Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Poezijos pavasaris Klaipėdoje

Buvo manančių, kad šiemet poezijos paukštė aplenks Klaipėdą. Skubame visus poezijos kūrėjus, mėgėjus, skaitovus nuraminti – gandai gerokai buvo perdėti. Poezijos paukštė nėra įnoringa ir puikiai žino, jog mūsų mieste apstu jos gerbėjų, todėl dėmesio: pirmadienį, gegužės 20 d.,  Klaipėdoje prasideda Poezijos pavasaris. Ir prasideda jis netradiciškai – prie namo Kretingos gatvė 55, kur gyveno poetas Paulius Drevinis, šiemet, beje, jam sukanka 100 metų. Susirinkę jo bičiuliai, gerbėjai ir kūrėjai prisimins poetą ir pakvies į pamarį poezijos paukštę. Tą pačia gegužės 20 d. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos mažajame kiemelyje eiles skaitys visi, kas tik pageidauja, nes „Eilės liesis laisvai.“

Toliau renginiai vyks visą savaitę be sustojimo. Antradienį grupė Klaipėdiečių vyks į Mosėdį dalyvauti Vytauto Brenciaus skaitymuose, o kitą dieną tradiciniai skaitymai Skulptūrų parke „Išėjusiems“, ketvirtadienį kita klaipėdiečių grupė vyks į Juodkrantę pagerbti savo skyriaus narės Onutės Dovidavičiūtės Pučenios atminimą. Penktadienį dar vienas tampantis tradiciniu skaitymas „Žodis – garsas – vanduo“ ant kavinės „Meat Lovers“ stogo (Danės g. 1). Na, o šeštadienį, gegužės 25 d. sulaukę desanto iš Vilniaus bei kitų pasaulio vietų, sėsim į laivą ir eilėmis garbinsime marias bei jūrą. Vėliau bibliotekos kiemelyje vyks baigiamieji poezijos pavasario skaitymai.

Poezijos pavasario skaitymuose žada dalyvauti gausus būrys poetų iš užsienio šalių.

Poezijos pavasarį remia Klaipėdos miesto savivaldybė, renginių partneriai: Klaipėdos apskrities viešoji biblioteka, Skuodo rajono Romualdo Granausko ir Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos, Skuodo literatų klubas „Nojus“, Klaipėdos skaitymo mėgėjų kertelė „Tarp eilučių“ Liudviko Rėzos kultūros centras.

Renginiai nemokami

Pranešimą paskelbė: Ieva Grigaitytė, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Facebook Comments