Pirmoji ponia: tautos tradicijos gyvos ir esant toli nuo Lietuvos

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė šeštadienį dalyvavo Londono Stratfordo rotušėje vykusiame folkloro koncerte „75 dainų pynė“, skirtame lietuvių bendruomenės Jungtinėje Karalystėje 75-osioms metinėms.

Pirmoji ponia akcentavo, kad lietuviška daina, tautinis šokis, liaudies meninė kūryba – neatsiejama mūsų tautos kultūrinės tapatybės dalis.

„Ilgus šimtmečius brangintos ir šiandien nuoširdžiai puoselėjamos lietuviško folkloro tradicijos – tai lietuvių savitumo ir bendrystės simbolis. Džiugu, kad mūsų tautos saviraiškos tradicijos gyvos ir toli nuo Lietuvos“, – šventės dalyviams sakė D. Nausėdienė.

Pasak pirmosios ponios, meno kolektyvų veikla Jungtinėje Karalystėje padeda puoselėti lietuvių tautos kultūrinės tapatybės branduolį ir perlą – gimtąją lietuvių kalbą, taip pat plačiai pasauliui skleidžia žinią apie mūsų šalį ir pristato jos kultūrą.

D. Nausėdienės teigimu, „75 dainų pynė“ ne tik primena reikšmingo Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės jubiliejaus sukaktį, bet ir simbolizuoja jungtį, kuri per ilgaamžes lietuvių tautos tradicijas sieja įvairias išeivijos kartas, telkia gimtinėje ir svečiose šalyse gyvenančius lietuvius

Šventiniame koncerte dalyvavo meno kolektyvai, aktyviai veikiantys ne tik Londone, bet ir Mančesteryje, Piterbore, Lidse bei kituose Didžiosios Britanijos miestuose, taip pat Lietuvos policijos ansamblis.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Facebook Comments