Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Šiauliuose dar daugiau meno – išskirtiniu kūriniu papuoštas siuntų terminalas

Šiauliai – vienas iš tų laimingųjų miestų, kurį puošia Lietuvos pašto organizuoto konkurso „Nepriklausomi“ kūrėjo darbas. Šiandien Tilžės gatvėje esantis LP EXPRESS siuntų terminalas nebe ryškiai geltonas, o papuoštas menininkės Aušros Turskytės darbu „Lietuviška dvasia“. Nors iš pirmo žvilgsnio kūrinio idėja gali atrodyti labai aiški, kūrėja neabejoja – prie terminalo veiklos turės kiekvienas, nes interpretacijai vietos čia palikta labai daug.   

Konkurso metu nepriklausomoje Lietuvoje gimę menininkai buvo kviečiami kurti Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečio tema. A. Turskytė į užduotį pažiūrėjo per sau artimą magiško pasaulio prizmę. „Gyvenu apsupta įdomių žmonių, istorijų ir įvykių. Kiekvienas iš jų tampa tarsi įkvėpimu kurti neregimą ir magišką pasaulį su savais nutikimais ir pasakojimais. Visa tai atsispindi ir terminalą papuošusiame kūrinyje. Nešu idėją apie tai, jog Lietuvoje stebuklų galime atrasti visur: kiekviena gatvė, namas slepia daugybę neatrastų istorijų. Paprastas daugiabučio kiemas, vos patyrinėjus istoriją, virsta magiška, įvykių kupina vieta. Kartais užtenka giliau pasidomėti, paklausyti kitų žmonių istorijų ir prieš akis atsiveria daug netikėtumų. Kviečiu sustoti prie terminalo ir patyrinėti – čia galima atrasti tiek istorijos nuotrupų, tiek stebuklingų būtybių kviečiančių į nuotykius po Lietuvą,“ – apie kūrinį pasakoja A. Turskytė.

Pasak kūrėjos, ant terminalo būtų sunku atsekti vientisą istoriją, nes į ją įsiterpia daugybė pačios išgalvotų būtybių, pasakojimų arba iš tiesų egzistuojančių legendų. Pavyzdžiui, Vilniaus baziliskas, kuris iliustracijoje atgyja jau XXI amžiuje ir ruošiasi išsikraustyti iš Vilniaus – mat jo ten niekas nebebijo. Čia ir Gediminas veja slibiną, ir karalius Mindaugas išdidžiai žvelgia į tolį su papūga ant peties, kuri atskrido paturistauti į Lietuvą iš tolimos Pietų Amerikos. Autorė įsitikinusi, kiekvienas, atėjęs prie terminalo, savaip interpretuos ir susikurs pasakojimą, kuris net ir apjungus visus matomus, tikrus ir išgalvotus, personažus, bus vis kitoks.

Šiaulių siuntų terminalas pasirinktas ne atsitiktinai. „Konkursą organizavome norėdami padovanoti Lietuvai išskirtinę, laisvės 30-metį įprasminančią, dovaną. Labai svarbu, kad ta dovana galėtų pasidžiaugti visa Lietuva. Šiauliai, kaip vienas didžiausių miestų Šiaurės Lietuvoje, tam puikiai tinka. Be to, terminalas, kurį papuošėme, yra labai mėgstamas šiauliečių, pačiame miesto centre. Terminalas pagyvins miesto peizažą, o galbūt net taps savotišku traukos tašku,“ – sako Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.  

Šiaulių terminalą papuošęs A. Turskytės darbas buvo Lietuvos pašto favoritas. Labiausiai dėl to, kad vienu metu vaizduoja visiems atpažįstamą Lietuvos simbolį – vėliavą, bet tuo pačiu savyje turi tiek daug detalių, kurias kiekvienas gali interpretuoti skirtingai. Tai labai susisieja su bendra konkurso tema – laisve, bei visų konkurso laimėtojų nešama žinute, kad laisvė pirmiausia prasideda nuo kiekvieno mūsų.

Menu papuoštas LP EXPRESS siuntų terminalas stovi adresu Tilžės g. 225, šalia PC „Tilžė“. Lietuvos pašto atstovė užsimena, kad pirmieji terminalo klientai gali būti nustebinti simbolinėmis dovanėlėmis. 

Birželio viduryje menu buvo papuoštas terminalas Vilniuje – jis nuspalvintas ryškiu šaltibarščių vandenynu. Iki vasaros vidurio menu bus iš viso papuošti 4 terminalai Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.  

Daugiau apie konkursą sužinoti bei susipažinti su visais darbais galima čia.

Pranešimą paskelbė: Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas

Facebook Comments