Rekordinė „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“ – violončelininkės Kornelijos Kupšytės rankose

Jubiliejinį dešimtąjį kartą vykusiame „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso apdovanojimų renginyje rekordinė 5 tūkst. eurų stipendija visuomenės ir komisijos sprendimu įteikta violončelininkei Kornelijai Kupšytei.

Klaipėdos vardą garsina ir Lietuvoje, ir pasaulyje

Rugsėjo pabaigoje prasidėjusi talentingų Klaipėdos krašto jaunuolių paieška šventiškai finišavo „Švyturys BHouse“ erdvėje, kur buvo paskelbta, kas laimėjo bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ įsteigtą net 5 tūkst. eurų stipendiją. Po trijųkonkurso etapų, į kuriuos buvo įtraukta ir savo balsus galėjusi atiduoti visuomenė, ir garbinga komisija, įspūdinga finansinė paskata atiteko violončelininkei K. Kupšytei.

„Švyturio stipendija tai ne tik metų įvykis, renginys, paskatos stipendija. Mano nuomone, šios iniciatyvos didžiausia vertė – rūpestis, kuris vienija žmones, taip pat tai leidžia dar labiau didžiuotis savo gimtuoju miestu, jo žmonėmis. Labai svarbu tai, kad jos dėka mes mokame pasidžiaugti vieni kitais, mokame įvertinti, paskatinti ir pastūmėti“, – sakė apdovanojimą atsiėmusi K. Kupšytė.

K. Kupšytė – jaunosios kartos solistė, tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtoja, kurią galima išgirsti tiek aktyviai koncertuojančią Lietuvoje, tiek didžiosiose užsienio scenose. Nuo 2023 m. ji dalyvauja „White&Black“ projekte, o taip pat yra Klaipėdos violončelių kvarteto narė. K. Kupšytė yra trečioji muzikos pasaulio atstovė, kuriai atitenka „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“.

Įkvepianti talentų įvairovė

„Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursą organizuojančios bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas apdovanojimų ceremonijos metu sakė, kad nors konkursas vyksta jau dešimtus metus, išrinkti nugalėtoją niekada nebūna lengva.

„Per dešimtmetį daug kas pasikeitė, bet vienas dalykas išlieka toks pats – kiekvieną kartą sudėtinga išrinkti nugalėtoją, nes kasmet kone kiekvienas finalininkas yra vertas apdovanojimo. Neabejoju, kad tai yra geras ženklas. Tai reiškia, kad Klaipėda turi talentingų ir stiprių žmonių, kurie kūrė, kuria ir kurs vienintelio Lietuvos jūrų miesto ateitį“, – kalbėjo R. Viršilas, kuris taip pat užėmė ir garbingas komisijos nario pareigas.

Jam antrino ir dar vienas komisijos narys, Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, pabrėžęs talentų skatinimo svarbą.

„Pats svarbiausias turtas yra žmogus, būtent jis sukuria miestus. Todėl labai džiaugiuosi šia inciatyva, kuri šiandien mini savo 10-metį. Tikiuosi, kad ji išliks ilgam. Ačiū visiems tiems, kurie dalyvavo. Laimėtojai yra visi, kurie dalyvavo šiame procese. Todėl linkiu būti kūrėjais, būti savo miesto patriotais bei savo idėjomis, mintimis, darbais prisidėti, kad Klaipėda klestėtų“, – sakė A. Vaitkus.  

Komisiją taip pat sudarė „Vakarų ekspreso“ direktorius bei vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus, Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys ir Jūrų inžinerijos katedros mokslininkas, technologijos mokslų daktaras Paulius Rapalis, kuris „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursą laimėjo pernai.

Į finalistų penketuką, kurį savo balsais sudarė visuomenė, be violončelininkės K. Kupšytės pateko transporto inžinerijos doktorantas Evgenii Iamshchikov, kino režisierė Ksenia Frolova, ekologinio pilietiškumo ugdymo ir klimato kaitos lauką tyrinėjanti trečio kurso doktorantė Samanta Štraupaitė ir 2023 m. Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Lenkijoje net du bronzos medalius iškovojęs Edvinas Vaičiulis.

Pranešimą paskelbė: Paula Zlatkutė, UAB „INK agency“

Rekordinė „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“ – violončelininkės Kornelijos Kupšytės rankose

Facebook Comments