Prasideda vienas svarbiausių metuose žirginio sporto renginių – „Atviras Lietuvos konkūrų čempionatas“

Nuo ketvirtadienio, liepos 8 dienos, „Harmony Park“ (Kauno raj., Vaizgakiemis) taps Lietuvos ir užsienio žirgų sporto gerbėjų traukos epicentru. Čia keturias dienas vyks „Atviras Lietuvos konkūrų čempionatas 2021“, kuriame varžysis net 260 duetai, o mūsų šalies sportininkai kovos dėl Lietuvos čempionų vardo.

Vienas svarbiausių metų žirginio sporto renginių vyks liepos 8-11 dienomis. Jame varžysis profesionalūs sportininkai, jaunieji raiteliai bei mėgėjai, taip pat vyks poni žirgų klasės užskaita.

Nors renginys atviras – jame varžysis ir kitų šalių sportininkai, tačiau dėl mūsų šalies čempionų vardo galės konkuruoti tik Lietuvos atstovai. Sportininkai varžysis ir dėl piniginių renginio prizų, kurių fondas šiemet sudaro net 20 tūkst. eurų.

„Džiaugiamės, jog turime galimybę organizuoti varžybas sportininkams ir tuo pačiu įspūdingą renginį žiūrovams. Metai buvo nelengvi, sportininkai turėjo gerokai mažiau varžybų dėl COVID-19 situacijos, todėl visos varžybos, vykdomos pastaraisiais mėnesiais, turi tiek sportininkams, tiek jų žirgams išskirtinę vertę“, – sako Gintarė Šakytė, Lietuvos žirginio sporto federacijos generalinė sekretorė.

Konkūrų maršrutus statys tarptautinės kategorijos maršrutų dizaineris iš Maskvos Vladimir Platov, varžyboms teisėjaus tarptautinės kategorijos teisėjai Alvija Gražulytė ir Darek Orzol bei nacionaliniai teisėjai Regina Gražulienė ir Daiva Leonavičiūtė.

Varžybų organizatoriai pripažįsta, kad ruošiantis čempionatui buvo nerimo dėl COVID-19 keliamų iššūkių, bet renginio populiarumas pranoko lūkesčius.

„Mums nepaprastai reikšminga, jog čempionatas pritraukė tokią gausą dalyvių. Nekantraujame pamatyti sportininkų ir žirgų duetus varžybų aikštėje ir išaiškinti šių metų čempionus. Be viso to, esame labai dėkingi rėmėjams, kurie sutiko prisidėti prie šio renginio įgyvendinimo, esame tikri, kad šis renginys ne tik sportininkam taps metų įvykiu, bet ir renginių pasiilgusiems žiūrovams“, – sako G. Šakytė.

Atvykti į renginį kviečiami visi neabejingi žirgams žmonės. Renginys žiūrovams – nemokamas, o įspūdingiausi reginiai laukia šeštadienį ir sekmadienį. Šeštadienio vakarą vyks parodomosios važiavimo kinkiniais varžybos, o sekmadienį, 15 val., prieš pagrindinį konkūrą vyks dailiojo jojimo parodomoji programa.

„Žirgų sportas – išskirtinis, istoriškai svarbus, tačiau Lietuvoje gerokai per mažai dėmesio sulaukiantis sportas, tad mums garbė prisidėti prie jo populiarinimo. Tikimės, jog mūsų indėlis bent kiek prisidės prie to, kad išugdytume pasaulinio lygio sportininkus, kurie garsins Lietuvos vardą, o žirgų sportas įgis ne menkesnį populiarumą, nei plaukimas po olimpinių Meilutytės pasirodymų“, – sako pagrindinio renginio rėmėjo VMG grupės generalinis direktorius Egidijus Mockus.

Renginį taip pat remia ,,Porsche“, ,,Sorainen“, „Agrologistika“,  „Livila“, „Akvilė“, „Helvina“, „Arena HD Baltic“, „Audruvis“, ir kt.

Atvirąjį Lietuvos konkūrų čempionatą organizuoja Lietuvos žirginio sporto federacija ir NSO Sporthorses.

Rasti čempionato programą, sekti rezultatus ir susipažinti su kita svarbia informacija galima čia.

Pranešimą paskelbė: Tadas Valančius, UAB „Publicum”

Facebook Comments