Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Po Lietuvą keliaujantis „Mainytuvių-atiduotuvių“ renginys maloniai nustebino ir šiauliečius

Šiauliuose įvyko neįprastas, gyventojų nuostabą ir „milijoninį“ dėkingumą sužadinęs renginys –  daiktų ir drabužių „Mainytuvės-atiduotuvės“. Čia šiauliečiai ir miesto svečiai galėjo ne tik nemokamai mainytis savo rūbais ir daiktais, bet juos pasiimti ir tiesiog už „ačiū“. Per Lietuvos miestus keliaujantis drabužių atiduotuvių-mainytuvių projektas „giver tag“, kartu su Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro daiktų dalijimosi stotele „Daiktų kiemas“ šiauliečiams išdalino daugiau nei 160 daiktų bei visą spintą puikių rūbų ir aksesuarų.

Nemokami rūbai ir džiugino, ir stebino

Povilo Višinskio aikštėje stovėjusias „giver tag“ ir ŠRATC „Daiktų kiemas“ palapines lankė tiek norintys atnaujinti savo daiktų bei rūbų spintas, tiek nusiteikę atiduoti dar geros kokybės, bet jau pabodusį savo turtą. Vyresni šiauliečiai sunkiai galėjo patikėti, kad puikios kokybės sijonas ar švarkelis – visiškai nemokami. „Aš negalėjau patikėti. Mergaitės mane taip gražiai papuošė, dar ir karolius naujus surado“, – savo naujais drabužiais džiaugėsi ponia Vitalija ir pridūrė, kad į kitą renginį būtinai atneš ir savo nebenešiojamų, tačiau dailių bei kokybiškų suknelių.

Tuo tarpu jaunimas drabužius rinkosi drąsiai, aktyviai peržiūrinėjo pakabas, fotografavosi, o nenorėdami likti skolingi, skubėjo į namus ieškoti, ką galėtų išmainyti į savo naujus radinius. „Pagaliau ir Šiauliuose įvyko kažkas tokio! Seku, ką siūlo Vilnius ar Kaunas, kokie renginiai ten vyksta ir labai džiaugiuosi, kad tvari mada, keitimasis [daiktais] pristatyti ir Šiauliuose. Manau, kad mūsų žmonėms reikia tokių renginių. Pažiūrėkite, kiek besišypsančių moterų čia!“, – pasakojo Povilas, atiduotuvėse-mainytuvėse sau radęs naujus marškinius.

Savo drabužiais renginyje dalinosi ir viena jo organizatorių – šiaulietė Kristina, Instagrame kurianti tvarios mados tinklaraštį „k.dolerine“, tuo tarpu iš Kauno atvykusi  Instagramo turinio kūrėja Barbora Augustė arba stilinga silkė („dressedherring“) šiaulietėms negailėjo stiliaus ir tvarios mados patarimų.

Surinkta virš 5 mln. „Ačiū!”

Viso renginio metu „Daiktų kiemo“ palapinėje buvo išmainyti-atiduoti daugiau nei 160 pačių įvairiausių daiktų:  indų, šviestuvų, knygų, žaislų ir kt.. Nemokami daiktai į renginį atkeliavo iš visų Šiaulių regiono „Daiktų kiemas“ stotelių, į kurias savo nebereikalingus, bet dar gerus daiktus sunešė vietiniai gyventojai.

Šiauliečiai už pasiimamus daiktus mainais atnešė savo, o neturėję nieko mainomo, ant lapelių rašė „Ačiū“, kuriuos, norėdami išreikšti didžiulį dėkingumą, daugino iš šimtų, tūkstančių, milijonų ar net meškų didumo. Taip pavyko surinkti net virš 5 milijonus nuoširdžių padėkų. Jos visos skirtos į „Daiktų kiemas“ stoteles daiktus kada nors atnešusiems žmonėms ir ŠRATC darbuotojams, kurie daiktus gelbėja iš į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles pristatomo atliekų srauto.

Daug kas nežino

Kai kuriems šiauliečiams dalijimosi daiktais stotelės –  jau nebe naujiena. Vieni į renginį atvyko nešini savo daiktais, kiti žadėjo juos pristatyti tiesiai į stoteles, treti pasakojo ten karts nuo karto atvykstantys ir atvežantys kažką naudingo. Tačiau nemaža dalis šiauliečių apie „Daiktų kiemą“ nebuvo girdėję. „Džiaugiamės, turėję galimybę pristatyti savo veiklą ir renginio svečiams, kurie apie „Daiktų kiemą“ išgirdo pirmą kartą. Tuo pačiu pristatėme ir rugsėjo mėnesį būsimą stotelių tinklo naujovę – www.daiktukiemas.lt internetinę svetainę su daiktų rezervavimo sistema. Tikimės, kad daiktus pasiėmę žmonės elgsis su jais taip pat atsakingai, kaip ir daiktus atnešę žmones, o kai jų nebereikės ir vėl atneš į dalijimosi daiktų stoteles pasidalinti su kitais.“, – kalbėjo „Daiktų kiemas“ veiklos priežiūros ir organizavimo vyr. specialistė Jurgita Udrienė.

Pranešimą paskelbė: Monika Krėpštienė, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras

Facebook Comments