„Ratilio“ kviečia pažvelgti į laimę iš mitologinės perspektyvos

Kas yra tikra laimė? Kur ją rasti? Kodėl vieniems sekasi, o kitiems – ne, ir ką daryti, jei, rodos, gimei nelaimingą valandą? Tokius ir panašius klausimus gegužės 21 d. 19.00 val. svarstys Vilniaus universiteto (VU) folkloro ansamblio „Ratilio“ pasakotojai, VU Teatro salėje pristatydami muzikinę mitologinių sakmių programą „Gandras ant stogo, laimė pastogėj“.

Parengęs pasakojimų programą apie laumes („Laumių monai“, 2021 m.) ir kaukus („Kaukų išdaigos“, 2023 m.), šiemet „Ratilio“ kreipia žvilgsnį į deivės Laimos vietą mitinėje pasaulėvokoje ir atspindžius šiuolaikiniame gyvenime. Ansamblio nariai, gilindamiesi į mitologinę medžiagą su mitologe dr. Daiva Vaitkevičiene ir lavindamiesi istorijų pasakotojos Mildos Varnauskaitės užsiėmimuose, paruošė naujus pasakojimus, kuriuose lietuvių tautosaka vėl atsiskleidžia kaip niekad aktualumo neprarandantis aruodas, kalbantis apie mus ir mūsų dabartines patirtis.

Visada su jaunimu mėgusi dirbti ansamblio vadovė Milda Ričkutė programos temą rinko galvodama apie ansamblio narius studentus ir visus jaunus žmones. „Tikiuosi, kad ji bus aktuali jauniems žmonėms renkantis savo gyvenimo kelią, specialybę, draugus, partnerius, ieškantiems, kuriantiems, nusiviliantiems, atrandantiems. Dabartiniai tėvai labai stengiasi savo vaikus visapusiškai lavinti ir prusinti, leisdami juos į meno ir sporto mokyklas, įvairius būrelius, samdydami korepetitorius ir mokytojus, o paaugęs vaikas nebežino, kuo jis norėtų būti, kokį gyvenimo kelią rinktis, nes jam daug kas sekasi, jis daug ką žino, bet ar pasirinkta studijų sritis ar mokslo kryptis džiugina jo širdį?“ – svarsto „Ratilio“ vadovė, kviesdama atsakymų apie laimę pasidairyti tautosakoje.

Publikai žadamas išties spalvingas renginys. Kiekvienas ansamblio pasakotojas – savitas, gimtąja pietų aukštaičių, kauniškių, panevėžiškių, raseiniškių, kretingiškių šnekta kuriantis vis kitą pasaulį, įtraukiantį kartu džiaugtis, liūdėti, pavydėti, pykti, sirgti už kitą, ryžtis nuotykiui – jausti ir užjausti. Besimainančią nuotaiką, jausmus, mintis sustiprins pasakojimus apipinančios sutartinės, atitarinės, instrumentinės improvizacijos ir kitos gyvõs muzikos gijos. Laukia jaukus vakaras, padėsiantis pailsėti nuo nūdienos triukšmo ir atsigręžti į svarbiausius dalykus, galbūt net išvysti savo dalią kitaip.

VU folkloro ansamblis „Ratilio“ – seniausias miesto folkloro ansamblis Lietuvoje, puoselėjantis tradicinę kultūrą ir autentišką santykį su ja, koncertine, švietėjiška, leidybine veikla stengdamasis, kad folkloro žavesį atrastų kuo daugiau žmonių.

Daugiau informacijos apie renginį ir ansamblio gyvenimą rasite „Ratilio“ internetiniame tinklalapyje ir „Facebook“ paskyroje.

Renginio organizatoriai: VU Kultūros centras ir VU folkloro ansamblis „Ratilio“

Bilietus platina: kakava.lt

Pranešimą paskelbė: Irina Bukina, Vilniaus universitetas

„Ratilio“ kviečia pažvelgti į laimę iš mitologinės perspektyvos


„Ratilio“ kviečia pažvelgti į laimę iš mitologinės perspektyvos


„Ratilio“ kviečia pažvelgti į laimę iš mitologinės perspektyvos

Facebook Comments