Stikliniai baldai interjere: pasirinkimo kriterijai ir priežiūra
|Sukurti visus jūsų poreikius atitinkantį namų interjerą nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Itin didelė baldų, aksesuarų ir dekoro elementų pasiūla atveria neribotas galimybes rinktis. Deja, itin plati pasiūla apsunkina mūsų pasirinkimą – dienų dienas svarstome, kokio dizaino ir medžiagos baldus rinktis, kokiems tapetams skirti pirmenybę, kokiomis smulkmenomis pagyvinti gyvenamąjį būstą. Vienas moderniausių šių dienų pasirinkimų – baldai ir stiklo. Iš tiesų stiklo pjaustymas ir profesionalus stiklo apdirbimas leidžia mums įgyvendinti pačias novatoriškiausias idėjas ir mėgautis šiuolaikiškais, elegantiškais ir ekologiškais baldais.
Stikliniai baldai įprastai naudojami moderniame ir futuristiniame būste, tačiau savo vietą atranda ir klasikinio stiliaus interjere. Stiklo pjaustymas, deginimas ir kitos stiklo apdirbimo technologijos buvo žinomos jau prieš kelis šimtus metų, o stikliniai baldai puošė XIV amžiaus didikų rūmus. Istoriniai dokumentai liudija, kad Europos žemyno valdovai stiklo baldais puošėsi savo namus ir šiuo pasirinkimu bandė pabrėžti savo išskirtinumą. Nepaisant sudėtingų laiko išbandymų, stikliniai baldai vis dar žavi savitu elegancijos šarmu.
Stiklas – tai kieta, skaidri, tačiau trapi medžiaga, kurioje sujungiamas kvarcinis smėlis su šarmu. Gaminanti stiklą, paprastai dedama įvairių kitų pagalbinių medžiagų, pvz., molio, klinčių, mangano oksido, švino ir t. t. Stiklas yra gana tvirta, mažai besidėvinti, neveikli ir neaktyvi medžiaga, suteikianti galimybę formuoti išskirtinai lygius paviršius. Grynajam stiklui būdingas natūralus trapumas, tačiau ši savybė gali būti pakeista į minėtąjį junginį dedant nekenksmingų priemaišų arba stiklą apdorojant karščiu. Stiklas vertinamas kaip ekologiškai švari medžiaga, neturinti jokio žmogaus sveikatai pavojingo elektromagnetinio lauko.
Stiklo baldai puikiai tinka didelėms erdvėms ir mažai apšviestoms patalpoms – stiklas sugeria gana mažą šviesos kiekį, todėl patalpa tampa vizualiai didesnė. Be to, stikliniai baldai dera prie bet kokio stiliaus, skirtingų raštų ir tekstūrų baldų, todėl rinkdamiesi stiklo gaminius niekuomet nesuklysite. Dėl puikių derinimo galimybių, elegantiško skaidrumo ir lengvos priežiūros stiklo baldai vis dažniau naudojami viešosiose įstaigose ir biuruose.
Stiklas vertinamas ir dėl lengvos moduliacijos – stiklo pjaustymas, deginimas, lankstymas, gręžimas ir kitų tipų apdirbimas leidžia įgyvendinti net ir pačius subtiliausius klientų poreikius, realizuoti beprotiškiausias idėjas. Stikliniai baldai tarpusavyje gali skirtis ne tik formomis, bet ir tonacija bei šviesos laidumu. Šiuo metu didžiausiu klientų susidomėjimu mėgaujasi tonuotas, flotacinis ir laminuotas stiklas.
Jei norite džiaugtis patikimu, estetiškai patraukliu ir ilgaamžiu gaminiu, privalote skirti laiko stiklinių baldų priežiūrai. Vienas didžiausių šių gaminių trūkumų yra dulkės – stiklo baldai traukia dulkes kur kas labiau nei kitų medžiagų baldai, todėl, norėdami džiaugtis nepriekaištinga gaminio išvaizda, turėsite jį gana dažnai valyti. Be to, ant skaidraus stiklo paviršiaus lengvai pastebėsite net pačius menkiausius nešvarumus, pvz., pirštų antspaudus, todėl stiklinio baldo priežiūra gali sukelti sunkumų, jei turite mažų vaikų. Tiesa, negalima pamiršti ir kitos pusės – specialistai tikina, kad šeimos, turinčios mažų vaikų, geriau nei kas kitas įvertina stiklo baldų privalumus – grūdintas stiklas yra patikima priemonė, sauganti nuo įbrėžimų, be to, jums nereikės rūpintis sunkiai išvalomomis dėmėmis ar ieškoti sprendimo dėl išlietų skysčių. Naudodami specialias valymo priemones ne tik greitai ir lengvai nuvalysite baldo paviršių, bet ir suteiksite jam elegantiško spindesio.