Pažintis su Šaolino Ušu treniruotėmis
|Pažintis su Šaolino Ušu treniruotėmis
Kovos menų ir sveikatingumo klubas „Tėkmė“ sėkmingai įgyvendino projektą „Pažintis su Šaolino Ušu treniruotėmis“, kurį finansavo Sporto rėmimo fondas, administruojamas Švietimo mainų paramos fondo lėšomis. Projektas įgyvendino keturias skirtingas veiklas tai, “Kovos meno Šaolino Ušu reguliarios pratybos”, „Šaolino Ušu šalia namų”, Dienos stovykla „Diena Šaolino vienuolio režimu”, Ušu vasaros stovykla 2023; Projekte viso dalyvavo 1311 skirtingo amžiaus dalyvių.
“Kovos meno Šaolino Ušu reguliarios pratybos”
Kvalifikuoti treneriai, vedė nemokamas Šaolino Ušu treniruotes skirtinguose ugdymo įstaigose: mokyklose, darželiuose, universitetuose. Šios treniruotės buvo pritaikytos skirtingoms amžiaus grupėms: vaikams – žaidybine forma, moksleiviams – akcentuojant fizinės būklės tobulinimą, o suaugusiems – pateikiant sveikatingumo įžvalgas.
Kiekvienoje įstaigoje treniruotės vyko 3 mėnesius, o kiekvienas dalyvis dalyvavo 54 treniruotėse, kuriose mokėsi Šaolino Ušu kovos technikų, Taolu, judesių kompleksų, taip pat susipažino su imtynėmis, smūgiuojamąja kova bei kovos su lazdomis būdais. Didelis dėmesys buvo skiriamas fizinių savybių tobulinimui: ištvermei, jėgai, greičiui, judesių tikslumui ir kūno lankstumui. Dalyviai taip pat susipažino su sveikatingumo ir kvėpavimo pratimais bei Šaolino filosofijos ir moralės kodekso principais. Jų progresas buvo testuojamas ir stebimas.
Iš viso buvo organizuotos 1296 treniruotės, kurios padėjo dalyviams artimiau susipažinti su Šaolino Ušu treniruotėmis. Jiems nereikėjo specialiai važiuoti – šios treniruotės buvo prieinamas ten, kur jie lankydavosi beveik kasdien. Projektas suteikė galimybę treniruotis ir tiems, kurie turi mažesnes finansinias galimybes. Dalis dalyvių taip užsidegė treniruotėmis kas kai kurie projekte dalyvavę moksleiviai demonstravo įgūdžius Lietuvos Ušu čempionate, iš kurių vienas dalyvis netgi iškovojo pirmąją vietą. Tai tapo tikrai geru projekto kokybės įvertinimu.
„Šaolino Ušu šalia namų”
Projektas numatė ir nemokamas pažintines treniruotes Vilniaus ir Vilniaus rajono bendruomenių gyventojams. Buvo organizuotos 27 nemokamos treniruotės devyniose skirtingose Vilniaus parkuose, kur susirinkdavo dalyviai iš vietinių mikrorajonų ir bendruomenių. Kiekvienoje vietoje vyko po trys treniruotės, kuriose dalyviai buvo supažindinami su Šaolino Ušu treniruotėmis ir pagrindiniais principais. Ten jie įgijo žinių apie lankstumą, koordinaciją, gerą pusiausvyrą bei sveikatingumo pratimus, taip pat buvo aptariami Šaolino filosofijos principai. Taip buvo suteikta galimybė judėti ir mokytis kovos menų, o tai įkvėpė ir skatino toliau tęsti treniruotes, palaikant savo fizinį aktyvumą.
„Diena Šaolino vienuolio režimu”
40 jaunesnių projekto dalyvių vasaros metu dalyvavo dienos stovykloje, kuri vyko dviem pamainom. Šiose stovyklose vaikai smagiai ir išskirtinai praleido laiką, susipažindami su Šaolino Ušu treniruotėmis ir mokydamiesi Taolu technikų, technikų su ilga lazda, vinų populiariausiu Šaolino ginklu. Kiekvieną diena prasidėdavo mankšta, kurioje mokėsi sveikatingumo bei kvėpavimo komplekso – „Aštuonios brokato skraistės” (Ba duan dzin), kuris garsėja kaip vienas populiariausių sveikatingumo pratimų Azijos šalyse.
Stovyklos metu vaikai mokėsi ir kinų rašybos, dalyvavo arbato gėrimo ceremonijoje. Taip pat turėjo galimybę dalyvauti įvairiose ekskursijose, bendrauti su skirtingų sričių atstovais ir įgyti pirmos medicinos pagalbos bei saugaus elgesio žinių.
Stovyklos pabaigoje visi dalyviai laikė atestacinį egzaminą, kuriame demonstravo savo naujus įgūdžius ir įsisavintas žinias. Šios dienos stovyklos ne tik praturtino dalyvių žinias apie Šaolino Ušu, bet ir skatino jų asmeninį augimą bei pažintį su sveikatos ir kultūros aspektais. Tai buvo ne tik judėjimo ir praktinio mokymosi aplinka, bet ir įdomi kelionė į kultūros, sveikatos ir fizinio aktyvumo pasaulį.
Ušu vasaros stovykla 2023
60 studentų ir suaugusių projekto dalyvių vasaros metu dalyvavo jiems skirtoje Šaolino Ušu stovykloje, kurioje galėjo giliau susipažinti su šia unikalia treniruočių sistema.
Kasdien dalyviai turėjo 3 treniruotes . Rytą keldavosi 7:00 val., į Cigun (sveikatingumo pratimų) treniruotę, po kurios bėgdavo krosą ir maudėsi ežere. Antros treniruotės metu mokėsi Taolu su ilga lazda. Tai buvo įdomūs užsiėmimai, turintys daug paruošiamųjų pratimų ir žaidybinių kovos elementų, atliekamų su specialiomis apsaugomis. Trečioje treniruotėje dalyviai mokėsi imtyniauti, bei kovoti pagal Ušu sanda varžybų taisykles.
Be treniruočių, stovykloje vyko ir edukaciniai susitikimai. Dalyviai buvo supažindinti, kaip Šaolino Ušu treniruotės veikia jų sveikatą ir kodėl svarbu palaikyti nuolatinį fizinį aktyvumą. Buvo dalinamasi įgytomis žiniomis patirtimi iš Šaolino vienuolyno ir kitų Ušu mokyklų Kinijoje. Kiekvieną vakarą dalyviai susirinkdavo vakarinei meditacijai, kuriose mokėsi nusiraminti, suvaldyti mintis, išlaikyti blaivų požiūrį ir atsiriboti nuo emocijų.
Ši stovykla ne tik leido dalyviams įsisavinti naujus įgūdžius Šaolino Ušu srityje, bet ir skatino jų pažintį su vidiniu balansu, bei emocine ramybe. Tai buvo ne tik fizinio judėjimo ir praktinio mokymosi aplinka, bet ir patirtis gilesniam savęs pažinimui.
Pranešimą paskelbė: Augustas Vaskinas, Kovos menų ir sveikatingumo klubas „Tėkmė”