Šalies poilsiautojo portretas: jaunimas – į pajūrį, didmiesčių gyventojai – į Aukštaitiją

Nors pajūris išlieka mėgstamiausia poilsio vieta, tačiau beveik pusė šalies gyventojų atgaivos nuo kasdienių rūpesčių pirmiausia linkę ieškoti kituose regionuose, ypač Aukštaitijoje ir Dzūkijoje. Mažiausiai tinkamų ramaus poilsio vietų, gyventojų manymu, yra Suvalkijoje.

Draudimo bendrovės BTA užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, 39 proc. gyventojų pajūrį laiko tinkamiausia šalyje vieta pailsėti nuo kasdienių rūpesčių ir streso. 17 proc. pirmenybę atiduoda Aukštaitijai, 15 proc. – Dzūkijai. Tuo tarpu Suvalkijoje ilsėtis nori vos 4 proc. gyventojų.

Ieško ir ramybės, ir pramogų

Apklausos duomenimis, pajūris labiausiai vilioja jaunimą bei regionų gyventojus, o didmiesčių gyventojai linkę atrasti ir kitus šalies regionus.

„Lietuvos pajūrio ruožas nėra ilgas, tačiau traukia kaip magnetas daugelį, o ypač – studentus, šeimų dar nesukūrusius gyventojus, mažesnių miestų ir kaimų gyventojus. Sprendžiant pagal didžiausius pajūrio gerbėjus, čia žmonės važiuoja ir pasideginti, ir pramogauti ”,  – sako draudimo bendrovės BTA Žmogiškųjų išteklių skyriaus valdymo vadovė Jevgenija Krikščiūnė.

Tuo tarpu Aukštaitija išsiskiria tuo, kad čia linkę poilsiauti vyresnio amžiaus gyventojai, žmonės su šeimomis (19 proc.), taip pat aukščiausio lygio specialistai bei vadovai (26 proc.).

„Aukštaitija tradiciškai žinomas kaip ežerų, ramaus poilsio gamtoje kraštas. Čia važiuoja norintys privatumo, žmonių netrikdomo poilsio, galimybės pabūti prie vandens. Tiesa, daugėja ir aktyvių pramogų, o lankytojus itin masina nauji traukos taškai, leidžiantys į nuostabų kraštovaizdį pažvelgti tarsi iš paukščio skrydžio. Būtent Aukštaitijoje itin populiarūs, lankomi ir mėgstami apžvalgos bokštai, taip pat šalia Anykščių esantis Lajų takas“,  – sako J. Krikščiūnė.

Mažiausiai atrasta – Suvalkija

Tarp poilsiautojų mėgstamų vietų dar išsiskiria miškingoji Dzūkija (15 proc.), o mažiausiai patraukli atrodo Suvalkija (4 proc.).

„Mūsų inicijuoto internetinio balsavimo metu gyventojai įvardijo daugiau nei 30 vietų Suvalkijoje, kur galima atsipūsti nuo kasdienės įtampos bei streso, tačiau kituose regionuose jų paminėta dar daugiau. Daugelis populiariausių Suvalkijos traukos objektų – kultūrinės kilmės. Tai ir dvarai, ir tautos patriarcho Jono Basanavičiaus tėviškė. Tuo tarpu kiti šalies regionai išsiskyrė gamtiniais objektais, o didžiausia jų koncentracija fiksuota pajūrio krašte“,  – aiškina specialistė.

Balsavimo internete metu kiekviename šalies regione išrinkta po 10 populiariausių vietų pailsėti nuo rūpesčių ir streso. Pirmoji vieta pajūrio ir Mažosios Lietuvos regione atiteko Kuršių nerijos kopoms, Aukštaitijoje – Lajų takui, Dzūkijoje – Dusios ežerui, Žemaitijoje – Platelių ežerui, Suvalkijoje – Sudargo piliakalniams.

J. Krikščiūnės teigimu, Lietuvoje yra nemažai skirtingų tematinių kelionių maršrutų, tačiau iki šiol juose nebuvo išskirtos vietos, tinkamiausios norintiems pailsėti nuo streso. Vykdant projektą „BTA Be streso“, ne tik sudarytas antistresinių vietų žemėlapis, bet ir įrengiamos poilsio zonos įvairiuose miestuose, atkreipiamas visuomenės dėmesys į fizinei bei emocinei sveikatai pavojingus kasdienio streso padarinius.

BTA užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, 90 proc. Lietuvos gyventojų kasdien patiria stresą, o kas antras teigia, kad didžiausias streso šaltinis – darbas. 

TOP10 antistresinių vietų Aukštaitijoje:

1. Lajų takas;
2. Ginučių vandens malūnas;
3. Puntuko akmuo;
4. Kirkilų apžvalgos bokštas;
5. Ladakalnis;
6. Palūšė;
7. Laimės žiburys;
8. Tauragno ežeras;
9. Mindūnų apžvalgos bokštas;
10. Stripeikių bitininkystės muziejus.

TOP10 antistresinių vietų Suvalkijoje:

1. Sudargo piliakalniai;
2. Vištyčio ežeras;
3. Poezijos parkas Marijampolėje;
4. Paežerių dvaras;
5. Buktos pažintinis takas;
6. Zyplių dvaras;
7. Palemono kalnas;
8. Jono Basanavičiaus gimtinė;
9. Amalvos pelkės;
10. Šilelio pažintinis takas.

TOP10 antistresinių vietų Žemaitijoje:

1. Platelių ežeras;
2. Mosėdis;
3. Germanto ežero pažintinis takas;
4. Menčių karjeras;
5. Masčio ežeras;
6. Taurų nuotykių parkas;
7. Ilgio ežero pažintinis takas;
8. Lopaičių piliakalnis;
9. Salantai;
10. Lūksto ežeras.

TOP10 antistresinių vietų Dzūkijoje:

1. Dusios ežeras;
2. Metelio ežeras;
3. Merkinės piliakalnis;
4. Čepkelių raistas;
5. Metelių apžvalgos bokštas;
6. Merkinės piramidė;
7. Ūlos akis;
8. Obelijos ežeras;
9. Žuvinto rezervatas;
10.Meškos šikna.

TOP10 antistresinių vietų pajūryje ir Mažojoje Lietuvoje:

1. Kuršių nerijos kopos;
2. Olando kepurė;
3. Smiltynė;
4. Karklė;
5. Drevernos uostas;
6. Nida;
7. Juodkrantė;
8. Ventės ragas;
9. Aukštumalos pažintinis takas;
10. Rusnė.

Apie BTA:

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2018 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2018 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 420 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta virš 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 47 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima”

Facebook Comments