Pirmoji lietuvių kelionė lėktuvu: leidosi jau sulaukę pilnametystės, dažniausiai keliavo į Jungtinę Karalystę

Skrydžiai lėktuvu jau yra tapę neatsiejama lietuvių atostogų dalimi – turizmo ekspertai skaičiuoja, kad šiais metais vien į Turkiją keliavo vienas iš dešimties tautiečių. Vis tik, remiantis „Tez Tour“ užsakymu atliktos reprezentatyvios keliautojų apklausos duomenimis, 22 proc. šalies gyventojų niekada nėra keliavę lėktuvu.

„Statistika rodo, kad dažniausiai nuo kelionių lėktuvu žmones sulaiko kainos faktorius – taip atsakė 40 proc. nekeliaujančių asmenų. Vienas iš penkių apklaustųjų mieliau renkasi keliones Lietuvoje, po 15 proc. respondentų – keliauja kitu transportu, sunkiai suderina atostogų laiką ar iš viso neturi tam laiko“, – rezultatus pristato Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Pirmasis skrydis – sulaukus pilnametystės

Apklausos rezultatai atskleidžia, kad daugiau nei pusė mūsų šalies gyventojų pirmą kartą lėktuvu skrido tik sulaukę pilnametystės. Dažniausiai į pirmąjį kelionę lėktuvu jie leidosi sulaukę 18-24 m. amžiaus – taip atsakė 29 proc. apklaustųjų. 25 proc. respondentų keliavo būdami vyresni nei 25 m. amžiaus, dar tiek pat jų – nepilnamečiai.

Pasak I. Aukštuolytės, pirmosios kelionės laikas priklauso ir nuo dabartinio žmogaus amžiaus. Dažniausiai 18-29 m. amžiaus jaunuoliai į savo pirmąją kelionę lėktuvu leidosi būdami 10-17 m., o vyresnio amžiaus respondentai savo pirmojo skrydžio teko palaukti ilgiau.

Rinkosi Jungtinę Karalystę, Turkiją

Lietuvos oro uostų duomenimis, būtent prieš dešimtmetį, kai dauguma dabartinio 18-29 m. amžiaus žmonių leidosi į pirmąją savo kelionę, tarp populiariausių užsakomųjų skrydžių krypčių, pagal keleivių dalį, rikiavosi Turkija (39 proc.), Graikija (12 proc.), Ispanija (11 proc.) ir Egiptas su Bulgarija (po 10 proc.). Tais pačiais 2013 metais tarp reguliarių skrydžių, pagal keliautojų skaičių, populiariausios kryptys buvo Jungtinė Karalystė (19 proc.), Vokietija (13 proc.) ir Norvegija (9 proc.)

Šiuos duomenis pagrindžia ir „Tez Tour“ atlikto tyrimo statistika. Rezultatai rodo, kad dažniausiai lietuviai savo pirmąja kelionės kryptimi pasirinko Jungtinę Karalystę, greičiausiai jie ten vyko ne poilsio tikslais, o aplankyti giminių, draugų ar siekdami įsidarbinti. Ši kryptis ypač populiari jaunuolių tarpe. Tuo metu ketvirtis vyresnių nei 50 m. amžiaus asmenų prisimena pirmąjį skrydį turėję į Rusiją.

„Ypač keliautojų mėgstama atostogų vieta – Turkija – dažnai tampa ir pirmojo lietuvių skrydžio kryptimi. 10 proc. apklausos dalyvių paminėjo, kad ši Azijos šalis buvo pirmoji, kurią pasiekė lėktuvu“, – apžvelgia I. Aukštuolytė.

Itin populiarios pirmosios kelionės kryptys – ir Egiptas (5 proc.), Italija (5 proc.), Sakartvelas (4 proc.). Apklausos statistikoje atsispindi ir kitos lietuvių mėgstamos emigracijos šalys – 4 proc. respondentų keliavo į Norvegiją, 3 proc. – Airiją. O 7 proc. apklaustųjų pirmą kartą lėktuvu pakilo ir nusileido Lietuvos teritorijoje.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Kundrotė, UAB „Publicum”

Facebook Comments