Prasidėjo paroda „Pelenė“: visos grožio tendencijos vienoje vietoje (nuotraukos)

Nuo penktadienio parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ užlies pavasaris: čia susitinka ryškios spalvos, kvapai, tekstūros ir visos svarbiausio grožio industrijos tendencijos. Tris dienas truksiančioje didžiausioje grožio industrijos parodoje „Pelenė“ šiemet laukiami tiek šios srities profesionalai, tiek visi neabejingi madai bei ieškantys įkvėpimo atsinaujinti.

Makiažo specialistai savo ruožtu sako, kad šiemet ne tik rūbų spintose, bet ir kosmetinėse vyraus spalvoti akcentai, kuriuos kiekviena moteris gali labai individualiai interpretuoti ir jais žaisti.

Pamirškite „nupieštą“ veidą – karaliauja gaiva ir natūralumas

Šį sezoną madingas ryškus ir spalvingas makiažas toli gražu nereiškia, kad kasdien reikia dažytis taip, kaip matome žurnaluose ar ant podiumo. Makiažo meistrė ir pirmosios makiažo studijos Lietuvoje įkūrėja Karolina Taraškevič-Bethel sako, kad viena svarbiausių tendencijų išlieka gaivus ir natūralus įvaizdis.

„Jokių „pieštų“ veidų, jokių matinės kaukės efektų! Priešingai – gaiva, natūralumas, unikalus ir jūsų individualų grožį paryškinantis įvaizdis yra šio sezono „topas“. Juk sunkios, matinės pudros, stipriai maskuojantys makiažo pagrindai visų pirma sausiną odą ir tikrai nekuria trokštamo efekto. Kaip tik spuogeliai, raukšlelės, nelygumai tik dar labiau išryškinami. Todėl rinkitės lengvus, šviesą atspindinčius makiažo pagrindus, išbandykite ryškių spalvų šešėlių akcentus, išmėginkite kreminius skaistalus ir džiaugsitės nauju įvaizdžiu. „Pelenė“ – puiki vieta konsultuotis tartis ir sužinoti atsakymus į jums rūpimus klausimus“, – šio sezono tendencijas komentuoja specialistė.

Jai antrina ir „SLA Academy Vilnius“ įkūrėja Gritė Maruškevičiūtė, turinti patarimų, kaip nepasimesti eksperimentuojant su spalvomis.

„Šių metų spalvos ryškios, elektrinės. Tačiau nepatariu kopijuoti įvaizdžių iš žurnalų ar tiesiai nuo podiumo. Perleiskite tendenciją per savo filtrą – gali būti, kad jums puikiai tiks tiesiog akies kamputyje mažas ryškios spalvos akcentas. Galbūt žaliaakei, kuri rinksis ryškią, gėlėtą suknelę, labai tiks mažas elektrinis žalias pravedimas. Milano, Londono, Paryžiaus gatvės madoje įsitvirtina būtent tokie subtilūs, ryškesni pravedimai, taip pat rožiniai, geltoni ar žali šešėliai, bet tai tikrai nėra labai ryškus makiažas. Svarbu jums tinkantys, maži iškalbingi akcentai“, – sako G. Maruškevičiūtė.

Lūpdažis ant skruostų? Kodėl gi ne!

Skaistalai ant vokų ar lūpdažiai ant skruostų – tai visiškai priimti triukai, kurie leidžia suformuoti tokį kosmetikos priemonių krepšelį, kuris jums tinka ir kuriame nėra bereikalingų priemonių.

„Pagrindinė kosmetikos priemonių paskirtis yra būti naudojamiems, puošti jus, o ne gulėti kosmetinėje ar stalčiuje. Todėl, pavyzdžiui, renkantis lūpdažius pirmiausia galvokite, kas tinka jums, kas dera prie plaukų, odos, akių spalvos. Tarkitės su specialistais, nes kartais klaida daroma nepagalvojant, kad lūpdažis gali išryškinti net ir dantų spalvą, ypač, jei jie nėra tobulai balti. Nekaupkite kosmetikos priemonių, o rinkitės tas, kurias tikrai naudosite“, – rekomenduoja K. Taraškevič-Bethel.

