Pavasario Meno istorijos mokyklos paskaitos

Meno istorijos mokykloje – pažintis su nežinomu Vilniaus veidu ir bažnytinio meno paslaptimis

                        

Pasitikdama artėjantį turizmo sezoną, Meno istorijos mokykla (MIM) jau šiandien, 2019 m. kovo 25 d., kviečia visus į galerijoje „Kunstkamera“ prasidedantį pavasario paskaitų ciklą, kuriame du žinomi lektoriai – Darius Pocevičius ir prof. habil. dr. Aleksandra Aleksandravičiūtė – išsamiai supažindins su dviem aktualiomis tematinėmis erdvėmis. Viena jų klausytojams leis pamatyti Vilnių kaip meno galeriją, kita atskleis bažnytinio meno subtilybes.

„Šių paskaitų ciklas bus puiki įžanga į sparčiai artėjantį turizmo sezoną ir, neabejoju, kad daugelį tikrai nustebins. Ilgamečio Vilniaus miesto tyrinėtojo Dariaus Pocevičiaus ir profesorės Aleksandros Aleksandravičiūtės pasirinkti tematiniai laukai iš vienos pusės yra tarsi visiems gerai pažįstami, tačiau neabejoju, kad jų sukauptos žinios, nauji tyrinėjimai atskleis pasirinktas temas visai kitokioje šviesoje, taip pat suteiks daug naujos informacijos, kuri tikrai bus vertinga ir sostinės gyventojams, ir miesto svečiams, ir gidams, ir tiesiog savo akiratį plečiantiems klausytojams“, – teigia MIM renginių koordinatorė Rasa Dargužaitė.

MIM Pavasario paskaitų ciklas vyks iki gegužės mėnesio vidurio kiekvieną pirmadienį ir ketvirtadienį 18.15 val. – abu lektoriai skaitys po 8 paskaitas. Paskaitų klausytis bus galima įsigijus lankytojo bilietą be išankstinės registracijos, tačiau klausytojų skaičius ribotas – iki 40 asmenų.

Pirmadieniais vyksiančioje pavasario paskaitų ciklo dalyje „Vilnius kaip meno galerija“ ilgametis gidas, rašytojas ir publicistas D. Pocevičius atskleis visai kitokį sostinės veidą – papasakos, kur lankytis, kad pamatytum šį miestą kaip meno galeriją po atviru dangumi, primins pamirštus Vilniaus reliktus, meninius Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos artefaktus, kalbės apie Rusijos imperijos palikimą bei tarpukario Vilnių, apžvelgs sovietmečio palikimą bei modernius jo aspektus ir kt.

Tuo metu ketvirtadieniais vyksiančioje kitoje paskaitų ciklo dalyje „Įvaizdintas tikėjimas: bažnytinis menas ir bendruomenė“ dailės istorikė, sakralinės dailės ekspertė prof. habil. dr. A. Aleksandravičiūtė leis pažinti visą bažnytinio meno raidą – nuo antikinio meno iki jo transformacijų krikščionių dailėje, supažindins su krikščioniškosiomis ikonomis ir jų reprezentavimo būdais, bažnytine ikonografija ankstyvaisiais viduramžiais, bažnytinės dailės krizėmis ir reformacija, liturgija, bažnyčios architektūra bei įranga ir kt. Teoriją papildys ir praktika – paskaitų ciklo metu numatomos ir ekskursijos Bažnytinio paveldo muziejuje bei Bernardinų bažnyčioje.

Pasak R. Dargužaitės, šio paskaitų ciklo tematinės linijos išties padės ne tik labiau pažinti Lietuvos sostinės istoriją ir čia glūdintį kultūros paveldą, bet ir dovanos daug netikėtų atradimų, leis platesniu žvilgsniu įvertinti ir suprasti, kuo esame turtingi visos Europos kontekste.

Tai – jau 16-asis MIM paskaitų ciklas per šiek tiek daugiau nei ketverius metus. Ankstesniuose cikluose nagrinėtos Lietuvos ir pasaulio fotografijos istorijos, įvairių Lietuvos dailės istorijos laikotarpių, dailės ikonografijos, viduramžių meno, Lietuvos dvarų kultūros, dizaino istorijos ir mados, taikomosios dailės ir kitos temos. Paskaitas skaitė tokie žinomi specialistai kaip Stanislovas Žvirgždas, Laima Kreivytė, dr. Dalia Ramonienė, dr. Viktoras Liutkus, dr. Simona Skaisgirytė-Makselienė, dr. Rūta Janonienė, dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, Erika Meškauskienė ir kt.

Pranešimą paskelbė: – -, Meno rinkos agentūra, UAB

Facebook Comments