Sėkmės istorija: kaip sezoninis darbas prekybos centre tapo sėkminga karjeros pradžia

Paslaugų ir prekybos sektorių atstovai raitojasi rankoves – šiltajam sezonui, kaip įprasta, skuba ieškoti papildomų darbuotojų poilsiautojų pamėgtuose Lietuvos kurortuose. Prieš 5 metus į tokį kvietimą tąkart tik laikinam darbui parduotuvėje atsiliepusi ir prie didžiausio lietuviško prekybos tinklo prisijungusi raseiniškė Simona Juškaitė šiandien šį sprendimą vadina vienu geriausių gyvenime, padėjusiu tvirtą pamatą jos karjeroje – šiandien ji tęsia darbus Rinkodaros komandoje. Mergina papasakojo, kokias pamokas išmoko dirbdama parduotuvėje ir dalijasi patarimais, vis dar ieškantiems savo profesinio kelio.

Šiuo metu reklamos vadybą studijuojanti ir „Maximos“ rinkodaros specialiste dirbanti Simona Juškaitė į savo karjeros kelionės pradžią žvelgia su šypsena: anot jos, sunku patikėti, kad 2018 metais spontaniškai priimtas sprendimas išvykti sezoniniam darbui į Palangą virto reikšmingu įvykiu, nulėmusiu ir tolimesnę profesinę kryptį.

„Pamenu, buvau kaip tik baigusi mokyklą, todėl norėjau ir pailsėti, praleisti vasarą prie jūros, o kartu – ir užsidirbti. Dabar, žvelgiant retrospektyviai, galvoju, kad tai turbūt buvo vienas geriausių mano sprendimų. Iš tiesų, darbas sezoninėse parduotuvėse labai praplečia draugų ratą. Mat daugelis atvyksta iš skirtingų Lietuvos miestų. Todėl ir mes, kaip komanda, greitai tapome draugais, radome bendrų interesų: dirbome daug, bet daug ir keliavome. Darbo grafikas leido pailsėti ir kartu – pasimėgauti vasaros teikiamais malonumais. Iš tos vasaros parsivežiau ir dovaną sau – geriausią draugę, su kuria palaikome labai šiltus ryšius iki šiol“, – pasakoja S. Juškaitė.

Po kruopštaus ir atsakingo darbo Palangoje Simona neliko nepastebėta parduotuvės personalo. Tuo metu Klaipėdoje besimokanti kirpėjos amato, mergina buvo pakviesta tęsti darbą prekybos centre uostamiestyje, o dar vėliau – į Nidą. Pastarojoje iš kasininkės greitai kilo pareigose ir tapo vyr. kasininke, o atvykus studijuoti į Vilnių gavo pasiūlymą prisijungti prie Rinkodaros komandos.

„Mokindamasi Klaipėdoje greitai supratau, kad kirpėjo profesija – ne man. Todėl šiandien džiaugiuosi, kad turėjau drąsos, ryžto tą lemtingą vasarą leistis į kelionę su „Maxima“. Iššūkių buvo, ypač, greitai kylant pareigose, tačiau turėjau palaikančią komandą, įkvepiančią vadovę. Parduotuvės kolektyvas – šilti, geri žmonės.“.

Mergina atvirauja, kad didžiausios išmoktos pamokos parduotuvėse – stresinių situacijų valdymas, planavimo, organizavimo įgūdžiai gelbėja ir dabartinėje veikloje.

„Šiuo metu rūpinuosi įmonės reklamine medžiaga, kuri skirta parduotuvių atidarymams, taip pat – akcinių plotų užpildymu. Sėkmingam darbų atlikimui labai padeda ir buvusi patirtis. Kadangi aš jau žinau kaip tai atrodo prekybos vietose, man daug paprasčiau suprasti vykstančius procesus ar operatyviau atlikti reikiamus pokyčius.“.

„Kokį patarimą duočiau dar tik ieškantiems savo karjeros kelio? Ryžtingai siekti savo tikslo, nebijoti klysti ir bandyti – tai veda į priekį“, – šypsosi S. Juškaitė.

Vasaros darbų sezonas prasideda: kviečiami net ir neturintys patirties

Didžiausias lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skelbia, kad vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų. Labiausiai jų dairomasi poilsiautojų pamėgtuose Baltijos jūros kurortuose – Palangoje, Šventojoje, Nidoje, o taip pat – ir ežerų kraštuose: Ignalinoje, Molėtuose.

Įsidarbinusiems įmonė siūlo nemokamą apgyvendinimą, karštus pietus, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką, o ieškantiems savo karjeros kelio – ir augimo galimybes.

Daugiausia pagalbos rankų vasaros sezonui, pasak „Maxima“ Personalo, procesų ir kokybės valdymo departamento vadovės Tatsianos Ihnatovich, ieškoma parduotuvėms: kviečiami kasininkai-pardavėjai, salės darbuotojai, krovėjai. Didesnėse prekybos tinklo parduotuvėse bus stiprinamos ir maisto gamybos cechų komandos – ieškomi virėjai, pagalbiniai virtuvės darbuotojai, o logistikos padaliniuose – dairomasi užsakymų komplektuotųjų, priėmimo rampos darbuotojų.

„Vertiname atsakingus, motyvuotus darbuotojus, o visas kitas darbui reikiamas priemones, žinias – suteiksime. Kviečiame ne tik studentus, norinčius darbą derinti su atostogomis, bet ir įvairaus amžiaus ir socialinių grupių atstovus – pavyzdžiui, senjorus, kurie dėl tam tikrų priežasčių gali dirbti tik pamaininiu darbo grafiku. Esame lankstūs ir kiekvienu atveju stengiamės pasiūlyti priimtiniausią variantą“, – dalinasi T. Ihnatovich.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ trečius metus iš eilės pelno „TOP Darbdavio“ titulą ir tarp prekybos sektoriaus įmonių sulaukė daugiausiai darbuotojų dėmesio. „CV-Online“ organizuojamuose kasmetiniuose „TOP Darbdavio“ rinkimuose, „Maxima“ užėmė 5 vietą bendrame labiausiai darbuotojus dominančių šalies darbdavių reitinge.

Pranešimą paskelbė: Gustė Kašėtaitė, UAB Headline agency
Sėkmės istorija: kaip sezoninis darbas prekybos centre tapo sėkminga karjeros pradžia

Facebook Comments