Turėkite omenyje, kad šiuolaikinė kosmetika labai universali, tik nepamirškite specialisto paklausti, kaip jas naudoti tinkamai.

„Parodoje „Pelenė“ tikrai konsultuosime visus norinčius išsirinkti jiems tinkančią kosmetiką. Specialistai patars ir paaiškins, kaip lūpdažį panaudoti vietoj skaistalų ir atrodyti žavingai. Svarbiausia – klauskite, domėkitės, jei norite – atsineškite savo kosmetikos krepšelį ir mes padėsime atlikti jo pavasarinę reviziją“, – sako G. Maruškevičiūtė.

Brandžios moters makiažas – svarbu saikas ir maži triukai

Dar vienas svarbus nesenstantis specialistų patarimas – makiažo priemones ir stilių rinkitės pagal savo amžių.

„Viena didžiausių klaidų – neįvertinti, kad brandžios moters odos reljefas pakinta, jame atsiranda daugiau smulkių raukšlelių, ir nepaisant to jis vis tiek gausiai dengiamas kompaktine ar biria pudra. Nepakankamai sudrėkinta oda tuomet atrodo prastai, o raukšlelės bei nelygumai išryškėja. Dar viena klaida – noras vyresnių moterų vokus tepti perlamutriniais, blizgiais šešėliais. Na, ir trečioji klaida – ryškūs, tamsūs, griežtos formos antakiai. Taip moteris atrodo tik dar vyresnė, todėl tikrai rekomenduoju įvairius šviesius atspalvius ir natūralią antakių formą“, – didžiausias klaidas vardija makiažo meistrė G. Maruškevičiūtė.

Pasak jos, brandžiai odai labiausiai tinka elegantiškas, subtilus makiažas, kurio pagrindinis akcentas – skaisti, drėgmės nestokojanti oda, skaistalais paryškinti skruostai.

„Brandžioms moterims taip pat tinka ir prancūziška tendencija, kai akys ryškinamos ne tamsiomis spalvomis, bet išryškinama natūrali akių spalvą. Pavyzdžiui, mėlynakėms, pilkaakėms puikiai tinka persikiniai, pilkšvi šešėliai, išryškinantys būtent akių mėlį. Žaliaakėms tiktų švelnios haki spalvos ar subtiliai alyviniai atspalviai. Rudakėms, kurių akys ir taip ryškios, tiktų melsvi, alyviniai atspalviai suteikiantys gaivumo“, – akių spalvą išryškinančias kombinacijas vardija specialistė.

Penkios salės grožio

Parodoje „Pelenė“ šiemet tradiciškai laukiami ne tik makiažo meistrai, plaukų, odos, nagų priežiūros bei stiliaus profesionalai, bet ir visi mylintys ir norintys puoselėti savo grožį.

„Visas tris dienas vyks speciali profesionalams skirta programa, taip pat dėmesio lauks ir savo darbus pristatys juvelyrai, rūbus bei aksesuarus kuriantys mados ženklai. Ypatingos staigmenos čia laukia ir ieškančių kvepalų pasaulio naujovių. Be to, šiemet ypač didelis dėmesys skiriamas odos priežiūros, jos sveikatos temai, tad kiekvienas čia apsilankęs tikrai išeis žinodamas daugiau ir mokėdamas geriau pasirūpinti savo oda bei grožiu“, – sako „Litexpo“ projektų vadovė Dovilė Vertelytė.

Balandžio 5–6 d. paroda lankytojų lauks nuo 10 iki 19 val., o balandžio 7 d. nuo 10 iki 17 val.

Parodos galerija: http://bit.ly/PrasidejoPelene2019

Pranešimą paskelbė: Lina Valantiejūtė, UAB „Idea Prima”

Facebook Comments