Savaitgalį Liepkalnio vandens kurorte vyks šeimų dienos

Birželio 15-16 dienomis Liepkalnio vandens kurorte vyks vasaros šeimų dienos. Visą savaitgalį Liepkalnio vandens saugykloje šeimoms bus atvertos vandens pramogos, ekskursijos, nauja, iššūkių pilna trasa vaikams, vyks muzikiniai aido eksperimentai, mokslininkų dirbtuvės ir sporto varžybos.

Ekskursijos ir akustiniai eksperimentai įspūdinga architektūra pasižyminčioje vandens saugykloje – dėl unikalios konstrukcijos bei akustikos – aidas joje atsikartoja 14 kartų – dovanoja audiovizualinius potyrius. Liepkalnio vandens saugyklos patalpos su kolonomis nuo žemiausio taško iki aukščiausio skliautinio kupolo siekia net 9 metrus. Dėl tokio dydžio talpos, pastačius Liepkalnio vandens saugyklą, vandens kiekis pradėtas matuoti kubiniais metrais. Iki tol vandens kiekis buvo matuojamas kibirais. „Liepkalnis pakeitė „viedrus“ į kubinius metrus“, – apie Liepkalnio atidarymą skelbė 1916 metų spauda, pabrėždama ir neįprastą saugyklos architektūrą.

„Saugykla atliko labai svarbią funkciją – XX amžiaus pradžioje ji buvo pastatyta, kaip tarpinė stotelė, keliant vandenį į Liepkalnio kalną, nes tuometiniai siurbliai negalėjo užkelti ir paduoti vandens ant kalno esančiam Liepkalnio rajonui. Tačiau apart praktinių sumetimų, saugykla yra unikalus architektūrinis statinys. Saugyklą puošia skliautinis kupolas ir kolonos, taip pat čia yra vadinamasis „alsavimo bokštelis“ –  metalinis bokštelis, skirtas orui patekti į saugyklą. Kitur šią funkciją atlikdavo paprastas vamzdis. Šiandien ši erdvė atvira koncertams, kinui ir menui, ekskursijoms, audiovizualiniems eksperimentams ir vasaros vandens pramogoms“, – pasakoja Energetikos ir technikos muziejaus vyr. gidas Žilvinas Mikulėnas.

Birželio 15-16 dienomis kurorto lankytojų lauks burbulų dirbtuvės bei aktyvi – net 9 objektų trasa, pasibaigianti vandens čiuožykla. Kurorto metu trumpam visi tapsime mokslininkais – konstruosime vandens raketą ir atliksime mokslinius eksperimentus.

Šeimų dienomis mažieji ir jų tėveliai bus kviečiami į įvairiausias pramogas: burbulų dirbtuvėse galės „tempti“ vandenį, taps tikri didžiausių, net milžiniškų, vandens burbulų pūtimo čempionais, galės sukonstruoti vandens raketą, sudalyvauti varžybose. Renginio dalyviai galės šėlti ir didžiausiu šios vasaros hitu tapusiame putų vakarėlyje. Kai geras oras, visi susitinkame Liepkalnio vandens kurorte!

Programa: https://etm.lt/savaitgali-liepkalnio-vandens-kurorte-vyks-seimu-dienos/

Darbo laikas: 10.00–18.00 val.
Išankstinės registracijos nėra.

Atvykdami į kurortą nepamirškite pasirūpinti maudymosi apranga, rankšluosčiais ir pledais.

Įgyvendina: Energetikos ir technikos muziejus
Globėjas: Vilniaus miesto savivaldybė

Daugiau akimirkų iš Liepkalnio vandens saugyklos kurorto čia.

Pranešimą paskelbė: Agnė Vilkišienė, VšĮ Lietuvos energetikos ir technikos muziejus

Savaitgalį Liepkalnio vandens kurorte vyks šeimų dienos

Facebook Comments