Šiandien Vilniuje prasideda didžiausias miesto festivalis – „Sostinės dienos 2023“

Vilniaus centrinėje dalyje, populiariausiose viešosiose erdvėse šiandien prasideda visų vilniečių bei miesto svečių laukiamas festivalis „Sostinės dienos“.  Pirmuosius švelnaus rudens žingsnius rugsėjo 1–3 dienomis pasitinkanti šventė kviečia miestiečius iki pat sekmadienio vakaro džiaugtis įdomaus turinio kupina programa, drąsiai pasinerti į 700 metų jubiliejų mininčio Vilniaus fiestą ir visą savaitgalį skirti prasmingoms pramogoms.

„Sostinės dienų“ organizatoriai, atsižvelgę į nuolat kintančias metereologų prognozes, šventės dalyviams bei lankytojams rekomenduoja su savimi turėti lietsargį ir šilumą palaikantį lengvą drabužį. Nors tikimybė, kad dangus prakiurs ilgesniam laikui, yra nedidelė, tačiau lietuvių liaudies išimtis byloja, jog „atsargų ir Dievas saugo“. Pasak sinoptikų, prieš kelias dienas tvyrojęs karštų ir šaltų oro masių susidūrimas ir jo pasekoje vykęs audringų liūčių metas jau praslinko, bent jau Vilniuje, tad nusistovėjo įprastai lietuviškai vasarai būdinga švelni šiluma, o dėl ciklono įtakos kartkartėmis gali padidėti debesuotumas, kuris kai kur gali pašventinti trumpalaikiu lietumi arba debesys tiesiog gali praslinkti pro šalį.

Šį vakarą didžiajame „Sostinės dienų“ atidarymo koncerte Katedros aikštėje – legendinės latvių grupės „BrainStorm“ ir lietuvių jaunimo korifėjų, roko grupės „jautì“ pasirodymai. „BrainStorm“ yra jau tris dešimtmečius koncertuojanti ir didžiausią populiarumą visose Baltijos valstybėse pelniusi grupė, o prieš latvius pirmą kartą Katedros aikštėje koncertuosianti lietuviškojo roko grupė „jautì“ žadą nemenką šėlsmą.

Penktadienio vakarą muzikiniais pasirodymais vilniečius džiugins dar dvi „Sostinės dienų“ scenos.
Pagrindinėje Gedimino prospekto scenoje „Veiksmai“ prie V. Kudirkos aikštės šiandien koncertuos Rūta Loop, Evgenya Redko, Ieva Narkutė bei kiti, o Neries upės scenoje „Atspindžiai“ prie Baltojo tilto festivalio lankytojai išgirs Petuniją, Kristijoną Ribaitį, „Rakija Klezmer Orkestar“ ir visų itin laukiamą grupę „Baltos varnos“.

Po visų koncertų įvairiose scenose, nuo 23 val. iki 01 val., naktinio Vilniaus grožiu mėgautis pakvies grandiozinis lazerių šou „Future Vilnius“, kuris sostinės dangų nutvieks rekordiniu 70 lazerių spektakliu. Reginyje susipins lazerių spinduliai ir kiekvieną jų erdvinį virpesį palydinčios elektroninės muzikos kompozicijos. Žiūrovai, norintys tapti naujo Lietuvos rekordo liudininkais ir išvysti pačius geriausius vaizdus, kviečiami lazerių šou stebėti nuo didžiosios pievos prie Baltojo tilto iš Upės gatvės pusės.

Dar turiningesnį vakaro maršrutą pasirinkę festivalio lankytojai galės prasukti ir pro Rotušės aikštę, kur bus rodomas šiuolaikinį šokį, 3D animaciją, įspūdingą scenografiją jungiantis spektaklis „Power People Partnership (PPP)“, skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Kad kelionė į didžiausią miesto festivalį būtų maloni ir renginio dalyviai saugiai grįžtų į namus, organizatoriai kviečia susipažinti su pakeistomis maršrutų trasomis: https://arcg.is/OfHOS
Pakeistų troleibusų, autobusų ir naktinių autobusų maršrutų eismo tvarkaraščiai skelbiami www.judu.lt  ir www.stops.lt

Atrasti tiesesnį kelią į „Sostinės dienas“ padės transporto judėjimo realiu laiku stebėjimas: http://bitly.ws/DtAZ

„Sostinės dienos 2023“ šiemet rengiamos rugsėjo 1-3 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Festivalio programa – www.sostinesdienos.lt

Atlikėjų nuotraukos ir įspūdžiai iš praeitų metų „Sostinės dienų“ (nuotraukų  autoriai nurodyti fotografijų aprašuose):
https://we.tl/t-ka8wJElPsQ

Pranešimą paskelbė: GRETA ŠENDEROVIENĖ, VšĮ „Vilniaus festivaliai”

Facebook Comments