Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Sukūrė filmą apie Ebola viruso atsiradimą – iki šių dienų virusas kelia didelį pavojų.

1989 m. Vašingtone esančioje mokslinėje laboratorijoje pirmą kartą užfiksuojamas mirtino Ebola viruso atvejis JAV teritorijoje. Gydytojai, mokslininkai ir atsakingi valdžios pareigūnai imasi visų priemonių, kad jis būtų sustabdytas – Ebola viruso mirtingumo rodiklis siekia 90 proc. visų patvirtintų susirgimų. Staigi įvykių seka ir nežinomybė kelią grėsmę ne tik JAV, bet ir visam pasauliui.  

Tai nėra tik filmo scenarijus. Lygiai prieš 30 metų ši istoriją nutiko JAV.

6 dalių serialas „Karštoji zona“ atkuria tikrus praėjusio šimtmečio pabaigos įvykius, kuomet pavojingas Ebola virusas buvo identifikuotas ir sustabdytas tik drąsių mokslininkų ir kariškių dėka.

Filmo „Karštoji zona“ veiksmas prasideda 1980 m., kuomet Kenijoje dirbantys gydytojai susiduria su iki šiol nematytos ligos simptomais. Praėjus devyneriems metams, Virdžinijoje esančiame tyrimų centre netikėtai suserga laboratorijoje tiriamų beždžionių grupė. Susirgusių primatų audinių mėginiai  siunčiami JAV armijos medicinos tyrimų institute dirbančiai pulkininkei Nancy Jaax, kurios nuojauta sako, jog mirtį moksliniame centre pasėjusi infekcija yra gerokai pavojingesnė, nei paprastas primatų virusas. Nors dalis kolegų į jos spėliones žiūri skeptiškai, Nancy Jaax ryžtasi išsiaiškinti šio mirtino viruso kilmę.

Atlikus tyrimus paaiškėja, jog šis virusas yra pavojingesnis, nei buvo galima tikėtis. O kadangi ligos židinys užfiksuotas tyrimų centre, esančiame vos 30 km nuo JAV Kongresų rūmų, situacija tampa dar rimtesnė.

Ebolos viruso keliama grėsmė aktuali ir šiais laikais. Vienas didesnių pakartotinių Ebolos viruso protrūkių užfiksuotas 2014-2016 m., kuomet virusas sparčiai išplito trijose vakarų Afrikos valstybėse – Siera Leonėje, Gvinėjoje ir Liberijoje. 2019 m. ligos protrūkis užfiksuotas Kongo Demokratinėje Respublikoje, PSO paskelbė, kad pastarasis Ebolos hemoraginės karštligės protrūkis yra tarptautinio masto ekstremali situacija.

Ebola virusas plinta per kūno skysčius – kraują, išmatas, šlapimą, vėmalus ir pan. Farmacininkams kol kas nepavyko sukurti veiksmingo vaisto, padedančio pasveikti nuo Ebolos viruso. Kiek geresnė situacija yra su skiepais – sukurta eksperimentinė vakcina jau yra naudojama ir nustatyta, jog kai kuriais atvejais ji padeda. 

Įtempto veiksmo seriale žiūrovams netrūks dramos elementų, persipinančių su tikrais moksliniais faktais. Serialo kūrėjai pasirinko gerai žinomą aktorių desantą: pagrindinį Nancy Jaax vaidmenį seriale atlieka Auksinio gaublio ir Emi apdovanojimais įvertinta aktorė Julianna Margulies (“The Good Wife,” “ER”), jos vyrą pulkininką Jerry Jaax įkūnija Noah Emmerich (“The Americans”), seriale taip pat vaidina Topher Grace (“BlackKKKlansman”), Liam Cunningham (“Game of Thrones”), James D’Arcy (“Homeland”).

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Facebook Comments