Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui uždrausti nepilnamečiams dalyvauti loterijose

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui pakelti amžiaus kartelę asmenims, įsigyjantiems loterijos bilietus.

Loterijų įstatyme numatoma įtvirtinti, kad loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai iš perkančio loterijos bilietus asmens privalėtų reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tuo atveju, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų. Jeigu toks asmuo nepateiktų jo amžių liudijančio dokumento, loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai privalėtų atsisakyti parduoti jam loterijos bilietus.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme reglamentuota, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama išmokėti laimėjimus asmenims, jaunesniems kaip 16 metų.

Taip pat numatoma, kad loterijos organizatoriams ir (ar) loterijos bilietų platintojams būtų draudžiama skatinti dalyvauti loterijose, siūlant įsigyti loterijos bilietus jų platinimo vietose.

Loterijų įstatymo 28 straipsnio pataisoms (projektas Nr. XIVP-1742(2) po svarstymo pritarė 90 Seimo narių, prieš balsavo 9, susilaikė 10 parlamentarų.

Siūloma, kad naujas reglamentavimas įsigaliotų 2023 m. sausio 1 d. Laimėjimai pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos įsigytus loterijos bilietus jaunesniems nei 18 metų, bet vyresniems nei 16 metų amžiaus asmenims būtų išmokami iki 2023 m. sausio 31 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Facebook Comments