Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Šiltos ir saulėtos atostogos

MaljorkaIspanija atostogautojams asocijuojasi su saulėtu, šiltu, smėlėtu poilsiu paplūdimyje, kur kartas nuo karto gali nerti į šiltas, skaidrios jūros ar vandenyno bangas. Ypač populiaru atostogoms rinktis kurią nors iš Ispanijos salų. Pigesnių kelionių mėgėjų žvilgsniai krypsta į Maljorką, vakarėlių ir naktinio gyvenimo ieškotojai renkasi Ibizą, na o tikrai šiltų ir egzotiškų atostogų ištroškę žmonės skrenda į Kanarų salas, jau pagal individualius poreikius pasirinkdami konkrečia salą. Žemyninė Ispanija su nuostabia Barselonos ar Madrido architektūra daugiau traukia kultūros, pažintinio turizmo mėgėjus, nors kiek piečiau esantys Malagos ar Alikantės kurortai puikiai tinka poilsiniam turizmui.

Maljorka – ganėtinai nedidelė sala, supama Viduržemio jūros vandenų, į rytus nuo Barselonos krantų. Kuomet į Maljorkos oro uostą ėmė skraidyti pigiųjų avialinijų lėktuvai tiesiai iš Lietuvos, su šia sala susipažino vis daugiau lietuvių. Ir susipažino dažniausiai iš teigiamos pusės. Ir skrydžių, ir viešbučių kainos čia nedidelės, ypač palyginus su nuolat brangstančiu poilsiu Palangoje. Orai Maljorkoje leidžia drąsiai nerti į jūros bangas net maždaug devynis mėnesius per metus. Žinoma, yra besimaudančių ir sausio ar vasario mėnesiais, tačiau tokiu metu reikia sulaukti tikrai gerų orų. Maljorkoje nuostabi gamta, kalnais saloje gana staigiai nuo jūros šauną į viršų, tad gražių vaizdų čia netrūksta. Salos gilumoje yra nedidelių senų kaimelių, kurie nepalieka abejingų istorijos gerbėjų.

Kaip ir daugelyje Viduržemio jūros regiono kurortų, ir Ispanijai priklausančiose žemėse daugiausiai turistų būna šiltuoju metų sezonu. Tačiau verta pasakyti, jog vasaros mėnesiais čia būna tikrai karšta, tad tokiu metu išties geriausia rinktis poilsinę kelionę. Kepinant trisdešimties ar net trisdešimt penkių laipsnių karščiui leistis į nuolatines keliones autobusu po lankytinas vietas – menkas malonumas. Na o gulėti paplūdimyje ir karts nuo karto nerti į jūrą – tikras malonumas. Tad pažinčiai su atskirais regionais, Maljorka, Barselona ar net Kanarais, geriausiai tinka ankstyvo rudens ar vėlyvesnio pavasario mėnesiai. Žinoma, gerai ir žiemą, juolab, kad tuomet ir kainos dar lebiau krenta, tačiau ir aktyviai keliaujant po Ispaniją ar jos salas, kartais norisi ir išsimaudyti jūroje. O žiemą su orais gali ir nepasisekti. Poilsiui žiemą geriausia rinktis Kanarų salas, kurios yra gerokai piečiau, tad ir klimatas čia šiltesnis.

Facebook Comments