svarbi vasaros pabaigos tradicija, kurios šaknys siekia XIX amžių. Šiais metais kartu su „kräftskiva“ Vilniuje buvo švenčiamas ir Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje 20-metis.

„Vėžių valgymo vakarėlių tradicija Švedijos kultūroje gyvuoja jau apie 100 metų. Džiaugiamės, kad vėl galėjome pakviesti mūsų bendruomenę į šventę, kurioje linksmybės sujungia tradiciją ir bendrystę bei kur galima neformalioje aplinkoje pabendrauti su bičiuliais, susipažinti su naujais bendruomenės nariais bei švęsti kartu su po atostogų į darbus grįžusiais bendradarbiais“, — sako Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje vykdančioji direktorė Laura Burauskienė.

Švedijos prekybos rūmai Lietuvoje įkurti 2002 metais, siekiant skatinti ir plėtoti ryšius, prekybą bei investicijas tarp Lietuvos ir Švedijos verslo įmonių. Šiuo metu rūmai vienija daugiau kaip 110 įmonių, atstovaujančių įvairiems Švedijos, Lietuvos bei kitų Europos valstybių verslo sektoriams.

„Kräftskiva“ šventėje Vilniuje dalyvavo ir susirinkusius rūmų narius jubiliejinio gimtadienio proga sveikino Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė bei Švedijos Karalystės ambasadorė Lietuvoje Inger Buxton.

Vėžių valgymo vakarėlių tradicija Švedijoje atsirado praėjusio amžiaus pradžioje, kai, per ankstesnį šimtmetį išpopuliarėjus vėžių valgymui, šalies vyriausybei teko imtis priemonių ir įvesti upių vėžių gaudymo apribojimus baiminantis, kad jie tiesiog išnyks. Iki 1994 metų buvo draudžiama gaudyti vėžius iki pirmojo rugpjūčio trečiadienio 17 valandos, o sezonas galėjo trukti tik porą mėnesių, todėl Švedijoje imta švęsti „vėžių premjerą“ ir rengti vakarėlius. Tuomet atsirado ir šventės pavadinimas „kräftskiva“.

Pasak L. Burauskienės, nors nuo 1994 m. vėžius vėl galima gaudyti bet kuriuo metų laiku, o dauguma vėžių į Švediją šiuo metu importuojama ištisus metus, „kräftskiva“ tradicija ne tik išliko, bet ir paplito kitose šalyse.

„Kräftskiva“ svečių Vilniuje laukė vaišės, vėžių valgymo bei švediškų dainų pamokos, žaidimai su prizais, rokerių „Only Once“ pasirodymas ir kitos linksmybės. Vėžių valgymo entuziastai savo kalendoriuose gali raudonai pasižymėti 2023 m. rugsėjo 8 dieną – kitų metų „kräftskiva“ šventės datą.

Pridėtų nuotraukų autorė: fotografė Mona Avik

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)
Švedijos prekybos rūmai Lietuvoje surengė šimtametes tradicijas turinčią vėžių valgymo šventę

Facebook Comments