Praktiškos dovanų idėjos paaugliui

Nesuklysime pasakę, kad ieškant dovanų, visuomet yra sunkiausia pradžiuginti paauglius. Jie – jau nebe vaikai, tačiau ir suaugusiais juos būtų sunku pavadinti. Be to, vieni iš jų akylai stebi vyraujančias tendencijas, o kiti, priešingai, stengiasi sulaužyti visas įmanomas taisykles ir kritikuoja juos supančią aplinką. Visgi, nepriklausomai nuo to, kokiai grupei priklauso paauglys, jam turėtų patikti daugelis žemiau aptariamų dovanų – jos bus ne tik įdomios, bet ir praktiškos.

Išmanieji laikrodžiai

Nors iš pradžių išmanusis laikrodis gali atrodyti tik kaip madinga užgaida, neskubėkite jo nuvertinti. Tokie prietaisai paauglius gali paskatinti gyventi sveikiau ir aktyviau – jie seka nueitus žingsnius, stebi pagrindinius sveikatos rodiklius, miego kokybę ir ragina siekti užsibrėžtų tikslų. Parinkę tokią dovaną, paauglius netiesiogiai paskatinsite dažniau pajudėti ir rinktis aktyvesnį laisvalaikį. Žinoma, išmanieji laikrodžiai nestokoja ir papildomų pramogų, tačiau būtent dėl jų jaunuoliai juos mielai nešioja ant rankos.

Elektroniniai knygų skaitytuvai

Tokia dovana gali būti naudinga tiek knygas mėgstantiems, tiek su jomis sunkiau susidraugaujantiems jaunuoliams. Pirmuoju atveju paaugliai džiaugsis galėdami su savimi kur kas patogiau pasiimti net ir visą knygų kolekciją – dėl to jiems nereikės apsikrauti sunkiai sveriančiais krepšiais. Tuo tarpu neskaitančius jaunuolius labiau domins išskirtinis elektronikos prietaisas, tačiau norint įsitikinti jo galimybėmis, atžaloms teks perskaityti ir vieną kitą knygą. Gali būti, kad tai taps nauju jų pomėgiu.

Žaidimų kėdės

Vargu, ar pavyks atpratinti paauglius žaisti kompiuterinius žaidimus, tačiau tikrai galime pasistengti, kad užsiimdami šia veikla, jie turėtų kaip įmanoma mažiau žalos. Prie to ženkliai prisideda žaidimų kėdės, kurios užtikrina kur kas patogesnę, taisyklingesnę sėdėseną ir leidžia išvengti skausmų ir kitų nemalonių ilgo sėdėjimo padarinių. Iš esmės toks baldas tinka ne tik žaidėjams, bet ir visiems kitiems, daugiau laiko praleidžiantiems sėdimoje pozicijoje. Tuo labiau, kad šių kėdžių dizainas yra labai stilingas ir šiuolaikiškas – jos lengvai atras vietą jaunuolių kambariuose.

Sėdmaišiai

Toliau kalbant apie paauglių kambarių atnaujinimą, reikėtų paminėti ir sėdmaišius – jei jiems turite pakankamai laisvos vietos, tokie baldai tikrai bus mielai panaudoti. Jie vertinami dėl išskirtinio komforto ir labai plataus dizaino pasirinkimo. Tiesa, rinkdami spalvas ir stilistiką, turėtumėte pagalvoti apie paauglių skonį – šiuo atveju labai lengva priimti neteisingą sprendimą. Jei abejonių labai daug, kartu su jaunuoliu nutarkite, kuris sėdmaišis jo kambariui tiktų labiausiai.

Nešiojami kompiuteriai

Norime to ar ne, tačiau atžaloms galiausiai reikalingas asmeninis kompiuteris, kuris tikrai bus įvertintas kaip puiki dovanos idėja. Dėl galimybės juos patogiai pasiimti su savimi, dažniausiai pasirenkami nešiojami modeliai – juos jaunuoliai galės pritaikyti ir studijų metais. Nors įprastam naršymui dažniausiai pakanka paprastesnių prietaisų, norėdami greitu metu išvengti papildomų pirkinių, iš karto turėtumėte atsižvelgti į jaunuolio pomėgius. Pavyzdžiui, jei jis žaidžia kompiuterinius žaidimus ar jau dabar praktikuojasi su grafikos apdorojimo programomis, atitinkamai reikės galingesnių, geresniais parametrais aprūpintų kompiuterių.

Į jų pomėgius orientuotos dovanos

Praktiškos bus tos dovanos, kurias paaugliai vienaip ar kitaip galės pritaikyti kasdienybėje, tad pravartu atsižvelgti ir į jų pomėgius. Pavyzdžiui, jei jaunuoliai mėgsta ant ledo atlikinėti įvairiausius triukus, jiems pravers dailiojo čiuožimo pačiūžos, o jeigu jiems labiau prie širdies ledo ritulys, reikėtų dovanoti šiam sportui pritaikytą avalynę. Tą patį galima pasakyti ir apie fotografiją: jei nuotraukas paaugliai prisimena tik vakarėlių metu, galima nupirkti momentinį fotoaparatą, o jeigu jaunuoliai svajoja tapti profesionalais, verta pagalvoti apie veidrodinį modelį. El. parduotuvėje Pigu.lt veidrodiniai fotoaparatai nustebins plačiu pasirinkimu – čia tikrai surasite paaugliui patiksiančią dovaną.

Visos šios dovanos yra pakankamai skirtingos, tad bent kelios iš jų turėtų patikti Jūsų paaugliui. Geriausia, jei kuo daugiau sužinosite apie jo pomėgius ir asmenybę: taip dar labiau padidinsite šansus, kad Jūsų išrinkta dovana jaunuoliui iš tiesų patiks. 

Facebook Comments