Savaitgalį nugriaudėjo įnirtinga kova Stasio Marcinkevičiaus atminimo regatoje

Savaitgalį Baltijos jūroje vyko įtempta kova dėl Kapitono Stasio Marcinkevičiaus atminimo taurės. Jūroje varžėsi net 10 komandų, o absoliučioje įskaitoje regatos laimėtojais tapo jachtos „Rhino“ įgula, vadovaujama kapitono Arvydo Drąsutavičiaus. „Buriuotojai rungėsi nelengvomis oro sąlygomis: pūtė stipresnis nei 10 metrų per sekundę vėjas, o bangų aukštis siekė pusantro metro. Organizatoriai net svarstė trumpinti distanciją, tačiau dalyviai degė ryžtu išbandyti naująją lenktynių atkarpą. Galiausiai oro sąlygos leido ją įgyvendinti“, – pasakoja „Kapitono Stasio Marcinkevičiaus atminimo taurės“ vyriausiasis teisėjas ir buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ instruktorius Rokas Arbušis.  

Šių metų „Kapitono Stasio Marcinkevičiaus atminimo taurė“ sugrįžo prie savo pirminių ištakų ir surengė buriuotojams ne tik sportines, bet ir navigacines lenktynes. Distancija su naktiniu plaukimu siekė net 75 jūrmyles (139 km).

„Daugiausiai iššūkių regatos dalyviams kėlė maži ir sunkiai per bangas įžiūrimi navigaciniai ženklai, kurie žymėjo būsimo vėjo jėgainių parko vietoje laikinai sumontuotą mokslinę įrangą, o komandos juos turėjo apiplaukti. Bet buriuotojų profesionalumas, pasirinkta taktika bei manevrai visoms komandoms padėjo sėkmingai kirsti finišo tiesiąją“, – sako „Vėjo pamušalai“ instruktorius R. Arbušis.

Absoliučioje įskaitoje buvo greičiausi ir nugalėtojais tapo „Rhino“ komanda (kap. Arvydas Drąsutavičius). Laimėtojų įgula distanciją įveikė per mažiau nei 10 valandų, o paskutinioji atplaukusi „IMPLMNT“ komanda distancijoje užtruko daugiau nei 14 valandų.

„Trijose lenktynių grupėse dalyvavusios jachtos labai skyrėsi savo greičiu, galimybėmis, tačiau tai sudarė tik pusė kelio link pergalės, kita pusė – įgulos darbas. Kai kurios komandos finišavo viena paskui kitą, o tai rodo buriuotojų meistriškumą“, – dalyvių pasirodymus lenktynėse komentavo regatos vyr. teisėjas R. Arbušis.

S. Marcinkevičiaus atminimo regatos nugalėtojai:

Jachta „Rhino“ (kap. Arvydas Drąsutavičius) – greičiausi absoliučioje įskaitoje

ORC grupė:

I v. jachta „Rhino“ (kap. Arvydas Drąsutavičius, Kaunas, Vilnius)

II v. jachta „Tojana“ (kap. Antanas Gerasimavičius, Vilnius)

III v. jachta „Baltas“ (kap. Gintaras Vaičiūnas, Klaipėda)

LKRT-H grupė

I v. jachta „Samsara“ (kap. Rimantas Stropus, Klaipėda)

II v. jachta „Pelėda“ (kap. Darius Bartkėnas, Klaipėda)

III v. jachta „La Calma“ (kap. Marius Klišaitis, Kaunas).

OPEN grupė

I v. jachta „Dida“ (kap. Rimantas Šabanas, Klaipėda)

II v. jachta „DaLi“ (kap. Linas Jarašūnas, Klaipėda)

„Kapitono Stasio Marcinkevičiaus atminimo taurė“ tradiciškai vyksta kiekvieną rudenį, buriuotojui S. Marcinkevičiui (1918-1993) atminti. Jo dėka buvo pradėta rengti Lietuvos jūrų laivininkystės sporto klubo kreiserinių jachtų regata, kurios distancija paprastai siekia apie 50-75 jūrmyles (93-139 km) ir driekiasi Baltijos jūra.

Pranešimą paskelbė: Ieva Citrinavičiūtė, Komunikacijos agentūra „Penkiolika minučių iki vidurnakčio“

Savaitgalį nugriaudėjo įnirtinga kova Stasio Marcinkevičiaus atminimo regatoje

Facebook Comments